Charytatywny Pokaz Talentów dla Piotra Roga

Organizatorzy
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie oraz  Miejski Dom Kultury im. T. Sygietyńskiego w Opocznie
mają zaszczyt zaprosić na
Charytatywny Pokaz Talentów,
który odbędzie 23 czerwca 2018 r. o godz. 14.00 w sali widowiskowej MDK w Opocznie.

Celem imprezy jest:
-zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację Piotra Roga
-uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzebujących pomocy
-popularyzacja warsztatu artystycznego
-rozbudzanie u dzieci i młodzieży zamiłowania do tańca, śpiewu i innych form artystycznych
-integracja środowisk społecznych wokół szczytnego celu
-promocja i publiczna prezentacja placówek oświatowych
-świetna zabawa
W Charytatywnym Pokazie Talentów udział biorą dzieci i młodzież uczęszczające do przedszkoli i szkół na terenie miasta Opoczno. Każda z placówki reprezentowana będzie przez jedną grupę liczącą ok. 20 osób. W Pokazie mogą wziąć również udział soliści lub duety. W czasie 20 min. występu na scenie należy zaprezentować się artystycznie- śpiew, taniec, recytacja, akrobacje.
Patronat medialny nad imprezą objęli: Tygodnik Opoczyński TOP, Opoczyńska.pl i Telewizja Kablowa.
W czasie imprezy będzie można zakupić ciasta, ciasteczka, babeczki własnego wypieku tylko za symboliczną złotówkę.
Po każdej prezentacji artystycznej odbędzie się licytacja prac dzieci przedszkolnych. W czasie Charytatywnego Pokazu Talentów zbieramy pieniążki dla Piotra Roga z fundacji „Zdążyć z Pomocą”.
Dlatego byłoby miło, gdyby każdy uczestnik imprezy wrzucił do puszki symboliczną złotówkę. Pomaganie jest proste i bardzo cieszy!

 

Sukces

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wszyscy uczestnicy X Jubileuszowego Maratonu Fitness odnieśli ogromny sukces!!!

Tańcząc w  szczytnym celu dla Hubcia Lesiaka podopiecznego fundacji Słoneczko, pragnęliśmy przyczynić się do spełnienia marzeń Jego i rodziców, chcieliśmy  zebrać pieniążki na przeszczep komórek macierzystych. W jednym rytmie, w jednym celu, wszyscy razem daliśmy radę. Wspólnie zebraliśmy 1014,29!!!

W tym miejscy należy przytoczyć słowa Jana Pawła II:

Człowiek nie jest wielki przez to, co posiada,
Lecz przez to, kim jest,
Nie przez to, co ma
Lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom maratonu. JESTEŚCIE WIELCY!!!

Papież Franciszek nam pobłogosławił

W okresie przedświątecznym uczniowie klasy IIc przygotowali życzenia dla Jego Świątobliwości Papieża Franciszka. Zostały one przesłane na wykonanej misternie pocztówce, której autorem była Paulina Słowicka. Na kopercie, która dotarła do Watykanu uczennica klasy IIIc Katarzyna Czerczak namalowała portret Papieża Franciszka oraz zarys budynku naszej szkoły.

W dniu dzisiejszym cała Wspólnota Szkolna otrzymała wyjątkowe podziękowania wraz   błogosławieństwem i noworocznymi życzeniami.

Watykan

Oddajemy krew – Ratujemy życie!

Już po raz drugi w tym roku szkolnym młodzież  naszej szkoły wzięła udział w akcji honorowego oddawania krwi. Tym razem punkt poboru krwi został zorganizowany na terenie szkoły – w małej sali gimnastycznej. Rozstawiliśmy stoliki, przygotowując tym samym miejsce pracy dla ekipy pobierającej krew.  Przed salą na stolikach wyłożono kwestionariusze, które potencjalni krwiodawcy wypełniają przed oddaniem krwi. Chętnych do oddania krwi jest jak zawsze dużo. Spośród 37 zarejestrowanych, krew oddały 23 osoby, co pozwoliło na pozyskanie 10350 ml krwi.

Staramy się edukować młodzież i przypominać jak ważne jest oddawanie krwi i jak niewiele trzeba zrobić żeby ją oddać. Wszyscy wiemy, że każda pomoc ma znaczenie, nawet ta najmniejsza , bo dla nas może to być mały gest, a komuś innemu może  uratować życie, które mamy przecież jedno.

Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy za udział w akcji
i zapraszamy na kolejną w kwietniu 2018 roku.

Koordynatorkami akcji były p. E. Gutarowska i p. T. Tępińska- nauczycielki biologii.