Stypendia Fundacji Św. Mikołaja przyznane!

W połowie listopada odbyło się oficjalne wręczenie dyplomów poświadczających uzyskanie stypendium z Fundacji Św. Mikołaja, z którą szkoła współpracuje już od dobrych kilku lat. Warto przypomnieć, iż stypendia takie przyznawane są na podstawie regulaminu przez szkolną komisję stypendialną. Tym razem zaszczyt ten przypadł 2 uczniom klasy III D, a mianowicie Miłoszowi Polakowi oraz Wiktorowi Świątkowskiemu czego szczerze im gratulujemy!
Stypendium takie przyznawane jest uczniom zdolnym, zaangażowanym społecznie pochodzącym z rodzin o niewysokich dochodach aby mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania.
Niestety, oprawa wręczenia dyplomów w tym roku szkolnym została znacznie ograniczona ze względu na sytuację epidemiologiczną co nie umniejsza faktu iż niewątpliwie, co potwierdza fundacja, nasi uczniowie w pełni na takie stypendium zasługują.
Nie sposób pominąć przy okazji informacji, że Miłosz Polak otrzymuje takie stypendium jako pierwszy w historii współpracy z fundacją już drugi rok z rzędu. Co więcej, standardowa kwota stypendium w wysokości 2000 zł została powiększona o kolejne 1100 zł a to za sprawą wyjątkowego wyróżnienia ze strony fundacji. W tym roku Fundacja Św. Mikołaja mogła przyznać specjalne stypendia dla 10 wybranych uczniów z całej Polski a Miłosz jest jednym z nich!!! Stypendium Miłosza zostało powiększone dzięki darczyńcom – fundusz stypendialny Lisowskich – Smykowskich. Jest to rodzina, która wyjechała do Kanady kilkadziesiąt lat temu i już nigdy nie wróciła do Polski. Fundusz został powołany po śmierci darczyńców i operuje nim Komitet Pomocy Dzieciom Polskim z Montrealu. Najpierw określono profil potencjalnego stypendysty a następnie wybrano osoby, które zdaniem fundacji na takie stypendium zasługują. Po spełnieniu wszystkich warunków udało się i dzięki temu Miłosz może cieszyć się z pomocy finansowej po raz drugi. Jest to bez wahania wielki sukces jak również powód do radości i dumy dla nas wszystkich!
Jesteśmy przekonani, że zarówno Wiktor jak i Miłosz skorzystają z udzielonej im pomocy we właściwy sposób i zarówno sukcesy naukowe Wiktora jak i pasja do fotografii Miłosza nie pozostaną dzięki temu niezauważone.
Wiktor i Miłosz, gratulacje jeszcze raz!

 Dyrekcja szkoły
Szkolny koordynator fundacji

 

Akcja „Komputer od Świętego Mikołaja”

Niezmiernie miło nam poinformować, iż w dniu 20.10.2020 dwoje uczniów klas trzecich tj.
Anna Lenarcik (kl. III B) oraz
Kacper Chrobak (kl. III D)
w towarzystwie rodziców i wychowawców odebrało
z rąk Pani Dyrektor Moniki Kluski osobiste komputery, które szkoła otrzymała z Fundacji Św. Mikołaja. Z Fundacją Św. Mikołaja nasza szkoła współpracuje już od kilku lat a hojnym sponsorem akcji jest
firma IG Knowhow Limited. Fundacja rozdysponowała 100 takich komputerów na całą Polskę w 50 polskich szkołach, z czego aż dwa trafiły do Żeromskiego.
Celem akcji jest przede wszystkim pomoc uczniom, którym brak komputera utrudnia zdobywanie wiedzy. Skierowana była przede wszystkim do uczniów klas trzecich a więc maturalnych. Po spełnieniu wszystkich warunków, pomocy wychowawców i akceptacji fundacji, komputery dostarczono do szkoły a następnie w ręce zainteresowanych.
Cieszy przede wszystkim fakt, że laptopy trafiły do osób które naprawdę tej pomocy potrzebują, co więcej w tak trudnym momencie jakim jest czas pandemii i konieczności zdalnego nauczania. Od teraz zdobywanie wiedzy
i przygotowywanie się do egzaminu maturalnego będzie dla Ani i Kacpra
z pewnością łatwiejsze i przyjemniejsze czego szczerze jako społeczność szkolna życzymy.
Ani i Kacprowi serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że sprzęt będzie się dobrze sprawował i pomagał w codziennej nauce i nie tylko!

