Imponujące wyniki klasyfikacji końcoworocznej w „Żeromskim”

Średnia ocen klasyfikacji w szkole (441 uczniów): 4,2

I miejsce w szkole: If1 – średnia ocen: 4,96

II miejsce w szkole: Id1 – średnia ocen: 4,82

III miejsce w szkole: IIf – średnia ocen: 4,6

IV miejsce w szkole: Icd2 – średnia ocen: 4,54

V miejsce w szkole: If2 – średnia ocen: 4,53

VI miejsce w szkole: IIc – średnia ocen: 4,42

VII miejsce w szkole: Ia1 – średnia ocen: 4,2

 

Uczniowie  wyróżnieni za wyniki w nauce:

 

Klasa Nazwisko i imię Średnia
1 a1 Borończyk Wioleta 5,00
1 a1 Nowak Weronika 4,89
1 a1 Szpocińska Aleksandra 4,87
1 a1 Więkowska Katarzyna 4,87
1 a1 Panfil Dominika 4,80
1 a1 Pałaszewska Dorota 4,75
     
1 a2b Smak Marta 5,12
1 a2b Jurek Wiktoria 5,06
     
1 cd2 Czarnecka Eliza 5,44
1 cd2 Walaszczyk Anna 5,44
1 cd2 Zielińska Paulina 5,44
1 cd2 Chmal Klaudia 5,31
1 cd2 Piecyk Katarzyna 5,19
1 cd2 Wróblewska Milena 5,19
1 cd2 Bilska Natalia 5,06
1 cd2 Malec Anna 5,00
1 cd2 Gubiec Karolina 4,94
1 cd2 Mazur Małgorzata 4,94
1 cd2 Sapelecka Patrycja 4,94
1 cd2 Maruszewska Aneta 4,81
1 cd2 Staszewska Patrycja 4,81
1 cd2 Zych Paulina 4,81
1 cd2 Jurek Łukasz 4,75
1 cd2 Wierzbicki Patryk 4,75
1 cd2 Snochowska Aleksandra 4,75
     
1 d1 Kuchenbecker Marcin 5,56
1 d1 Chmal Szymon 5,56
1 d1 Klemińska Kinga 5,50
1 d1 Dulnikiewicz Joanna 5,44
1 d1 Miśkiewicz Paweł 5,44
1 d1 Kwiatkowski Sławomir 5,25
1 d1 Wójcik Bartłomiej 5,25
1 d1 Lewocha Katarzyna 5,20
1 d1 Musiał Marcin 5,19
1 d1 Aleksandrowicz Paweł 5,06
1 d1 Bilski Damian 5,06
1 d1 Krześlak Anna 5,06
1 d1 Pacan Kamil 5,06
1 d1 Wójcik Klaudia 5,06
1 d1 Wróbel Szymon 5,06
1 d1 Borończyk Marek 5,00
1 d1 Kowalczyk Karolina 5,00
1 d1 Piekarska Katarzyna 5,00
1 d1 Jóźwik Adam 4,94
1 d1 Baran Jakub 4,88
1 d1 Stępień Marcin 4,88
1 d1 Czarnecki Piotr 4,81
1 d1 Mell Marcin 4,81
1 d1 Urbańczyk Dominik 4,81
1 d1 Panek Kacper 4,81
1 d1 Banaś Sebastian 4,75
1 d1 Waśkiewicz Izabela 4,75
     
1 eg Szczepanik Weronika 4,81
     
1 f1 Bykowska Kinga 5,62
1 f1 Paduszyńska Natalia 5,60
1 f1 Wilk Stanisław 5,56
1 f1 Jędrasik Justyna 5,50
1 f1 Benesiewicz Karolina 5,43
1 f1 Ziębicka Anna 5,37
1 f1 Barul Agnieszka 5,25
1 f1 Chomicz Bartłomiej 5,12
1 f1 Dębowski Robert 5,12
1 f1 Franas Alan 5,12
1 f1 Sochańska Justyna 5,12
1 f1 Stępniak Dominik 5,12
1 f1 Konewka Rafał 5,06
1 f1 Cieślik Anna 4,93
1 f1 Kępska Kinga 4,93
1 f1 Duda Katarzyna 4,87
1 f1 Fiderek Karol 4,87
1 f1 Stuleblak Marta 4,87
1 f1 Białas Aneta 4,75
1 f1 Kowalska Olga 4,75
1 f1 Turczyńska Katarzyna 4,75
1 f1 Wójcik Aleksandra 4,75
1 f1 Chmielińska Ilona 4,75
     
