Sukces

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wszyscy uczestnicy X Jubileuszowego Maratonu Fitness odnieśli ogromny sukces!!!

Tańcząc w  szczytnym celu dla Hubcia Lesiaka podopiecznego fundacji Słoneczko, pragnęliśmy przyczynić się do spełnienia marzeń Jego i rodziców, chcieliśmy  zebrać pieniążki na przeszczep komórek macierzystych. W jednym rytmie, w jednym celu, wszyscy razem daliśmy radę. Wspólnie zebraliśmy 1014,29!!!

W tym miejscy należy przytoczyć słowa Jana Pawła II:

Człowiek nie jest wielki przez to, co posiada,
Lecz przez to, kim jest,
Nie przez to, co ma
Lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom maratonu. JESTEŚCIE WIELCY!!!

Papież Franciszek nam pobłogosławił

W okresie przedświątecznym uczniowie klasy IIc przygotowali życzenia dla Jego Świątobliwości Papieża Franciszka. Zostały one przesłane na wykonanej misternie pocztówce, której autorem była Paulina Słowicka. Na kopercie, która dotarła do Watykanu uczennica klasy IIIc Katarzyna Czerczak namalowała portret Papieża Franciszka oraz zarys budynku naszej szkoły.

W dniu dzisiejszym cała Wspólnota Szkolna otrzymała wyjątkowe podziękowania wraz   błogosławieństwem i noworocznymi życzeniami.

Watykan

Oddajemy krew – Ratujemy życie!

Już po raz drugi w tym roku szkolnym młodzież  naszej szkoły wzięła udział w akcji honorowego oddawania krwi. Tym razem punkt poboru krwi został zorganizowany na terenie szkoły – w małej sali gimnastycznej. Rozstawiliśmy stoliki, przygotowując tym samym miejsce pracy dla ekipy pobierającej krew.  Przed salą na stolikach wyłożono kwestionariusze, które potencjalni krwiodawcy wypełniają przed oddaniem krwi. Chętnych do oddania krwi jest jak zawsze dużo. Spośród 37 zarejestrowanych, krew oddały 23 osoby, co pozwoliło na pozyskanie 10350 ml krwi.

Staramy się edukować młodzież i przypominać jak ważne jest oddawanie krwi i jak niewiele trzeba zrobić żeby ją oddać. Wszyscy wiemy, że każda pomoc ma znaczenie, nawet ta najmniejsza , bo dla nas może to być mały gest, a komuś innemu może  uratować życie, które mamy przecież jedno.

Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy za udział w akcji
i zapraszamy na kolejną w kwietniu 2018 roku.

Koordynatorkami akcji były p. E. Gutarowska i p. T. Tępińska- nauczycielki biologii.

Wolontariusze na medal !

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Podaruj siebie” oraz  uczniowie szkoły nie należący do tej organizacji  znów stanęli na wysokości zadania. Opiekunki koła poprosiły  młodzież o   pomoc  przy organizacji ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Miała ona polegać na wykonaniu jakiegoś drobnego upominku nawiązującego do Świąt Bożego Narodzenia dla darczyńców rodzin. I tym razem nasi wspaniali uczniowie nie zawiedli!!!!!!! Estetyka i ilość wykonanych przez nich prac przerosła nasze oczekiwania.

Dziękujemy za Wielkie Serca!