Gratulujemy jeszcze raz!!

Ewa Sędkowska
Szkolny koordynator Fundacji Św. Mikołaja

A poniżej kilka zdjęć z momentu przekazania laptopów:

 

 

 

 

Stypendia Św. Mikołaja

Pierwsza zbiórka funduszy za nami!
 Wraz z początkiem roku szkolnego ruszyło również zbieranie funduszy na stypendia dla uzdolnionych uczniów naszej szkoły. Tym razem zbiórka odbywała się od 16 do 17 września a zorganizowały i przeprowadziły ją uczennice klasy IAF2 tj.
Maja Cichosz, Elżbieta Gorzela, Wiktoria Sobolewska, Katarzyna Klata oraz Blanka Wołonkiewicz
wraz z wychowawcą. Dzięki hojności wszystkich uczestników udało się zebrać ponad 400 złotych, które to zostały wpłacone na szkolne subkonto Fundacji Św. Mikołaja z którą nasza szkoła współpracuje już 5 lat. Ważna była każda wpłata, gdyż ze względu na pandemię po raz pierwszy w historii Fundacja zobowiązała się potroić wszystkie środki, które w ramach akcji „Na Dobry Początek” wpłyną na szkolne subkonta stypendialne od 1 do 19 września 2020 r.
W imieniu przyszłych stypendystów, Dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje za zaangażowanie, wsparcie oraz udział w akcji.
Warto również przypomnieć, iż kwota wypłacanego stypendium wynosi aż 2000 zł. Z pewnością będzie stanowiła realną pomoc w rozwijaniu pasji i talentów naszych uczniów w tym opłacenie zajęć dodatkowych, zakup sprzętu sportowego czy materiałów plastycznych.
Dziękujemy raz jeszcze i zachęcamy wszystkich do wsparcia finansowego. Nawet drobne kwoty mogą pomóc potrzebującym uczniom Żeromskiego.

Nr subkonta szkoły:
29 1090 0004 9149 0000 0000 0438
Odbiorca:
Fundacja Świętego Mikołaja,
Przesmyckiego 40,
05-500 Piaseczno

Dziękujemy!!!
Dyrekcja oraz szkolny koordynator

Podziękowania

28 marca odbyła ogólnopolska akcja „Respiratory dla szpitali” (https://zanurzeniwmilosci.pl/). W sobotę zbieraliśmy środki finansowe na respirator dla szpitala w Opocznie. W ciągu zaledwie jednego dnia musieliśmy zebrać 105 tysięcy złotych. I udało się! Dzięki zaangażowaniu głównie mieszkańców powiatu opoczyńskiego, ale nie tylko, udało nam się uzbierać pieniądze na sprzęt ratujący życie. Nie po raz pierwszy okazuje się, że potrafimy skutecznie działać w imię wspólnego dobra. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc. Rodzicom, uczniom, absolwentom i nauczycielom. Znanym Opocznianom za propagowanie inicjatywy, panu Wiesławowi Turkowi za udostępnienie filmu (2588 wyświetleń!), uczniom za udostępnianie informacji – szczególnie Darii Wach z klasy I Bg i Zuzannie Włodarczyk z klasy I B, wszystkim, którzy pomogli.

Dzięki Wam udało się! Dziękuję.

Pozdrawiam, dbajcie o siebie! Marta Pawlik-Prejs