1 f2 Sadowska Patrycja 5,10
1 f2 Więcek Przemysław 5,00
1 f2 Ksyta Izabela 4,93
1 f2 Składowska Magdalena 4,93
1 f2 Kszczot Anna 4,87
1 f2 Lenart Monika 4,87
1 f2 Adamczyk Kinga 4,80
1 f2 Jabłońska Daria 4,75
1 f2 Kołacz Kinga 4,75
1 f2 Kucharska Kamila 4,75
1 f2 Sulgostowska Kamila 4,75
1 f2 Witecka Klaudia 4,75
     
2 a1 Kowal Wiktor 4,90
2 a1 Stańczyk Paulina 4,80
     
2 a2 Rolnik Celina 5,45
2 a2 Stępień Tomasz 5,45
2 a2 Dziuba Paulina 5,27
2 a2 Wlazło Kamil 5,20
2 a2 Telus Adam 5,18
2 a2 Kowalczyk Agata 5,10
2 a2 Wójcik Paweł 5,00
2 a2 Gunerka Weronika 4,91
2 a2 Sapieja Maciej 4,81
     
2 c Puchała Łukasz 5,40
2 c Knop Aleksadra 5,20
2 c Szczerkowska Anna 5,20
2 c Szulc Cezary 5,20
2 c Kluk Aneta 5,11
2 c Cichańska Agnieszka 5,10
2 c Śmigiel Aleksandra 5,10
2 c Tecław Daniel 5,00
2 c Gapys Edyta 4,90
2 c Grudziecka Alicja 4,90
2 c Kopera Aleksandra 4,80
2 c Sobolewski Damian 4,80
     
2 d Czarnecka Martyna 5,7
2 d Jurek Mateusz 4,9
2 d Kwiatkowski Dominik 4,8
2 d Owczarski Przemysław 4,8
2 d Owczarski Tomasz 4,8
2 d Purgat Paweł 5,0
2 d Telus Przemysław 5,0
2 d Wiktorowicz Cezary 4,8
     
2 e Nojek Damian 5,3
2 e Wiktorowicz Robert 4,8
2 e Wołonkiewicz Jakub 4,8
2 e Nowak Krystian 4,8
     
2 f Pawlak Mateusz 5,60
2 f Knap Weronika 5,44
2 f Szewczyk Sebastian 5,44
2 f Walasik Izabela 5,44
2 f Bojanowska Julia 5,33
2 f Brola Paulina 5,33
2 f Dębiec Magdalena 5,11
2 f Pielas Weronika 4,88
2 f Bogusz Wiktoria 4,77
2 f Janus Gabriela 4,77
2 f Józefiak Maciej 4,77
2 f Jurek Weronika 4,77
2 f Korycka Karolina 4,77
2 f Sankowska Katarzyna 4,77
2 f Stańczyk Karolina 4,77
2 f Wasilewska Kinga 4,77
2 f Wiktorowicz Karolina 4,77
     
2 g Zawada Małgorzata 4,8
2 g Zielińska Malwina 4,8

Ponadto 220 uczniów otrzyma dyplomy za działalność szkolną oraz liczne sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

 

Serdecznie gratulujemy

Harmonogram naboru do klas pierwszych

Obraz1

 

27,30 CZERWCA 2014 ROKU – PRZYJMOWANIE DOKUMENTÓW

 SEKRETARIAT: 8 00-10 00

PRACOWNIA NR 60 ( I PIĘTRO): 10 00 – 15 00

 

1-2 LIPCA 2014 ROKU – PRZYJMOWANIE DOKUMENTÓW

PRACOWNIA NR 60 ( I PIĘTRO): 8 00 – 15 00

 

4 LIPCA 2014 ROKU – PUBLIKACJA WSTĘPNEJ LISTY ZAKWALIFIKOWANYCH

GODZINA 1300


4 LIPCA 2014 ROKU –  PRZYJMOWANIE DOKUMENTÓW

PRACOWNIA NR 60 ( I PIĘTRO): 13 00 – 15 00

7 LIPCA 2014 ROKU – PRZYJMOWANIE DOKUMENTÓW 

SEKRETARIAT:  9 00 – 15 00

 

8 LIPCA 2014 ROKU  – PUBLIKACJA LIST PRZYJĘTYCH

 GODZINA 13 00

 

 

 

PRZYJMOWANIE DOKUMENTÓW:

– ŚWIADECTWO I ZAŚWIADCZENIE Z EGZAMINU GIMNAZJALNEGO
W ORYGINALE,
– DWA ZDJĘCIA PODPISANE (imię i nazwisko, data urodzenia, pełny adres
z kodem pocztowym)

 

 

Nowa baza sportowa!

Otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację bazy sportowej (wartość 2400000,00 zł).

Oddanie jeszcze w tym roku !!!

 

Lp.

