Wielkoformatowy wymiar nauki!

14 września 2017 w kalendarzu oznaczał dla uczniów I LO kolejny dzień nauki w roku szkolnym 2017/18. Standardowy scenariusz poranny: budzik, szczotkowanie zębów, kanapki i … w drogę do szkoły! Tym razem jednak droga do szkoły zajęła  uczniom klasy II C i II D zdecydowanie więcej czasu niż zazwyczaj. Dlaczego? Szybko wyjaśniamy 🙂

Zbiórka 6.30 przy MDK w Opocznie. Lista obecności. Wyjazd. Kierunek – Warszawa. Brzmi niczym musztra wojskowa! Tempo. Intensywność. Wysiłek. Nauka. Emocje.

Tak… ten dzień faktycznie dostarczył nam wielu wrażeń!

Zacznijmy jednak po kolei! O 6.40 wyjechaliśmy z Opoczna. Warszawa nie kazała nam na siebie długo czekać. Zadziwiająco puste drogi pozwoliły nam zjawić się właśnie na terenie Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie przed planowanym czasem. W niczym to jednak nie przeszkodziło płk Wiesławowi Szczygielskiemu na profesjonalne przywitanie nas na terenie swojej jednostki.  Przygotowane były już dla nas zajęcia na uczelni. I to nie była po studencku nazywana „kampania wrześniowa” 😉

Zaczęły się one rewelacyjnym wykładem „Jak przeżyć wypadek samochodowy?” Przyszli kierowcy w skupieniu słuchali wszystkich informacji i z wielką uwagą oglądali przygotowane filmy, nieraz przedstawiające drastyczne sytuacje pojawiające się na drodze.  Z niebywałą trafnością wyciągali wnioski, które można podsumować cytatem z Harry’ego Potter’a: „…To nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności”.

Po wykładach, przyszli studenci poszli na ćwiczenia. Nie, nie fizyczne :). Ale jakże zajmujące zarówno sferę fizyczną, jak i umysłową. Były to ćwiczenia w Laboratorium Zobrazowania Wielkoformatowego oraz Symulacji Rozszerzonej i Laboratorium Zaawansowanych Technik Grafiki Komputerowej i Biometrii. Wiemy, że WAT to ważny ośrodek naukowo–badawczy, prowadzący badania i prace naukowe, wdrożeniowe i modernizacyjne w zakresie nauk technicznych, matematycznych, fizycznych, chemicznych, ekonomicznych, rozwijający także nowoczesne technologie: informatyczne, elektroniczne, lotnicze i kosmiczne. Sami mogliśmy również się o tym przekonać. Dowiedzieliśmy się o aspektach badawczych i naukowych zagadnień symulacji wirtualnej i rozszerzonej, zobrazowaniu pola walki, nowych metodach i narzędziach interakcji użytkownika. Każdy uczeń miał okazję skorzystać z „mini” szkolenia w obszarze symulacji wirtualnej i rozszerzonej, co wzbudziło wielką ciekawość zagadnieniem. I mimo, że dziś prawie każdy wie, co to jest wirtualna rzeczywistość – ba, nawet ją kreuje po części czasem w grach komputerowych, to zagadnienia przedstawiane przez ppłk dr inż. Krzysztofa Murawskiego zrobiły na każdym duże wrażenie.

Czas mijał niesamowicie szybko i trzeba było jednak wrócić do świata realnego. Czekali na nas bowiem gospodarze Parku Maszyn i Sprzętu Wojskowego. Najważniejsze informacje i prezentacja sprzętu wojskowego wzbudziły w nas, po raz kolejny zresztą, szacunek dla wszystkich osób, które w mniejszy bądź większy sposób dbały i dbają o bezpieczeństwo nasze oraz naszego kraju. A jak mówił Św. Jan Paweł II: „Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli.” I tymi słowami bardzo dziękujemy pracownikom WAT-u za chwile spędzone na Uczelni.

Musieliśmy jednak opuścić teren jednostki! Jak na rozkaz wszyscy byli gotowi na kolejny punkt wycieczki. Tym razem Politechnika Warszawska. Tam odbyło się spotkanie z pracownikami działu promocji i rekrutacji Politechniki Warszawskiej. Mogliśmy poznać ofertę edukacyjną i zwiedzić Gmach Uczeni. I uświadomiliśmy sobie, że „nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym, co dobre, a tym co łatwe” (J. K. Rowling). Tak, tak…wiemy przecież, że „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”, jak mówił nasz Papież!

