Dzień Absolwenta w „Żeromskim”

W roku szkolnym 2013/2014 LO im. S. Żeromskiego w Opocznie ukończyło 218 uczniów. Średnia ocen klasyfikacji końcowej wyniosła 4,31. Pierwsze miejsce w szkole i najwyższą średnią uzyskała klasa III f (medyczno-technologiczna) – 4,9, II miejsce: klasa III g – 4,52, III miejsce: klasa III c – 4,48, IV miejsce: klasa III a1 – 4,33, V miejsce: klasa IIIde – 4,02.
90 absolwentów ukończyło szkołę z wyróżnieniem, z których 44 ze średnią powyżej 5,0.

Są to:

  1. Bednarczyk Anita (5,56)
  2. Woźniak Emilia (5,44)
  3. Pęczek Piotr   (5,44)
  4. Białek Jacek   (5,38)
  5. Białek Jan (5,38)
  6. Skalska Klaudia (5,38)
  7. Wiktorowicz Iga (5,38)
  8. Domańska Małgorzata (5,31)
  9. Sijer Klaudia  (5,31)
  10. Sobczyk Karolina (5,31)
  11. Stępień Kamil (5,31)
  12. Antos Patrycja (5,3)
  13. Baran Paweł   (5,25)
  14. Krzysztofik Tomasz   (5,25)
  15. Gajewski Maciej (5,2)
  16. Cisowska Ilona (5,19)
  17. Dębowski Bartosz (5,19)
  18. Lasota Joanna (5,19)
  19. Turczyński Piotr (5,19)
  20. Bakly Laura    (5,13)
  21. Ogórek Wioleta (5,13)
  22. Ramus Łukasz (5,13)
  23. Szydłowska Natalia   (5,13)
  24. Borończyk Ewa (5,12)
  25. Skibiński Dawid (5,07)
  26. Kolmaga Paulina (5,06)
  27. Kwiatkowska Aneta  (5,06)
  28. Madej Edyta  (5,06)
  29. Michalski Bartłomiej  (5,06)
  30. Mizera Angelika (5,06)
  31. Pawlik Karolina (5,06)
  32. Puchała Aneta            (5,06)
  33. Stępniak Aneta (5,06)
  34. Budzińska Monika (5,0)
  35. Czarnecka Anna (5,0)
  36. Kabała Katarzyna (5,0)
  37. Kowalczyk Kamila (5,0)
  38. Mazur Karolina (5,0)
  39. Orłowska Aleksandra (5,0)
  40. Składowska Wioleta  (5,0)
  41. Stańczyk Jakub (5,0)
  42. Szpoton Aleksandra (5,0)
  43. Świątek Aleksandra (5,0)
  44. Wróbel Konrad (5,0)

KLASA III A1 (humanistyczna)

  1. Antos Patrycja (5,3)
  2. Mizera Angelika (5,06)
  3. Stępniak Aneta (5,06)
  4. Kowalczyk Kamila (5,0)
  5. Czerwińska Aleksandra          (4,88)
  6. Sulewska Michalina (4,82)
  7. Warzecha Agnieszka (4,82)
  8. Jasion Martyna           (4,82)
  9. Szulc Magdalena  (4,76)
  10. Witoń Katarzyna (4,76)
  11. Wrońska Joanna (4,75)

KLASA III A2 (humanistyczna)

  1. Czarnecka Anna (5,0)
  2. Szpoton Aleksandra (5,0)
  3. Stępień Iza (4,82)
  4. Wójcik Justyna           (4,82)

KLASA III B (bezpieczeństwa i porządku publicznego)

  1. Borończyk Ewa (5,12)
  2. Tomaszkiewicz Marlena (4,87)
  3. Czerczak Marta           (4,81)
  4. Smak Magdalena (4,81)
  5. Jachimowska Marta (4,75)
  6. Jędrzejczyk Ewelina (4,75)
  7. Kotynia Jakub (4,75)
  8. Sada Karolina (4,75)
  9. Tatar Karol (4,75)

KLASA III C (biznesowo-bankowa)

  1. Woźniak Emilia (5,44)
  2. Białek Jacek (5,38)
  3. Baran Paweł (5,25)
  4. Gajewski Maciej (5,2)
  5. Bakly Laura (5,13)
  6. Ogórek Wioleta (5,13)
  7. Madej Edyta (5,06)
  8. Karbownik Bartłomiej (4,93)
  9. Szeląg Anna    (4,88)
  10. Kawecki Jakub           (4,8)
  11. Cichawa Bartłomiej (4,75)
  12. Mitulska Emilia (4,75)
  13. Rudzka Natalia           (4,75)
  14. Starus Małgorzata (4,75)

KLASA III D/E (politechniczno-informatyczna)

  1. Domańska Małgorzata            (5,31)
  2. Stępień Kamil (5,31)
  3. Krzysztofik Tomasz (5,25)
  4. Ramus Łukasz (5,13)
  5. Skibiński Dawid (5,07)
  6. Michalski Bartłomiej (5,06)
  7. Budzińska Monika (5,0)
  8. Wróbel Konrad           (5,0)
  9. Łucki Karol (4,81)