Projektowane obiekty bazy sportowej

1 Bieżnia okólna 4-o torowa o dł. 180 m
2 Bieżnia prosta 4-o torowa dł. 80 m z rozbiegami
3 Boisko szkolne do gry w piłkę ręczna i nożną o wymiarach 22 X 44 m
4 Boisko do tenisa ziemnego na płycie boiska uniwersalnego
5 Boisko do koszykówki
6 Boisko do siatkówki na płycie boiska do kosza
7 Rzutnia do pchnięcia kulą
8 Boisko siatkówki plażowej
9 Skocznie z rozbiegiem do skoku w dal i trójskoku
10 Siedziska – razem 112 miejsc

baza

Pierwszy dzień zwiedzania nowej ekspozycji w Muzeum JPII w Wadowicach

Pierwszego dnia funkcjonowania nowej wystawy stałej odwiedziło ją 653 osoby. Pierwszą grupą była 22-osobowa polsko-włoska grupa młodzieży z Opoczna i Avezzano z prowincji Abruzzo (100 km na północ od Rzymu). Organizatorem wycieczki był Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Opocznie, które w ramach jednego z programów wymiany młodzieży współpracuje z Liceo Scientifico Vitruvio Pollione w Avezzano.

Młodzież została zapoznana z wystawą przez s. Bogumiłę, jedną z sióstr nazaretanek pracujących w Muzeum. Na pamiątkę wizyty w nowootwartym muzeum członkowie grupy otrzymali specjalny zestaw pamiątek.

Tego dnia wystawę zwiedził też pan Eugeniusz Mróz (lat 94) jedyny żyjący kolega klasowy Jana Pawła II z czasów gimnazjum i także przez pewien okres – mieszkaniec domu przy ul. Kościelnej 7. Pan Eugeniusz przyznał, że do tej pory był sceptycznie nastawiony do projektu przebudowy domu. Jednak po zapoznaniu się z wystawą zmienia zdanie na entuzjastyczne: TAK! Panu Eugeniuszowi podoba się idea ekspozycji, a także jej imponująca realizacja. Szczególny gość zwrócił uwagę także na nowe eksponaty pozyskane w ostatnim okresie -pamiątek po Karolu Wojtyle Janie Pawle II i jego najbliższej rodzinie. „Opinia pana Mroza jest dla nas bardzo ważna – powiedział Michał Jakubczyk – ponieważ wystawa mieści się poniekąd również w  jego domu rodzinnym.

źródło: http://www.domjp2.pl/pl/articles/aktualnosci%5B134%5D.html

Dzień Absolwenta w „Żeromskim”

W roku szkolnym 2013/2014 LO im. S. Żeromskiego w Opocznie ukończyło 218 uczniów. Średnia ocen klasyfikacji końcowej wyniosła 4,31. Pierwsze miejsce w szkole i najwyższą średnią uzyskała klasa III f (medyczno-technologiczna) – 4,9, II miejsce: klasa III g – 4,52, III miejsce: klasa III c – 4,48, IV miejsce: klasa III a1 – 4,33, V miejsce: klasa IIIde – 4,02.
90 absolwentów ukończyło szkołę z wyróżnieniem, z których 44 ze średnią powyżej 5,0.

Są to:

  1. Bednarczyk Anita (5,56)
  2. Woźniak Emilia (5,44)
  3. Pęczek Piotr   (5,44)
  4. Białek Jacek   (5,38)
  5. Białek Jan (5,38)
  6. Skalska Klaudia (5,38)
  7. Wiktorowicz Iga (5,38)
  8. Domańska Małgorzata (5,31)
  9. Sijer Klaudia  (5,31)
  10. Sobczyk Karolina (5,31)
  11. Stępień Kamil (5,31)
  12. Antos Patrycja (5,3)
  13. Baran Paweł   (5,25)
  14. Krzysztofik Tomasz   (5,25)
  15. Gajewski Maciej (5,2)
  16. Cisowska Ilona (5,19)
  17. Dębowski Bartosz (5,19)
  18. Lasota Joanna (5,19)
  19. Turczyński Piotr (5,19)
  20. Bakly Laura    (5,13)
  21. Ogórek Wioleta (5,13)
  22. Ramus Łukasz (5,13)
  23. Szydłowska Natalia   (5,13)
  24. Borończyk Ewa (5,12)
  25. Skibiński Dawid (5,07)
  26. Kolmaga Paulina (5,06)
  27. Kwiatkowska Aneta  (5,06)
  28. Madej Edyta  (5,06)
  29. Michalski Bartłomiej  (5,06)
  30. Mizera Angelika (5,06)
  31. Pawlik Karolina (5,06)
  32. Puchała Aneta            (5,06)
  33. Stępniak Aneta (5,06)
  34. Budzińska Monika (5,0)
  35. Czarnecka Anna (5,0)
  36. Kabała Katarzyna (5,0)
  37. Kowalczyk Kamila (5,0)
  38. Mazur Karolina (5,0)
  39. Orłowska Aleksandra (5,0)
  40. Składowska Wioleta  (5,0)
  41. Stańczyk Jakub (5,0)
  42. Szpoton Aleksandra (5,0)
  43. Świątek Aleksandra (5,0)
  44. Wróbel Konrad (5,0)

