Klasa II F – Mistrzowie organizacji

Dwie grupy uczniów z klasy II F wykazały się niezwykłą samodzielnością  i przedsiębiorczością (nauczaną przez p. Annę Kochanowską). W przeciągu zaledwie dwóch tygodni zorganizowano dwa kiermasze charytatywne, z których środki zostały przekazane na subkonto naszej szkoły przy Fundacji Św. Mikołaja. Na pierwszym z nich sprzedawano ciasta i ciasteczka domowej roboty, a na drugim gofry, naleśniki i placuszki. Łącznie udało się zebrać 720 zł. Trzeba przyznać, że wynik ten przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania. Nie bez znaczenia był tutaj fakt, iż wszyscy uczniowie, ale również nauczyciele i inni pracownicy szkoły chętnie przyłączyli się do tej akcji. Było to o tyle ważne, iż za każde wpłacone do 19 września 500 zł, fundacja dopłaci drugie tyle. W tym miejscu należy złożyć serdeczne podziękowania Zarządowi Samorządu Uczniowskiemu oraz opiekunkom p. Izabeli Jaciubek oraz p. Edycie Świderskiej, którzy bez wahania zdecydowali, że dopłacą brakujące 300 zł. Dzięki temu w bieżącym roku szkolnym 2018/2019 będzie można ufundować nie jedno ale dwa stypendia po 1000 zł każde. Otrzymają je nasi nieprzeciętnie utalentowani uczniowie. Jest to niewątpliwie powód do radości…

Wszystkim serdecznie dziękujemy, bo każda wpłacona złotówka miała znaczenie!

Mamy również nadzieję, że od października, gdy odbędą się akcje na podobnych zasadach znajdą się następni uczniowie, którzy zechcą dorównać tym dwóm grupom…

Koordynator projektu
Ewa Sędkowska 

 

Charytatywny Pokaz Talentów dla Piotra Roga

Organizatorzy
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie oraz  Miejski Dom Kultury im. T. Sygietyńskiego w Opocznie
mają zaszczyt zaprosić na
Charytatywny Pokaz Talentów,
który odbędzie 23 czerwca 2018 r. o godz. 14.00 w sali widowiskowej MDK w Opocznie.

Celem imprezy jest:
-zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację Piotra Roga
-uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzebujących pomocy
-popularyzacja warsztatu artystycznego
-rozbudzanie u dzieci i młodzieży zamiłowania do tańca, śpiewu i innych form artystycznych
-integracja środowisk społecznych wokół szczytnego celu
-promocja i publiczna prezentacja placówek oświatowych
-świetna zabawa
W Charytatywnym Pokazie Talentów udział biorą dzieci i młodzież uczęszczające do przedszkoli i szkół na terenie miasta Opoczno. Każda z placówki reprezentowana będzie przez jedną grupę liczącą ok. 20 osób. W Pokazie mogą wziąć również udział soliści lub duety. W czasie 20 min. występu na scenie należy zaprezentować się artystycznie- śpiew, taniec, recytacja, akrobacje.
Patronat medialny nad imprezą objęli: Tygodnik Opoczyński TOP, Opoczyńska.pl i Telewizja Kablowa.
W czasie imprezy będzie można zakupić ciasta, ciasteczka, babeczki własnego wypieku tylko za symboliczną złotówkę.
Po każdej prezentacji artystycznej odbędzie się licytacja prac dzieci przedszkolnych. W czasie Charytatywnego Pokazu Talentów zbieramy pieniążki dla Piotra Roga z fundacji „Zdążyć z Pomocą”.
Dlatego byłoby miło, gdyby każdy uczestnik imprezy wrzucił do puszki symboliczną złotówkę. Pomaganie jest proste i bardzo cieszy!

 

Sukces

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wszyscy uczestnicy X Jubileuszowego Maratonu Fitness odnieśli ogromny sukces!!!

Tańcząc w  szczytnym celu dla Hubcia Lesiaka podopiecznego fundacji Słoneczko, pragnęliśmy przyczynić się do spełnienia marzeń Jego i rodziców, chcieliśmy  zebrać pieniążki na przeszczep komórek macierzystych. W jednym rytmie, w jednym celu, wszyscy razem daliśmy radę. Wspólnie zebraliśmy 1014,29!!!

W tym miejscy należy przytoczyć słowa Jana Pawła II:

Człowiek nie jest wielki przez to, co posiada,
Lecz przez to, kim jest,
Nie przez to, co ma
Lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom maratonu. JESTEŚCIE WIELCY!!!