Lista wyróżnionych absolwentów w roku 2012/2013

1 Wróblewski Krzysztof 5,7
2 Kwiatkowska Edyta 5,63
3 Wołonkiewicz Karolina 5,63
4 Wiśniewska Justyna 5,56
5 Sobczyk Jakub 5,56
6 Ciborowska Katarzyna 5,47
7 Paduszyńska Marta 5,47
8 Bartyzel Aleksandra 5,44
9 Bojanowski Ignacy 5,44
10 Bubel Anna 5,44
11 Cieślik Wioleta 5,38
12 Słowikowska Agnieszka 5,38
13 Jurek Magdalena 5,31
14 Matysiak Karolina 5,31
15 Pawlak Monika 5,31
16 Tępińska Aleksandra 5,31
17 Warczyńska Patrycja 5,31
18 Wiśniewska Agata 5,31
19 Ćwierzona Monika 5,25
20 Grabowska Agata 5,25
21 Telus Karolina 5,25
22 Kluk Joanna 5,19
23 Panek Karolina 5,19
24 Godkowicz Małgorzata 5,13
25 Gorzałczyński Michał 5,13
26 Janecka Dominika 5,13
27 Klimek Artur 5,13
28 Sapelecka Milena 5,13
29 Kobierska Roksana 5,12
30 Piętka Maja 5,12
31 Siwek Paulina 5,12
32 Białek Agata 5,06
33 Błażejewicz Magdalena 5,06
34 Dąbrowska Justyna 5,06
35 Jakubczyk Ilona 5,06
36 Kubiszewski  Michał 5,06
37 Kuleta Sylwia 5,06
38 Bińczyk Karolina 5,0
39 Benesiewicz Natalia 5,0
40 Bogusz Natalia 5,0
41 Matysiak Aleksandra 5,0
42 Ogórek Marlena 5,0
43 Róg Magdalena 5,0
44 Sikora Izabela 5,0
45 Składowska Agnieszka 5,0
46 Bąk Agata 4,94
47 Chałubińska Justyna 4,94
48 Kowalczyk Monika 4,94
49 Karkowska Aleksandra 4,93
50 Kowalewska Anna 4,93
51 Żytny Bartłomiej 4,93
52 Franaszczyk Marta 4,88
53 Kasicka Małgorzata 4,88
54 Pomykała Mateusz 4,88
55 Stachurski Adam 4,88
56 Staszewski Dominik 4,88
57 Stropa Jarosław 4,88
58 Matysiak Anna 4,87
59 Mijas Anna 4,82
60 Witecka Karolina 4,82
61 Wudzińska Sylwia 4,82
62 Żuczkowska Marlena 4,82
63 Kopera Wioleta 4,81
64 Milczarczyk Paulina 4,81
65 Wdówka Aleksandra 4,81
66 Wiktorowicz Agnieszka 4,81
67 Wrońska Martyna 4,81
68 Andruszkiewicz Kinga 4,8
69 Cabaj Majka 4,76
70 Kobierska Milena 4,76
71 Rojek Dagmara 4,76
72 Skorupa Emilia 4,76
73 Cichawa Paulina 4,75
74 Cieśla Ewa 4,75
75 Gierczak Anna 4,75
76 Gorzela Paulina 4,75
77 Grzybowski Łukasz 4,75
78 Jędrzejczyk Maksymilian 4,75
79 Kędziora Anna 4,75
80 Kowalczyk Dagmara 4,75
81 Krawczyk Ewelina 4,75
82 Lekka Monika 4,75
83 Mantorska Kamila 4,75
84 Maroszczyk Magdalena 4,75
85 Owsińska Milena 4,75
86 Rajska Iga 4,75
87 Składowska Ewa 4,75
88 Stępień Magdalena 4,75
89 Wiśniewski Wojciech 4,75
90 Wojnowski Michał 4,75

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lista wyróżnionych absolwentów za dodatkowe osiągnięcia w roku 2012/2013

Lp.

