Poznajemy Polskę! „W poszukiwaniu korzeni polskości”

W dniach od 8 do 10 listopada uczniowie klas 2G, 3AF2 i 4F pod opieką pań: Justyny Jasińskiej-Nieć, Eweliny Cichańskiej-Szwaczyk, Anety Gancarz i Ewy Sędkowskiej przebywały na wycieczce „W poszukiwaniu korzeni polskości” w Gnieźnie i Poznaniu. Wycieczka została zorganizowana w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Środki pozyskane w ramach inicjatywy pozwoliły na zwiedzenie wielu atrakcyjnych turystycznie i historycznie obiektów. Uczniowie wzięli też udział w charakterystycznych dla regionu przedsięwzięciach, takich jak: pieczenie i degustacja świętomarcińskiego rogala oraz „pyrów” poznańskich.

Czytaj dalej Poznajemy Polskę! „W poszukiwaniu korzeni polskości”

Geoinformacyjna Noc Badaczy

Brzmi tajemniczo? Nie dla uczniów, którzy realizują geografię na poziomie rozszerzonym pod czujną opieką nauczycielek geografii – Jolanty Gapys i Marzeny Papis. To właśnie młodzież tych klas uczestniczyła w VI edycji Geoinformatycznej Nocy Badaczy, która jest organizowana w ramach międzynarodowego wydarzenia NOC BADACZY. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy oraz najnowszych osiągnięć z różnych dziedzin nauki.

Czytaj dalej Geoinformacyjna Noc Badaczy

Giełdowi inwestorzy z I LO

z1

Inwestycja w wiedzę wypłaca najlepsze odsetki” Benjamin Franklin

SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA to największy projekt edukacyjny uczący w sposób praktyczny inwestowania na giełdzie. Jej organizatorami są: Giełda Papierów Wartościowych, Fundacja GPW oraz Partner Strategiczny Fundacja im. Lesława A. Pagi. Udział w SIGG to świetne uzupełnienie wiedzy w ramach przedmiotu „Podstawy przedsiębiorczości” oraz praktyczne przygotowanie do długoterminowego oszczędzania i inwestowania własnych pieniędzy w przyszłości.

Czytaj dalej Giełdowi inwestorzy z I LO

Akademia Ciekawej Chemii

Akademia Ciekawej Chemii jest inicjatywą edukacyjną pracowników Wydziału Chemii. Ma na celu popularyzację wśród młodzieży szkół średnich miasta Łodzi oraz województwa łódzkiego nauk ścisłych, w tym szczególnie chemii oraz dziedzin pokrewnych, takich jak medycyna, biologia i fizyka. Akademia Ciekawej Chemii cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży oraz nauczycieli. Wykłady odbywają się raz w miesiącu i każde spotkanie kończy się pokazami eksperymentów chemicznych „na żywo”. W programie zajęć znajduje się Konkurs Chemiczny, a dla najlepszych uczestników przewidziano udział w warsztatach laboratoryjnych zaplanowanych w czerwcu.

Czytaj dalej Akademia Ciekawej Chemii