Ale ten dzień nie skończył się na spotkaniach naukowych. Po południu mieliśmy wyjątkową  podróż, interaktywną. Podróż w niewidzialny świat… i tym razem to nie cytaty z Harry’ego Potter’a

Odwiedziliśmy jedną z czterech Niewidzialnych Wystaw na świecie. Mieszczą się one w Budapeszcie (od 2007 roku), Pradze (od 2011 roku), Warszawie (od 2011 roku) i Sztokholmie (od 2016 roku). Podczas niej mogliśmy doświadczyć, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu…

Niewidzialna Wystawa chce zbliżyć do siebie perspektywy doświadczania jednego świata – osób widzących i niewidomych. Pod opieką niewidomych Przewodników odwiedziliśmy specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia. Doświadczyliśmy jak poruszać się w miejskim zgiełku, jak zapłacić za kawę w barze, jak poruszać się po mieszkaniu w całkowitych ciemnościach i nie tylko*…

Teoria o empatii, wrażliwości, integracji przełożyła się na praktykę. Poznaliśmy emocję związaną z prawdą o uczuciach innych ludzi!

Jeżeli widzisz tylko tyle, co objawia światło
i słyszysz tylko tyle, co obwieszcza głos –
to nigdy nie zobaczysz i nie usłyszysz prawdy.
– K. Gibran

A to wszystko w VII Tygodniu Wychowania. Planując zajęcia pod koniec ubiegłego roku nie znaliśmy jego terminu, ani priorytetów Ministra Edukacji Narodowej, a mimo to udało nam się zrealizować wspomniane założenia.

Do domu wróciliśmy późnym wieczorem. Z nową wiedzą, pełni emocji i dobrych wspomnień. I siły, mimo trudów całego dnia, na dążenie do celów, które po dzisiejszym dniu nabrały innego wymiaru…wielkoformatowego  🙂 .

Zdjęcia: Anita Kowalczyk IIC


*
http://niewidzialna.pl/

Po raz pierwszy w naszej szkole!!!

EU flag-Erasmus+_vect_POS [PMS]

LOGO2 hasło

Narodowa Agencja ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach Akcji 2. Partnerstwa strategiczne programu Erasmus+ Edukacja szkolna oraz listę polskich instytucji pełniących rolę partnerów w projektach zatwierdzonych do realizacji w ramach Akcji 2 – Partnerstwa Strategiczne – Współpraca szkół

Co to oznacza dla nas? To bardzo proste! Otrzymamy dofinansowanie do projektu, którym będzie wymiana z Niemcami. A jeszcze prościej rzecz ujmując, 10 naszych uczniów weźmie udział w wymianie z Niemcami całkowicie bezpłatnie już w październiku 2017 ( z rewizytą w kwietniu), a kolejne 10 osób osób w przyszłym roku szkolnym. Program został bowiem rozpisany na dwa lata szkolne. Bardzo się cieszymy na to przedsięwzięcie. Nie jest ono łatwe do realizacji, ale stwarza ogromną szansę dla naszej ambitnej młodzieży w poszerzaniu kompetencji językowych,  poznawaniu innych obyczajów i kultur i promowania idei uczenia się przez całe życie. Nie jest to pierwsza wymiana w naszej szkole, ale pierwsza wspierana w całości przez fundusze europejskie. Koordynatorami projektu są dyrektor I LO Monika Kluska i wicedyrektor I LO Robert Sędkowski. Na bieżąco będziemy informować o realizacji projektu.
Also……bis bald !!! 🙂

 

 

 

Uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych

23 czerwca 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2016/2017.

Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.
List skierowany do uczniów odczytała przedstawicielka biura posła na Sejm Rzeczypospolitej Robert Telusa.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego poprowadzili uczniowie: Kinga Ciecierska i Michał Ryba.

W klasach pierwszych i drugich uczyło się 376 uczniów. Średnia ocen całej szkoły wyniosła: 4,42, a średnia frekwencja: 86,94%.