KLASA III F (medyczno-technologiczna)

  1. Bednarczyk Anita (5,56)
  2. Pęczek Piotr (5,44)
  3. Białek Jan (5,38)
  4. Skalska Klaudia (5,38)
  5. Wiktorowicz Iga (5,38)
  6. Sijer Klaudia (5,31)
  7. Sobczyk Karolina (5,31)
  8. Cisowska Ilona           (5,19)
  9. Dębowski Bartosz (5,19)
  10. Lasota Joanna (5,19)
  11. Turczyński Piotr (5,19)
  12. Szydłowska Natalia (5,13)
  13. Kolmaga Paulina (5,06)
  14. Kwiatkowska Aneta (5,06)
  15. Pawlik Karolina (5,06)
  16. Puchała Aneta (5,06)
  17. Kabała Katarzyna (5,0)
  18. Mazur Karolina           (5,0)
  19. Orłowska Aleksandra (5,0)
  20. Składowska Wioleta (5,0)
  21. Stańczyk Jakub           (5,0)
  22. Świątek Aleksandra (5,0)
  23. Franas Karolina (4,94)
  24. Piątkowska Anna (4,88)
  25. Witoń Adrianna (4,88)
  26. Wolowska Adrianna (4,88)
  27. Łakomska Aleksandra            (4,87)
  28. Korycka Magdalena (4,81)
  29. Konewka Justyna (4,75)
  30. Orłowska Anna           (4,75)
  31. Skałban Justyna (4,75)
  32. Szewczyk Robert (4,75)
  33. Zawada Aleksandra (4,75)

KLASA III G (przyrodnicza)

  1. Ziemba Barbara           (4,94)
  2. Białecka Karina (4,88)
  3. Namielska Natalia (4,88)
  4. Karpińska Anna (4,81)
  5. Ciach Anna (4,75)
  6. Fiderek Paulina           (4,75)
  7. Gwiazda Klaudia (4,75)
  8. Jóźwik Renata (4,75)
  9. Owsińska Aneta (4,75)
  10. Piecyk Justyna (4,75)

 

News z ostatniej chwili !

Liceum Ogólnokształcące im. Stafana Żeromskiego w roku szkolnym 2014/2015

będzie realizowało zajęcia pozalekcyjne z biologii, chemii, matematyki, języka polskiego, kurs informatyczny – LINUX oraz doradztwo zawodowe

dla klas I, II i III w formie warsztatów, laboratoriów, metod projektów i zajęć dydaktycznych w ramach środków pozyskanych z Unii Europejskich (EFS).

 

Warsztaty ABC Sukcesu dla uczniów „Żeromskiego”!

Aby samemu stać się lepszym nie musisz czekać na lepszy świat.

Phil Brosmans

Motto członków Szkolnego Koła Wolontariatu Podaruj Siebie działającego w ZSO w Opocznie to nie tylko górnolotne słowa. ZSO  dba  o wszechstronny rozwój umiejętności i zdobywania wiedzy,  gwarantując  swoim uczniom efektywne przygotowanie do egzaminów maturalnych, ale  również inwestuje w nich stawiając na samorozwój młodzieży, organizując praktyczne warsztaty szkoleniowe. W dniach 12 – 13 kwietnia w siedzibie szkoły odbyły się warsztaty pod nazwą ABC SUKCESU, skierowane głównie do wolontariuszy w podziękowaniu za czas i wysiłek poświęcony potrzebującym.

Szkolenie przygotowane zostało przez Tadeusza Niwińskiego, cenionego trenera, który od ponad 20 lat popularyzuje wiedzę na temat mądrego życia, prowadzone było przez  trenerki  Akademii Mądrego Życia z Łodzi.

Podczas dwudniowych zajęć uczestnicy mogli lepiej poznać i zrozumieć siebie, pozbyć się samoograniczających przekonań, odkryć własne talenty, nauczyć się panować nad emocjami i radzić sobie w sytuacjach stresujących, poprawić relacje z ludźmi, zaplanować jak kierować własnym życiem i realizować swoje marzenia.

Warsztaty prowadzone były metodami aktywnymi, z wykorzystaniem różnorodnych ćwiczeń indywidualnych i grupowych, zawierały elementy dyskusji, wymiany i analizy doświadczeń, twórczego podejścia do zadania oraz wchodzenie w role.

Zdobyte umiejętności i wiedza z pewnością przydadzą się uczniom Żeromskiego zarówno w nauce, jak i w codziennym życiu, motywując ich do nieustannej pracy nad rozwojem osobistym i inwestowaniem w siebie i własną przyszłość.

 

Za informację i pomoc w zorganizowaniu warsztatów opiekunki SKW serdecznie dziękują pani Kazimierze Frączak z Fundacji Promyk Nadziei w Opocznie.

Warsztaty były częścią projektu współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

IMG_0454_z