Wsparcie maturzystów w rozwoju osobistym

Okres nauki w szkole średniej o czas wielu nowych wyzwań, odkrywania siebie, własnych zainteresowań, przygotowania się do wkroczenia w dorosłe życie i przyjęcia nowych ról – studenta i pracownika. Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczniów klas maturalnych, którzy już za niespełna trzy miesiące zetkną się z prawdziwym stresem. Dnia 20 lutego odbyły się w naszej szkole warsztaty psychologiczne realizowane przez Uniwersytet Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej z Warszawy. Spotkanie realizowane było w ramach Strefy Młodzieży, czyli programu przeznaczonego dla licealistów i poświęconego sprawom ważnym i trudnym dla młodego człowieka. Najważniejsze, że o tematach tych rozmawia się w przyjaznej atmosferze. Zajęcia prowadzone były przez studenta ostatniego roku. Tematyka warsztatów:

  1. Matura nie taka straszna, jak o niej mówią.
    W ramach warsztatu omówione zostały sposoby radzenia sobie z destruktywnym stresem, a także ukazanie jego motywującego działania, które może wspomagać i mobilizować do pracy oraz wpływać na efektywność przygotowań do matury.
  1. Efektywna nauka – naucz się, jak się uczyć
    Podczas warsztatu maturzyści zastanawiali się jak dostosować środowisko nauki do procesu uczenia się,  tak, aby stał się on bardziej sprawny i efektywny. Prowadzący omówił techniki skutecznego zapamiętywania( tzw. mnemotechniki).
  1. Zarządzanie sobą w czasie – jak to robić skutecznie?
    Obecnie za walutę uważa się czas. Codziennie mamy do „wydania” 1440 minut, a dla każdego z nas czas jest czymś cennym. Dobrze jest więc go szanować i nauczyć się nim odpowiednio gospodarować. O tym właśnie były te warsztaty. Dzięki nim uczestnicy zapoznali się z technikami zarzadzania sobą w czasie , a w rezultacie zwiększyli swoją wiedzę na temat motywowania siebie.

 

Konkurs języka włoskiego

Z radością informujemy, że uczennica klasy 2 be
Aleksandra Nowak
zakwalifikowała się do kolejnego etapu
XII Łódzkiego Konkursu Języka Włoskiego.

Zdobywając 73,75 pkt\100, znalazła się tym samym w gronie najlepszych italianistów z całej Polski!!!
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie, który odbędzie się w marcu w Łodzi !

Olimpiada Języka Niemieckiego

OJN

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż

 Michał Ryba (IID)
i
Joanna Zalega (IF)

zostali zakwalifikowani do części ustnej drugiego etapu
41. Olimpiady Języka Niemieckiego.

Na drugą część tej trudnej olimpiady uczniowie pojadą do Łodzi, na Wydział Filologiczny, gdzie będą zmagać się z trudnymi zagadnieniami dotyczącymi wiedzy z życia codziennego, polityki, historii i literatury.

Już teraz należą im się gratulacje i ogromne podziękowania za trud włożony w przygotowania do poszczególnych etapów.

Viel Glück