Wyniki klasyfikacji końcowej jak zwykle są w naszej szkole imponujące! Aż 160 uczniów odebrało świadectwa z wyróżnieniem; 90 uczniów uzyskało średnią ocen powyżej 5,00!

Na początku uroczystości wyróżniono i nagrodzono uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki. Nagrodzeni zostali:

Frekwencja:
I miejsce w szkole za frekwencję: I D (93, 58%)
II miejsce: I F1 (91,35%)
III miejsce: II C (90,06%)

Wśród klas pierwszych
I miejsce
ze średnią 5,06 zajęła klasa I F1 (również I miejsce w szkole)
II miejsce: I F2G– 4,82 (II miejsce w szkole)
III miejsce: I C– 4,69 ( III miejsce w szkole)

Wśród klas drugich
I miejsce- II F1
– 4,67
II miejsce- II C– 4,19
III miejsce- II F2– 4,12

Wśród klas drugich  najwyższe miejsca indywidualne zajęli:
I miejsce: Grudziecki Miłosz- IIAB, Jarząb Monika- II F1 i Stępień Agata- II F1- wszyscy średnia 5,44
II miejsce: Franaszczyk Wronika- II C- 5, 4
III miejsce: Ksyta Mateusz, Kwaśniak Monika i Rogulska Natalia z kl. II F1- śr. 5,33

Pierwsza szkolna trójka i najlepszy uczeń  z każdej klasy:
I miejsce w szkole zajęła w tym roku Agata Grabska klasa I F1 ze średnią 5,71
II miejsce- Ciecierska Kinga – I F1, 5,69
III miejsce: 2 osoby: klasa I F1: Czerczak Weronika i Krajewska Natalia, śr. 5,63.

Najlepsi uczniowie z poszczególnych klas:
I A- Ścierska Julia- 5,41
IB/E- Nowak Aleksandra- 5,25
I C- Kubiszewski Piotr i Zych Wojciech- 5, 31
I D- Ryba Michał i Wasilewski Szymon- 5,5
I F1- ścisłą czołówką szkoły stanowią uczniowie tej klasy, więc wyłoniliśmy kolejną osobę z najwyższą średnią: Kmiecik Rafał- 5,5
I F2/G- Głąbińska Weronika- 5,31
II A/B- Grudziecki Miłosz- 5,44
II C- Franaszczyk Weronika- 5,40
II D- Czerczak Natalia- 5,20
II E/G- Banasiak Aleksandra- 5,25
II F1- Jarząb Monika i Stępień Agata- 5,44
II F2- Nowak Patrycja- 4,89

Uczniowie klas, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce otrzymali nagrody – pamiątkowe albumy wraz z życzeniami od dyrekcji.

Następnie wręczono nagrody za udział w różnych konkursach, olimpiadach oraz za pracę w organizacjach uczniowskich działających na terenie naszej szkoły.

Uczniowie nagrodzeni za udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”:
Wojciech Brzeziński  kl. IIf1
Dawid Czerniak  kl. IIf1
Kamila Szymczyk kl. IIeg
Antoni Tomczyk kl. Id
Klaudia Bryks  kl. IIeg
Michał Ryba  kl. Id
Szymon Słowikowski  kl. IIf2
Katarzyna Stolarczyk kl. IIf1
Patryk  Skorupa  kl. If1
Aneta Białas kl.IIf2
Agata Grabska kl. If1
Monika Kwaśniak  kl.IIf1
Agata Stępień kl. IIf1
Natalia Krajewska kl.If1
Sylwia Włodarczyk  kl.If2g
Weronika  Szpinek  kl. IIeg
Karol Musiał  kl.IIeg
Kinga Ciecierska  kl.If1
Mateusz Ksyta  kl IIf1
Rafał Kmiecik  kl. If1
Wiktoria Krzysztofik  kl.If2g
Patrycja Starnawska  kl.Ic
Aleksandra Korycka  kl.If1
Weronika Czerczak  kl.If1
Klaudia Zych  kl.If2g
Monika Brzózka  kl.If2g
Wiktoria Zięba kl. If1
Aleksandra Mijas   kl. Ic
Aleksandra Oratyńska  kl. If1
Oliwia Wiktorowicz  kl.If1
Karolina Stępień  kl. If1

