Podziękowania

28 marca odbyła ogólnopolska akcja „Respiratory dla szpitali” (https://zanurzeniwmilosci.pl/). W sobotę zbieraliśmy środki finansowe na respirator dla szpitala w Opocznie. W ciągu zaledwie jednego dnia musieliśmy zebrać 105 tysięcy złotych. I udało się! Dzięki zaangażowaniu głównie mieszkańców powiatu opoczyńskiego, ale nie tylko, udało nam się uzbierać pieniądze na sprzęt ratujący życie. Nie po raz pierwszy okazuje się, że potrafimy skutecznie działać w imię wspólnego dobra. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc. Rodzicom, uczniom, absolwentom i nauczycielom. Znanym Opocznianom za propagowanie inicjatywy, panu Wiesławowi Turkowi za udostępnienie filmu (2588 wyświetleń!), uczniom za udostępnianie informacji – szczególnie Darii Wach z klasy I Bg i Zuzannie Włodarczyk z klasy I B, wszystkim, którzy pomogli.

Dzięki Wam udało się! Dziękuję.

Pozdrawiam, dbajcie o siebie! Marta Pawlik-Prejs

Pomagajmy! Akcja „Respirator dla Szpitala w Opocznie”!

W sobotę 28 marca prowadzona jest zbiórka pieniędzy na zakup respiratora dla opoczyńskiego szpitala. Dzięki połączeniu wspólnych sił szpital w Opocznie może otrzymać środki finansowe na urządzenie, które może uratować życie. To niezwykle ważne w czasie zagrożenia koronawirusem. Wszyscy zostańmy w domu, ale wesprzyjmy inicjatywę! Pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji jest fundacja „Zanurzeni w Miłości”. Inicjatywę wspólnie z Fundacją SMS z Nieba organizuje Caritas Diecezji Radomskiej. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego wspiera tę akcję. Zachęcamy do wpłat. Szczegóły dotyczące zbiórki są dostępne na stronie https://zanurzeniwmilosci.pl/ 

Do wzięcia udziału w opoczyńskiej zbiórce zachęcają znane osoby związane z Opocznem, wśród nich m.in. Stanisław Tępiński, Wanda Panfil, Adam Kszczot czy Nowator. https://www.youtube.com/watch?v=amigs0SNKYw

Bądźmy razem! Pomóżmy!

Tłusty Czwartek – zbieramy fundusze

stypendia Kolejny kiermasz za nami! Kilkoro uczniów z klasy II f zorganizowało akcję dobroczynną w święto Tłustego Czwartku, w której  sprzedawało pączki na holu pierwszego piętra. Tym razem efekty były skromniejsze ale nie jest to przecież powodem aby nie docenić wysiłków naszej przedsiębiorczej młodzieży. Z całą pewnością okazji by osiągać jeszcze lepsze rezultaty będzie wiele! A za całą pracę i zaangażowanie Dyrekcja, p. Ewa Sędkowska oraz p. Ania Kochanowska serdecznie dziękują!!!

Przy okazji przypominamy, że obecnie gromadzimy środki finansowe, które w formie stypendiów przekażemy w przyszłym roku szkolnym uczniom wybranym przez komisję stypendialną.

Będziemy wdzięczni za każdą dedykowaną darowiznę na stypendia w naszej szkole. 100% przekazanej kwoty zostanie przekazane potrzebującym uczniom. Okres rozliczania PITów można wykorzystać aby zgromadzić jeszcze więcej funduszy na stypendia dla uczniów w ramach Programu Stypendialnego Świętego Mikołaja. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wskazać Fundację Świętego Mikołaja, a w celu szczegółowym naszą szkołę. Tylko dzięki kulturze solidarności i wzajemnej pomocy możemy roztaczać opiekę nad uczniami, którzy znajdą się w trudniejszej sytuacji.

Nr szkolnego subkonta stypendialnego: 29 1090 0004 9149 0000 0000 0438

Wszystkich zainteresowanych stypendiami św. Mikołaja zapraszamy do kontaktu ze szkolnym koordynatorem programu stypendialnego: Ewa Sędkowska

Więcej informacji o programie stypendialnym na stronie Fundacji Świętego Mikołaja, która zarządza programem: www.mikolaj.org.pl/stypendia-sw-mikolaja/

Udział w Powiatowym Forum Organizacji Pozarządowych

18 lutego 2020 przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu „Podaruj siebie” wraz z panem dyrektorem Zbigniewem Sobczykiem uczestniczyli w Powiatowym Forum  Organizacji Pozarządowych zorganizowanym  w Starostwie Powiatowym w Opocznie.

Mieliśmy okazje być podczas uroczystego podpisania CUŚ – Centrum Usług Środowiskowych. Podczas spotkania prezentowany był również dorobek pracy między innymi Fundacji „Dar dla potrzebujących”, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Drzewicy, czy Szkolnego Koła Wolontariatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Opocznie.

My, jako wolontariusze, wspieramy i popieramy wszelkiego rodzaju inicjatywy na rzecz rodzin, osób niepełnosprawnych i lokalnej społeczności. A dla nas była to okazja do nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń, obejrzenia dobrych praktyk i podjęcia współpracy, które wzmocnią również działanie naszego Koła Wolontariatu.