Pierwszy dzień zwiedzania nowej ekspozycji w Muzeum JPII w Wadowicach

Pierwszego dnia funkcjonowania nowej wystawy stałej odwiedziło ją 653 osoby. Pierwszą grupą była 22-osobowa polsko-włoska grupa młodzieży z Opoczna i Avezzano z prowincji Abruzzo (100 km na północ od Rzymu). Organizatorem wycieczki był Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Opocznie, które w ramach jednego z programów wymiany młodzieży współpracuje z Liceo Scientifico Vitruvio Pollione w Avezzano.

Młodzież została zapoznana z wystawą przez s. Bogumiłę, jedną z sióstr nazaretanek pracujących w Muzeum. Na pamiątkę wizyty w nowootwartym muzeum członkowie grupy otrzymali specjalny zestaw pamiątek.

Tego dnia wystawę zwiedził też pan Eugeniusz Mróz (lat 94) jedyny żyjący kolega klasowy Jana Pawła II z czasów gimnazjum i także przez pewien okres – mieszkaniec domu przy ul. Kościelnej 7. Pan Eugeniusz przyznał, że do tej pory był sceptycznie nastawiony do projektu przebudowy domu. Jednak po zapoznaniu się z wystawą zmienia zdanie na entuzjastyczne: TAK! Panu Eugeniuszowi podoba się idea ekspozycji, a także jej imponująca realizacja. Szczególny gość zwrócił uwagę także na nowe eksponaty pozyskane w ostatnim okresie -pamiątek po Karolu Wojtyle Janie Pawle II i jego najbliższej rodzinie. „Opinia pana Mroza jest dla nas bardzo ważna – powiedział Michał Jakubczyk – ponieważ wystawa mieści się poniekąd również w  jego domu rodzinnym.

źródło: http://www.domjp2.pl/pl/articles/aktualnosci%5B134%5D.html

Dzień Absolwenta w „Żeromskim”

W roku szkolnym 2013/2014 LO im. S. Żeromskiego w Opocznie ukończyło 218 uczniów. Średnia ocen klasyfikacji końcowej wyniosła 4,31. Pierwsze miejsce w szkole i najwyższą średnią uzyskała klasa III f (medyczno-technologiczna) – 4,9, II miejsce: klasa III g – 4,52, III miejsce: klasa III c – 4,48, IV miejsce: klasa III a1 – 4,33, V miejsce: klasa IIIde – 4,02.
90 absolwentów ukończyło szkołę z wyróżnieniem, z których 44 ze średnią powyżej 5,0.

Są to:

  1. Bednarczyk Anita (5,56)
  2. Woźniak Emilia (5,44)
  3. Pęczek Piotr   (5,44)
  4. Białek Jacek   (5,38)
  5. Białek Jan (5,38)
  6. Skalska Klaudia (5,38)
  7. Wiktorowicz Iga (5,38)
  8. Domańska Małgorzata (5,31)
  9. Sijer Klaudia  (5,31)
  10. Sobczyk Karolina (5,31)
  11. Stępień Kamil (5,31)
  12. Antos Patrycja (5,3)
  13. Baran Paweł   (5,25)
  14. Krzysztofik Tomasz   (5,25)
  15. Gajewski Maciej (5,2)
  16. Cisowska Ilona (5,19)
  17. Dębowski Bartosz (5,19)
  18. Lasota Joanna (5,19)
  19. Turczyński Piotr (5,19)
  20. Bakly Laura    (5,13)
  21. Ogórek Wioleta (5,13)
  22. Ramus Łukasz (5,13)
  23. Szydłowska Natalia   (5,13)
  24. Borończyk Ewa (5,12)
  25. Skibiński Dawid (5,07)
  26. Kolmaga Paulina (5,06)
  27. Kwiatkowska Aneta  (5,06)
  28. Madej Edyta  (5,06)
  29. Michalski Bartłomiej  (5,06)
  30. Mizera Angelika (5,06)
  31. Pawlik Karolina (5,06)
  32. Puchała Aneta            (5,06)
  33. Stępniak Aneta (5,06)
  34. Budzińska Monika (5,0)
  35. Czarnecka Anna (5,0)
  36. Kabała Katarzyna (5,0)
  37. Kowalczyk Kamila (5,0)
  38. Mazur Karolina (5,0)
  39. Orłowska Aleksandra (5,0)
  40. Składowska Wioleta  (5,0)
  41. Stańczyk Jakub (5,0)
  42. Szpoton Aleksandra (5,0)
  43. Świątek Aleksandra (5,0)
  44. Wróbel Konrad (5,0)

KLASA III A1 (humanistyczna)