Uczniowie  wyróżnieni za udział  w olimpiadach „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”, XLIII Olimpiadzie Historycznej, Olimpiadzie ,,Dwie dekady solidarności” i konkursie  historycznym ,,Gloria Victis – Życie i działalność Pułkownika Witolda Pileckiego:
Klasa II AB:
Wiktoria Cieślikiewicz
Agata Kępska
Agata Ziębaczewska
Piotr Woźniak
Klasa II F1:
Jan Klimek
Łukasz Bykowski
Klasa ID:
Szymon Wasilewski

Uczniowie wyróżnieni w Ogólnopolskim konkursie  Alfik Matematyczny oraz w konkursie Max matematyczny:
Weronika Czerczak IF1
Tomasz Białecki IID
Michał Ryba ID
Cyprian Wiktorowski ID
Karol Musiał IIF1

Uczniowie wyróżnieni w szkolnym konkursie fizycznym:
Łukasz Mazur IID
Agata Grabska IF1
Adam Kopczyński IID
Natalia Czerczak IID

Uczniowie wyróżnieni w konkursach i olimpiadach geograficznych:
Faustyna Kwiecień IIC
Katarzyna Czerczak IIC
Klaudia Kuleta IC
Dominika Ciszek IIAB
Łukasz Stępnień IIAB
Szymon Firkowski IIAB
Anita Kowalczyk IC
Paulina Słowicka IC
Weronika Franaszczyk IIC

Uczniowie wyróżnieni w  ogólnopolskich konkursach języka niemieckiego:
Michała Ryba ID
Łukasz Mazur IID
Julia Urbańczyk IF2G
Luiza Krawczyk IF2G
Kinga Wasilewska IA
Wiktoria Cieślikiewicz IIAB
Jan Klimek IIF1
Roksana Sobczyk IIF1
Agata Ziębaczewska IIAB
Monika Michałowicz IIAB
Katarzyna Baran IIAB
Rafał Kmiecik IF1
Agata Grabska IF1

Uczniowie nagrodzeni w I Konkursie Humanistycznym „Rozumiem”:
Laureaci I, II i III miejsca w kraju
Oliwia Nieć IF1
Rafała Kmiecik IF1
Justyna Wiktorowicz IF1

Uczniowie wyróżnieni w Szkolnym konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych:
Agata Grabska IF1
Karolina Adamczyk IIAB
Alicja Sitnik ID

Uczniowie nagrodzeni w Szkolnym konkursie wiedzy o Rosji i języku rosyjskim:
Kinga Komur IA
Julia Pancer I F2G
Kacper Budzyński IF1
Krzysztof Szczegielniak IA
Bartosz Więckowski IIF1
Jakub Paduch IIEG
Łukasz Bykowski IIF1

Uczniowie wyróżnieni w konkursie literackim „Czy warto czytać książki?”:
Miłosz Grudziecki  IIAB  I miejsce
Dominika Ciszek IIAB  II miejsce
Milena Paliwoda IIAB  III miejsce
Piotr Woźniaka II AB wyróżnienie

Uczniowie wyróżnieni w konkursie plastycznym „Warto czytać – plakat promujący czytelnictwo”:
Angelika Konewka  IC  I miejsce
Izabela Stuleblak IC  II miejsce
Adrian Pacan IC   III miejsce
Dominik a Lenart IIAB  wyróżnienie

Finalistka XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej:
Julia Ścierska – uczennica klasy IA

 

Nagrodzeni uczniowie za  zaangażowanie  na rzecz społeczności szkolnej.

Za pomysły, chęci, zaangażowanie i pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego zostały nagrodzone następujące osoby:
Katarzyna Deperas IID
Martyna Romanowska IID
Marianna Staszewską IID
Katarzyna Grzybek IID
Agata Skłodowska IID
Karolina Rzeźnik IIE/G
Edyta Maślak IIAB
Weronika Kopacz IIAB
Szymon Drgas IIC
Daria Wiatrowska IIAB
Jan Klimek II F1
Patrycja Twardowska II D
Natalia Zięba II D
Michał Ryba I D
Kinga Ciecierska I F1