KLASA III A1 (humanistyczna)

  1. Antos Patrycja (5,3)
  2. Mizera Angelika (5,06)
  3. Stępniak Aneta (5,06)
  4. Kowalczyk Kamila (5,0)
  5. Czerwińska Aleksandra          (4,88)
  6. Sulewska Michalina (4,82)
  7. Warzecha Agnieszka (4,82)
  8. Jasion Martyna           (4,82)
  9. Szulc Magdalena  (4,76)
  10. Witoń Katarzyna (4,76)
  11. Wrońska Joanna (4,75)

KLASA III A2 (humanistyczna)

  1. Czarnecka Anna (5,0)
  2. Szpoton Aleksandra (5,0)
  3. Stępień Iza (4,82)
  4. Wójcik Justyna           (4,82)

KLASA III B (bezpieczeństwa i porządku publicznego)

  1. Borończyk Ewa (5,12)
  2. Tomaszkiewicz Marlena (4,87)
  3. Czerczak Marta           (4,81)
  4. Smak Magdalena (4,81)
  5. Jachimowska Marta (4,75)
  6. Jędrzejczyk Ewelina (4,75)
  7. Kotynia Jakub (4,75)
  8. Sada Karolina (4,75)
  9. Tatar Karol (4,75)

KLASA III C (biznesowo-bankowa)

  1. Woźniak Emilia (5,44)
  2. Białek Jacek (5,38)
  3. Baran Paweł (5,25)
  4. Gajewski Maciej (5,2)
  5. Bakly Laura (5,13)
  6. Ogórek Wioleta (5,13)
  7. Madej Edyta (5,06)
  8. Karbownik Bartłomiej (4,93)
  9. Szeląg Anna    (4,88)
  10. Kawecki Jakub           (4,8)
  11. Cichawa Bartłomiej (4,75)
  12. Mitulska Emilia (4,75)
  13. Rudzka Natalia           (4,75)
  14. Starus Małgorzata (4,75)

KLASA III D/E (politechniczno-informatyczna)

  1. Domańska Małgorzata            (5,31)
  2. Stępień Kamil (5,31)
  3. Krzysztofik Tomasz (5,25)
  4. Ramus Łukasz (5,13)
  5. Skibiński Dawid (5,07)
  6. Michalski Bartłomiej (5,06)
  7. Budzińska Monika (5,0)
  8. Wróbel Konrad           (5,0)
  9. Łucki Karol (4,81)

KLASA III F (medyczno-technologiczna)

  1. Bednarczyk Anita (5,56)
  2. Pęczek Piotr (5,44)
  3. Białek Jan (5,38)
  4. Skalska Klaudia (5,38)
  5. Wiktorowicz Iga (5,38)
  6. Sijer Klaudia (5,31)
  7. Sobczyk Karolina (5,31)
  8. Cisowska Ilona           (5,19)
  9. Dębowski Bartosz (5,19)
  10. Lasota Joanna (5,19)
  11. Turczyński Piotr (5,19)
  12. Szydłowska Natalia (5,13)
  13. Kolmaga Paulina (5,06)
  14. Kwiatkowska Aneta (5,06)
  15. Pawlik Karolina (5,06)
  16. Puchała Aneta (5,06)
  17. Kabała Katarzyna (5,0)
  18. Mazur Karolina           (5,0)
  19. Orłowska Aleksandra (5,0)
  20. Składowska Wioleta (5,0)
  21. Stańczyk Jakub           (5,0)
  22. Świątek Aleksandra (5,0)
  23. Franas Karolina (4,94)
  24. Piątkowska Anna (4,88)
  25. Witoń Adrianna (4,88)
  26. Wolowska Adrianna (4,88)
  27. Łakomska Aleksandra            (4,87)
  28. Korycka Magdalena (4,81)
  29. Konewka Justyna (4,75)
  30. Orłowska Anna           (4,75)
  31. Skałban Justyna (4,75)
  32. Szewczyk Robert (4,75)
  33. Zawada Aleksandra (4,75)

KLASA III G (przyrodnicza)

  1. Ziemba Barbara           (4,94)
  2. Białecka Karina (4,88)
  3. Namielska Natalia (4,88)
  4. Karpińska Anna (4,81)
  5. Ciach Anna (4,75)
  6. Fiderek Paulina           (4,75)
  7. Gwiazda Klaudia (4,75)
  8. Jóźwik Renata (4,75)
  9. Owsińska Aneta (4,75)
  10. Piecyk Justyna (4,75)