Podziękowania

28 marca odbyła ogólnopolska akcja „Respiratory dla szpitali” (https://zanurzeniwmilosci.pl/). W sobotę zbieraliśmy środki finansowe na respirator dla szpitala w Opocznie. W ciągu zaledwie jednego dnia musieliśmy zebrać 105 tysięcy złotych. I udało się! Dzięki zaangażowaniu głównie mieszkańców powiatu opoczyńskiego, ale nie tylko, udało nam się uzbierać pieniądze na sprzęt ratujący życie. Nie po raz pierwszy okazuje się, że potrafimy skutecznie działać w imię wspólnego dobra. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc. Rodzicom, uczniom, absolwentom i nauczycielom. Znanym Opocznianom za propagowanie inicjatywy, panu Wiesławowi Turkowi za udostępnienie filmu (2588 wyświetleń!), uczniom za udostępnianie informacji – szczególnie Darii Wach z klasy I Bg i Zuzannie Włodarczyk z klasy I B, wszystkim, którzy pomogli.

Dzięki Wam udało się! Dziękuję.

Pozdrawiam, dbajcie o siebie! Marta Pawlik-Prejs

Pomagajmy! Akcja „Respirator dla Szpitala w Opocznie”!

W sobotę 28 marca prowadzona jest zbiórka pieniędzy na zakup respiratora dla opoczyńskiego szpitala. Dzięki połączeniu wspólnych sił szpital w Opocznie może otrzymać środki finansowe na urządzenie, które może uratować życie. To niezwykle ważne w czasie zagrożenia koronawirusem. Wszyscy zostańmy w domu, ale wesprzyjmy inicjatywę! Pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji jest fundacja „Zanurzeni w Miłości”. Inicjatywę wspólnie z Fundacją SMS z Nieba organizuje Caritas Diecezji Radomskiej. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego wspiera tę akcję. Zachęcamy do wpłat. Szczegóły dotyczące zbiórki są dostępne na stronie https://zanurzeniwmilosci.pl/ 

Do wzięcia udziału w opoczyńskiej zbiórce zachęcają znane osoby związane z Opocznem, wśród nich m.in. Stanisław Tępiński, Wanda Panfil, Adam Kszczot czy Nowator. https://www.youtube.com/watch?v=amigs0SNKYw

Bądźmy razem! Pomóżmy!

Tłusty Czwartek – zbieramy fundusze

stypendia Kolejny kiermasz za nami! Kilkoro uczniów z klasy II f zorganizowało akcję dobroczynną w święto Tłustego Czwartku, w której  sprzedawało pączki na holu pierwszego piętra. Tym razem efekty były skromniejsze ale nie jest to przecież powodem aby nie docenić wysiłków naszej przedsiębiorczej młodzieży. Z całą pewnością okazji by osiągać jeszcze lepsze rezultaty będzie wiele! A za całą pracę i zaangażowanie Dyrekcja, p. Ewa Sędkowska oraz p. Ania Kochanowska serdecznie dziękują!!!

Przy okazji przypominamy, że obecnie gromadzimy środki finansowe, które w formie stypendiów przekażemy w przyszłym roku szkolnym uczniom wybranym przez komisję stypendialną.

Będziemy wdzięczni za każdą dedykowaną darowiznę na stypendia w naszej szkole. 100% przekazanej kwoty zostanie przekazane potrzebującym uczniom. Okres rozliczania PITów można wykorzystać aby zgromadzić jeszcze więcej funduszy na stypendia dla uczniów w ramach Programu Stypendialnego Świętego Mikołaja. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wskazać Fundację Świętego Mikołaja, a w celu szczegółowym naszą szkołę. Tylko dzięki kulturze solidarności i wzajemnej pomocy możemy roztaczać opiekę nad uczniami, którzy znajdą się w trudniejszej sytuacji.

Nr szkolnego subkonta stypendialnego: 29 1090 0004 9149 0000 0000 0438

Wszystkich zainteresowanych stypendiami św. Mikołaja zapraszamy do kontaktu ze szkolnym koordynatorem programu stypendialnego: Ewa Sędkowska

Więcej informacji o programie stypendialnym na stronie Fundacji Świętego Mikołaja, która zarządza programem: www.mikolaj.org.pl/stypendia-sw-mikolaja/

Udział w Powiatowym Forum Organizacji Pozarządowych

18 lutego 2020 przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu „Podaruj siebie” wraz z panem dyrektorem Zbigniewem Sobczykiem uczestniczyli w Powiatowym Forum  Organizacji Pozarządowych zorganizowanym  w Starostwie Powiatowym w Opocznie.

Mieliśmy okazje być podczas uroczystego podpisania CUŚ – Centrum Usług Środowiskowych. Podczas spotkania prezentowany był również dorobek pracy między innymi Fundacji „Dar dla potrzebujących”, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Drzewicy, czy Szkolnego Koła Wolontariatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Opocznie.

My, jako wolontariusze, wspieramy i popieramy wszelkiego rodzaju inicjatywy na rzecz rodzin, osób niepełnosprawnych i lokalnej społeczności. A dla nas była to okazja do nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń, obejrzenia dobrych praktyk i podjęcia współpracy, które wzmocnią również działanie naszego Koła Wolontariatu.

Razem na Święta

2

Zakończyliśmy akcję „Miska dla schroniska” po raz kolejny organizowaną przez Szkolne Koło Wolontariatu „Podaruj siebie”.  To już nasza cykliczna działalność. I tym samym możemy dołączyć do kolejnej edycji akcji „Razem na Święta” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

I jak co roku mieliśmy z czym jechać do schroniska dla zwierząt znajdującego się w pobliżu Opoczna.

Dzięki naszym WOLONTARIUSZOM, a także uczniom klasy II F wraz z wychowawcą klasy p. Edytą Świderską, uczniom klasy I F wraz z wychowawcą klasy p. Anetą Gancarz oraz anonimowym darczyńcom, uzbieraliśmy pełny bagażnik (dużego samochodu :)) suchej karmy oraz ciepłych koców i kołder.

To jest niezwykły dar! Dar dla istot, które zostały ot tak – wywiezione z domów, które do niedawna zamieszkiwały.

3 grudnia 2019 roku pełne nadziei, że może jednak wrócą tam, gdzie miały ciepły posiłek i swój kąt w maleńkim pokoiku, przywitały radośnie nasze Wolontariuszki:  Natalkę, Martynę, Kasie i Anię.

 

Byłyśmy szczęśliwe, że chociaż takim małym gestem mogłyśmy pomóc znajdującym się tam czworonogom J!

My wiemy, że „nie możemy pomoc każdemu, ale każdy może pomóc komuś!” Dlatego też, może taki mały apel na koniec…? A może u kogoś znalazłoby się miejsce dla nowego przyjaciela na czterech łapach w swoim domu ?…

Dziękujemy!

Opiekunki SKW