Dyplomy za zaangażowanie, za wielkie serce i za bezinteresowną pomoc w zmienianiu otaczającej rzeczywistości  w ramach pracy Szkolnego Koła Wolontariatu  otrzymali:
Luiza Krawczyk IF2
Monika Madej I F2
Wiktoria Pietrzyk I F2
Daria Wiatrowska II AB
Weronika Kopacz II AB
Natalia Nabijanek II AB
Wiktoria Cieślikiewicz II AB
Magda Sitkowska II F1
Julia Urbańczyk II F 1

Uczniowie wyróżnieni za osiągnięcia artystyczne i działalność w szkolnym kole kabaretowo-teatralnym „SPONTAN” oraz pracę w Studio 107:
z klasy I BE:
– Wiktoria Urbanowicz
– Marzena Pązik
– Aleksandra Nowak
– Aleksandra Bartyzel
– Zuzanna Mijas
– Dagmara Kucharska
– Natalia Myślińska
– Wiktoria Jarząb
– Paulina Wiktorowicz
– Karolina Sobczyk
– Michał Wiktorowicz
– Izabela Samek
z klasy IIAB:
 – Wiktoria Cieślikiewicz
– Aleksandra Piekarska
z klasy I D:
 – Adam Walczak
– Arkadiusz Składowski
– Cyprian Wiktorowski
– Jakub Błażejewicz
z klasy IA:
 – Klaudia Składowska
– Katarzyna Twardowska
z klasy IIF2:
 – Małgorzata Defratyka
– Aleksandra Kowalczyk
z klasy IIEG:
– Weronika Defratyka
– Marcin Gruszczyński
– Mateusz Gruszczyński
z klasy IC:
 – Patrycja Starnawska

Uczniowie nagrodzeni za osiągnięcia sportowe:

Klasa I A
Ewelina Franczak
Wiktoria Madej
Natalia Bukarewicz
Klasa I B/E
Maciej Czuban
Patryk Raczyński
Dominik Sroka
Łukasz Sobolewski
Małgorzata Karbownik
Katarzyna Karbownik
Zuzanna Mijas
Klaudia Miko
Nikola Piekarska
Katarzyna Skorłutowska
Paulina Wiktorowicz
Klasa I C
Alicja Dybalska
Aleksandra Mijas
Patrycja Starnawska
Aleksandra Oszczęda
Izabela Stuleblak
Maja Walasik
Karol Gapys
Piotr Kubiszewski
Borys Gąsiorowski
Wojciech Białas
Kamil Orzechowski
Piotr Stępień
Klasa ID
Aneta Gwizdoń
Krzysztof  Kołodziejczyk
Damian Nowak
Dawid Rakoczy
Bartosz Warczyński
Michał Ryba
Klasa IF1
Artur Safaryan
Kacper Budzyński
Szymon Grabski
Klasa F2G
Monika Madej
Klasa II C
Hubert Wiktorowicz
Natalia Białek
Katarzyna Czerczak
Aleksandra Piekarz
Klasa II D
Marianna Staszewska
Agata Składowska
Michał Franczak
Klasa II E/G
Karolina Rzeźnik
Weronika Defratyka
Aleksandra Wiktorowicz
Ewelina Gwizdoń
Kamila Micielska
Paweł Gągorowski
Marcin Gruszczyński
Mateusz Gruszczyński
Bartłomiej Jach
Jakub Paduch
Wiktor Piekarski
Szymon Skroś
Piotr Wilk
Klasa II F1
Karolina Galińska
Katarzyna Smolarska
Karolina Sochańska
Kamila Wiktorowicz
Dawid Czerniak
Klasa II F2
Antoni Kwaśniak
Sebastian Miązek
Małgorzata Defratyka

Uczniowie wyróżnieni za rywalizację sportową podczas Dnia Sportu Szkolnego oraz za Turniej piłki nożnej z okazji Pierwszego Dnia Wiosny 2017 :

Klasowy Mityng Lekkoatletyczny
Dziewczęta
I miejsce- Klasa I B/E  746pkt
II miejsce- Klasa II E/G 736pkt
III miejsce- Klasa II C 580pkt
Chłopcy
I miejsce- Klasa II E/G 770pkt
II miejsce- Klasa I B/E 737pkt
III miejsce- Klasa I D  648pkt

Sztafetowe biegi przełajowe:
I miejsce- Klasa IC / ID
II miejsce- Klasa IB/E
III miejsce- Klasa IIE/G

