Edukacja prozwierzęca dla wolontariuszy

Dnia 11 kwietnia 2017 roku mury naszej szkoły odwiedził niezwykły gość – P. Iwona Brzozowska, Prezes Stowarzyszenia Pomagajmy Zwierzętom. Spotkanie zostało zorganizowane dla członków Szkolnego Koła Wolontariatu „Podaruj siebie”.  Prelekcję rozpoczęła prezentacja „Zwierzę nie jest rzeczą”, która przybliżyła młodzieży podstawowe zagadnienia związane z obroną praw zwierząt. Wolontariusze zapoznali się z ustawą o ochronie zwierząt. Pani Iwona Brzozowska przedstawiła również kulisy pracy społecznej w stowarzyszeniu. Opowiedziała o najciekawszych przypadkach z interwencji z udziałem  zwierząt. Młodzież słuchała wykładu z zainteresowaniem. Spotkanie miało na celu kształtowanie właściwych  postaw prozwierzęcych.

Bo każda kropla jest ważna!

kropelkaJuż po raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie naszego liceum wzięli udział w akcji honorowego oddawania krwi.

Młodzież chętnie odwiedziła  mobilny punkt poboru krwi, który jak zwykle stanął przed basenem „Opoczyńska fala”. Głównym celem akcji jest chęć niesienia pomocy osobom potrzebującym, a także promowanie idei honorowego krwiodawstwa.

Z zadeklarowanej grupy,  krew oddało 25osób.Nie wszystkim udało się przejść pomyślnie etap kwalifikacji do oddania krwi. Wszyscy razem oddali 11250 ml krwi.

Krew to wyjątkowa substancja, którą mogą wytworzyć jedynie nasze organizmy. To pierwotne dobro, którym może podzielić się niemal każdy. Oddając krew, zapewniamy bezpieczeństwo nie tylko anonimowym biorcom, lecz także sobie i naszym bliskim.

Wszystkim, którzy oddali krew składamy podziękowania za chęć niesienia bezinteresownej,  a jakże cennej pomocy drugiemu człowiekowi. Zapraszamy do kolejnej akcji, która planowana jest na 25 kwietnia 2017.

Podziękowania składamy również Dyrekcji basenu  „Opoczyńska fala”, która udostępniła nam miejsce na postój ambulansu.

                                  Dyrekcja I LO im. S. Żeromskiego i koordynator akcji Ewa Gutarowska.

 

 

I LO zaPACZKOWANE !

W dniach 10-11 grudnia 2016 r. w całej Polsce odbywał się XVI finał akcji Szlachetna  Paczka pod hasłem „WEEKEND CUDÓW”.

Samorząd Uczniowski z I LO podjął decyzję o przystąpieniu do projektu obejmując pomocą wybraną rodzinę. W trybie przyśpieszonym została przeprowadzona zbiórka pieniędzy oraz potrzebnych rzeczy. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się do prac . Udało nam się zebrać około 3500 zł. Po dokonaniu zakupów prezenty zostały pięknie zapakowane przez młodzież i dostarczone do magazynu w ZSS nr 1 w Opocznie. Wszystkie  potrzeby rodziny zostały zapewnione. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i cała dyrekcja I LO przesyłają gorące podziękowania uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji oraz wszystkim tym, którzy wsparli to ogromne przedsięwzięcie.

Szczególne podziękowania kierują w stronę młodzieży, która do późnych piątkowych godzin pakowała paczki oraz przedstawicieli szkoły, którzy uczestniczyli w przekazaniu prezentów.

JESTEŚMY WIELCY!  ZOSTALIŚMY BOHATERAMI!

Seminarium z „Różalem” dla potrzebujących ludzi i zwierząt

Dnia 10 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Prywatnych w Opocznie odbył się finał akcji „Miska dla schroniska” oraz Seminarium z Różalem dla potrzebujących ludzi i zwierząt. Akcja zorganizowana została  przez Stowarzyszenie Pomagajmy Zwierzętom. Każdy, kto przybywał na trening z Marcinem Różalskim przynosił coś na rzecz bezdomnych psów                 w schronisku. Uczniowie naszej szkoły, jak zwykle stanęli na wysokości zadania i aktywnie włączyli się w zbiórkę. Akcja prowadzona była przez cały listopad. Prawie od każdej klasy udało się zebrać karmę dla psiaków. Również pojedyncze osoby przynosiły zużyte ręczniki, niepotrzebne  koce i dywany. Każda z tych osób dorzuciła cegiełkę, do tego, by zwierzęta mogły godnie przeżyć zimę. Podczas sobotniej akcji nie mogło zabraknąć również wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu „ Podaruj siebie’…