Nazwisko i imię ucznia

Klasa

Opiekun

Za co otrzymuje wyróżnienie

1. Wróblewski Krzysztof III b/d Monika Kluska Finalista w Ogólnopolskim Dyktandzie Języka Niemieckiego (nagroda, dyplom)
2. Stropa Jarosław III b/d III miejsce w Szkolnym Dyktandzie Języka Niemieckiego (dypl
3. Cieślik Wioletta III b/d Udział w Szkolnym Dyktandzie Języka Niemieckiego (dyplom)
4. Wudzińska Sylwia III b/d Udział w Szkolnym Dyktandzie Języka Niemieckiego (dyplom)
5. Telus Karolina III c Udział w Szkolnym Dyktandzie Języka Niemieckiego (dyplom)
6. Ogórek Marlena III c Udział w Szkolnym Dyktandzie Języka Niemieckiego (dyplom)
7. Wróblewski Krzysztof III b/d Anna Ksyta Wyróżniony w konkursie matematycznym „Alfik”
8. Pawlak Monika III b/d Emila Grochulska za społeczną postawę i udział w kwestach ulicznych organizowanych przez Zarząd Rejonowy PCK w Opocznie
9. Cieślik Wioletta III b/d
10. Grabowska Agata III b/d
11. Matysiak Karolina III b/d
12. Gawryś Marta III a2 Jacek Pluciński Wzorowa frekwencja (ok. 97%)
13. Anduła Marek III h Jacek Pluciński Wygranie Konkursu Pieśni Patriotycznej
14. Ciborowska Katarzyna III a1 Anna Martyka, Jacek Pluciński, Krzysztof Czajkowski I miejsce w konkursie „Napoleon Bonaparte – żołnierz, polityk, przywódca”
15. Ciborowska Katarzyna III a1 Finalistka etapu wojewódzkiego XXXIX Olimpiady Historycznej
16. Kopera Sandra III a2 Finalistka  etapu wojewódzkiego Olimpiady o Integracji Europejskiej
17. Bubel Anna III f1
18. Biernacki Jakub III a1 Finalista etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie
19. Matuszczak Dawid III a1
20. Bubel Anna III f1
21. Tępińska Aleksandra III f1 Anna Martyka, Halina Mikołajczyk za zaangażowanie w pracę Samorządu Uczniowskiego
22. Matuszczak Dawid III a1
23. Nojek Tomasz III b/d
24. Błażejewicz Magdalena III a1 Marta Pawlik-Prejs, Anna Waśkiewicz, Jacek Pluciński

Działalność artystyczna na rzecz szkoły

25. Siwek Paulina
26. Ciborowska Katarzyna
27. Woźniak Magdalena
28. Broszczyk Paulina
29. Matuszczak Dawid
30. Biernacki Jakub
31. Sobolewski Arkadiusz
32. Orłowski Rafał
33. Cabaj Majka
34. Bogusiewicz Sylwia
35. Mijas Anna
36. Morawski Piotr III b/d
37. Wijata Krzysztof
38. Stachurski Adam
39. Wieruszewski Jacek
40. Franaszczyk Marta III c
41. Kubiszewski Michał
42. Cabaj Magdalena III a2
43. Krych Tomasz
44. Róg Dawid
45. Tomczak Marcin
46. Staszewski Dominik III e
47. Pomykała Mateusz
48. Róg Magdalena III f1
49. Grochulski Błażej III f2g
50. Grodzicki Łukasz III h
51. Franaszczyk Paweł
52. Chlewicki Albert
53. Jakub Sobczyk Kl III f1 Małgorzata Mróz-Duda Udział w etapie okręgowym XLII Olimpiady Biologicznej
54. Karolina Wołonkiewicz
55. Ignacy Bojanowski
56. Aleksandra Bartyzel

XXIII Olimpiada Teologii Katolickiej

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIII Olimpiadzie Teologii Katolickiej „Święci Apostołowie Piotr i Paweł – urząd i charyzmaty w Kościele”.

Cele Olimpiady Teologii Katolickiej są następujące:

  1. zainteresowanie uczniów wiedzą religijną;
  2. rozszerzanie współdziałania nauczycieli religii w kształceniu młodzieży uzdolnionej;
  3. kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy religijnej;
  4. stworzenie młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień, a nauczycielom – warunków twórczej pracy z młodzieżą.

Olimpiada Teologii Katolickiej jest olimpiadą przedmiotową powołaną przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, który jest organizatorem Olimpiady.

W etapie diecezjalnym przeprowadzanym w diecezjach w dniu 28 lutego 2013 r. uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca: Arkadiusz Lenart z kl 2A1 zajął 12 miejsce oraz Artur Klimek z klasy 3F1 – 17 miejsce.   Opiekę merytoryczną sprawowała pani Katarzyna Jankowska.

Serdecznie gratulujemy!

Harmonogram naboru na nowy rok szkolny

Etap I: od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2013 r.

rejestracja kandydatów, wybór preferencji i weryfikacja podań kandydata do szkoły ponadgimnazjalnej

Etap II: 24 – 25 czerwca 2013 r., do godz. 15.00

zmiana preferencji wybranych oddziałów przez kandydata

Etap III: od 28 czerwca do 3 lipca 2013 r.

składanie świadectwa ukończenia gimnazjum oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego

Etap IV:  5 lipca 2013 r.

lista wstępna

Etap V: 9 lipca 2013 r.

lista ostateczna

 

Elektroniczny nabór do szkoły ponadgimnazjalnej: www.lodzkie.edu.com.pl/Kandydat

Konkurs Fotograficzny MDK Opoczno

W V Edycji Konkursu Fotograficznego „3 x M… Młodość, Miłość, Marzenia” organizowanego przez Miejski Dom Kultury w Opocznie I miejsce zajęła Klaudia Turlińska – uczennica klasy I e Liceum Ogólnokształcącego  im. S. Żeromskiego  w Opocznie, która należy do Kółka Fotograficznego w Miejskim Domu Kultury w Opocznie, prowadzonego przez pana Edwarda Zagdańskiego. Szczegóły na stronie internetowej MDK Opoczno.

I my serdecznie gratulujemy naszej uczennicy!