Siatkówka Plażowa Dziewcząt i Chłopców:
Dziewczęta:
I miejsce
Izabela Firmowska IF2G
Marta Biskup IF2G
II miejsce
Agata Składowska IID
Aneta Gwizdoń ID
III miejsce
Klaudia Miko IB/E
Małgorzata Karbownik IB/E
Chłopcy
I miejsce
Szymon Skroś IIE/G
Bartłomiej Jach IIE/G
II miejsce
Maciej Czuban IB/E
Dominik Sroka IB/E
III miejsce
Kamil Jaworski IIE/G
Mateusz Łukasik ID

Piłka Koszykowa „3x3”
Dziewczęta:
I miejsce – klasa I BE
Nikola Piekarska
Katarzyna Karbownik
Klaudia Miko
II miejsce – klasa IF1
Weronika Czerczak
Aleksandra Słowicka
Julia Patynowska
Chłopcy:
I miejsce – klasa II EG
Marcin Gruszczyński
Mateusz Gruszczyński
Paweł Gągorowski
II miejsce – klasa I D
Damian Nowak
Jakub Bolek
Mikołaj Kowalczyk
III miejsce – Studio 107
p. prof. Jacek Pluciński
Michał Wiktorowicz
Marcin Wilk

Tenis Stołowy
Dziewczęta:
I miejsce
Patrycja Nowak IIF2
II miejsce
Weronika Franaszczyk IIC
III miejsce
Monika Jarząb IIF1
Chłopcy:
I miejsce
Szymon Grabski IF1
II miejsce
Norbert Kupis IIC
III miejsce
Patryk Raczyński IB/E

 Turniej gry w warcaby
I miejsce: Dawid Czerniak IIF1
II miejsce: Agata Stępień IIF1
III miejsce: Bartłomiej Wiatrowski IB/E

 Turniej gry w szachy
I miejsce: Krzysztof Szczegielniak IA
II miejsce: Adam Walczak ID
III miejsce: Joachim Więckowski IID

Drużyny piłkarskie, które rywalizowały ze sobą w Turnieju Piłki Nożnej I Dnia Wiosny:
Klasy II E/G I miejsce
Klasy I D II miejsce
Klasy I B/E III miejsce
Dyplom pamiątkowy za udział w turnieju otrzymuje klasa I C.

 

Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów.

Życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!

 

 

 

 

 

 

Wyniki wewnątrzszkolnego konkursu literackiego

„Człowiek kochający książki jest bogatszy od innych. 
Czasem przeczytanie jakiejś książki stanowi o losie człowieka.” 
Ralph W. Emerson

Powyższy cytat jest wstępem do podsumowania wyników wewnątrzszkolnego konkursu związanego z projektem  edukacyjnym realizowanym w naszej szkolnej bibliotece.

Miło nam poinformować, że w konkursie literackim, zorganizowanym przez nauczycieli biblioteki szkolnej oraz nauczycieli języka polskiego, dotyczącym czytelnictwa , wzięło udział w tym roku szkolnym 14 uczniów: 13 osób z klasy humanistycznej 2a/b i 1 uczennica z klasy 1 a.

Uczniowie ci zadali sobie pytanie: „Czy warto czytać książki?”, które, pomimo swej nieskomplikowanej budowy, zawiera potężne przesłanie, niejednokrotnie decydujące o losach narodów i samych jednostek.

Opiniotwórcze rozprawy uczniów na ten temat poruszyły komisję konkursową niepochopnymi konkluzjami, potencjałem argumentacyjnym i logiczną interpretacją zjawisk. Dodać należy, że prace były kreatywne i uwolnione od błędów.

I miejsce zdobył Miłosz Grudziecki z klasy 2 a/b
II miejsce – Milena Paliwoda z klasy 2 a/b
III miejsce – Dominika Ciszek z klasy 2 a/b
Wyróżnienie przyznano Piotrowi Woźniakowi – również uczniowi klasy 2 a/b

Prezentacja prac przewidziana jest w formie wystawy cytatów i fragmentów z tych rozpraw na terenie biblioteki szkolnej, a wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom w tej imponującej rywalizacji gratulujemy i dziękujemy.

Nauczyciele j. polskiego i biblioteki szkolnej