  1. Antos Patrycja (5,3)
  2. Mizera Angelika (5,06)
  3. Stępniak Aneta (5,06)
  4. Kowalczyk Kamila (5,0)
  5. Czerwińska Aleksandra          (4,88)
  6. Sulewska Michalina (4,82)
  7. Warzecha Agnieszka (4,82)
  8. Jasion Martyna           (4,82)
  9. Szulc Magdalena  (4,76)
  10. Witoń Katarzyna (4,76)
  11. Wrońska Joanna (4,75)

KLASA III A2 (humanistyczna)

  1. Czarnecka Anna (5,0)
  2. Szpoton Aleksandra (5,0)
  3. Stępień Iza (4,82)
  4. Wójcik Justyna           (4,82)

KLASA III B (bezpieczeństwa i porządku publicznego)

  1. Borończyk Ewa (5,12)
  2. Tomaszkiewicz Marlena (4,87)
  3. Czerczak Marta           (4,81)
  4. Smak Magdalena (4,81)
  5. Jachimowska Marta (4,75)
  6. Jędrzejczyk Ewelina (4,75)
  7. Kotynia Jakub (4,75)
  8. Sada Karolina (4,75)
  9. Tatar Karol (4,75)

KLASA III C (biznesowo-bankowa)

  1. Woźniak Emilia (5,44)
  2. Białek Jacek (5,38)
  3. Baran Paweł (5,25)
  4. Gajewski Maciej (5,2)
  5. Bakly Laura (5,13)
  6. Ogórek Wioleta (5,13)
  7. Madej Edyta (5,06)
  8. Karbownik Bartłomiej (4,93)
  9. Szeląg Anna    (4,88)
  10. Kawecki Jakub           (4,8)
  11. Cichawa Bartłomiej (4,75)
  12. Mitulska Emilia (4,75)
  13. Rudzka Natalia           (4,75)
  14. Starus Małgorzata (4,75)

KLASA III D/E (politechniczno-informatyczna)

  1. Domańska Małgorzata            (5,31)
  2. Stępień Kamil (5,31)
  3. Krzysztofik Tomasz (5,25)
  4. Ramus Łukasz (5,13)
  5. Skibiński Dawid (5,07)
  6. Michalski Bartłomiej (5,06)
  7. Budzińska Monika (5,0)
  8. Wróbel Konrad           (5,0)
  9. Łucki Karol (4,81)

KLASA III F (medyczno-technologiczna)

  1. Bednarczyk Anita (5,56)
  2. Pęczek Piotr (5,44)
  3. Białek Jan (5,38)
  4. Skalska Klaudia (5,38)
  5. Wiktorowicz Iga (5,38)
  6. Sijer Klaudia (5,31)
  7. Sobczyk Karolina (5,31)
  8. Cisowska Ilona           (5,19)
  9. Dębowski Bartosz (5,19)
  10. Lasota Joanna (5,19)
  11. Turczyński Piotr (5,19)
  12. Szydłowska Natalia (5,13)
  13. Kolmaga Paulina (5,06)
  14. Kwiatkowska Aneta (5,06)
  15. Pawlik Karolina (5,06)
  16. Puchała Aneta (5,06)
  17. Kabała Katarzyna (5,0)
  18. Mazur Karolina           (5,0)
  19. Orłowska Aleksandra (5,0)
  20. Składowska Wioleta (5,0)
  21. Stańczyk Jakub           (5,0)
  22. Świątek Aleksandra (5,0)
  23. Franas Karolina (4,94)
  24. Piątkowska Anna (4,88)
  25. Witoń Adrianna (4,88)
  26. Wolowska Adrianna (4,88)
  27. Łakomska Aleksandra            (4,87)
  28. Korycka Magdalena (4,81)
  29. Konewka Justyna (4,75)
  30. Orłowska Anna           (4,75)
  31. Skałban Justyna (4,75)
  32. Szewczyk Robert (4,75)
  33. Zawada Aleksandra (4,75)

KLASA III G (przyrodnicza)

  1. Ziemba Barbara           (4,94)
  2. Białecka Karina (4,88)
  3. Namielska Natalia (4,88)
  4. Karpińska Anna (4,81)
  5. Ciach Anna (4,75)
  6. Fiderek Paulina           (4,75)
  7. Gwiazda Klaudia (4,75)
  8. Jóźwik Renata (4,75)
  9. Owsińska Aneta (4,75)
  10. Piecyk Justyna (4,75)

 

News z ostatniej chwili !

Liceum Ogólnokształcące im. Stafana Żeromskiego w roku szkolnym 2014/2015

będzie realizowało zajęcia pozalekcyjne z biologii, chemii, matematyki, języka polskiego, kurs informatyczny – LINUX oraz doradztwo zawodowe

dla klas I, II i III w formie warsztatów, laboratoriów, metod projektów i zajęć dydaktycznych w ramach środków pozyskanych z Unii Europejskich (EFS).