Papież Franciszek nam pobłogosławił

W okresie przedświątecznym uczniowie klasy IIc przygotowali życzenia dla Jego Świątobliwości Papieża Franciszka. Zostały one przesłane na wykonanej misternie pocztówce, której autorem była Paulina Słowicka. Na kopercie, która dotarła do Watykanu uczennica klasy IIIc Katarzyna Czerczak namalowała portret Papieża Franciszka oraz zarys budynku naszej szkoły.

W dniu dzisiejszym cała Wspólnota Szkolna otrzymała wyjątkowe podziękowania wraz   błogosławieństwem i noworocznymi życzeniami.

Watykan

Oddajemy krew – Ratujemy życie!

Już po raz drugi w tym roku szkolnym młodzież  naszej szkoły wzięła udział w akcji honorowego oddawania krwi. Tym razem punkt poboru krwi został zorganizowany na terenie szkoły – w małej sali gimnastycznej. Rozstawiliśmy stoliki, przygotowując tym samym miejsce pracy dla ekipy pobierającej krew.  Przed salą na stolikach wyłożono kwestionariusze, które potencjalni krwiodawcy wypełniają przed oddaniem krwi. Chętnych do oddania krwi jest jak zawsze dużo. Spośród 37 zarejestrowanych, krew oddały 23 osoby, co pozwoliło na pozyskanie 10350 ml krwi.

Staramy się edukować młodzież i przypominać jak ważne jest oddawanie krwi i jak niewiele trzeba zrobić żeby ją oddać. Wszyscy wiemy, że każda pomoc ma znaczenie, nawet ta najmniejsza , bo dla nas może to być mały gest, a komuś innemu może  uratować życie, które mamy przecież jedno.

Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy za udział w akcji
i zapraszamy na kolejną w kwietniu 2018 roku.

Koordynatorkami akcji były p. E. Gutarowska i p. T. Tępińska- nauczycielki biologii.

Wolontariusze na medal !

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Podaruj siebie” oraz  uczniowie szkoły nie należący do tej organizacji  znów stanęli na wysokości zadania. Opiekunki koła poprosiły  młodzież o   pomoc  przy organizacji ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Miała ona polegać na wykonaniu jakiegoś drobnego upominku nawiązującego do Świąt Bożego Narodzenia dla darczyńców rodzin. I tym razem nasi wspaniali uczniowie nie zawiedli!!!!!!! Estetyka i ilość wykonanych przez nich prac przerosła nasze oczekiwania.

Dziękujemy za Wielkie Serca!

Zaszczytne trofeum dla Klasy Akademickiej SGH – II C za piękny czyn

Uczniowie klasy IIc zajęli II miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie – Akcji „RAZEM RATUJEMY KONIE III edycja”.

Celem przedsięwzięcia było zgromadzenie środków na budowę azylu, czyli stajni dla koni przeznaczonych do hipoterapii dla dzieci z autyzmem.

Zadanie okazało się bardzo wymagające, ale przecież uczniowie klasy IIc nie raz pokazali, że potrafią się zmobilizować – gdy działają razem tworzą naprawdę piękne rzeczy. Teraz było podobnie. Z właściwym sobie entuzjazmem i sercem zaczęli opracowywać plan działań. W początkowym etapie realizacji projektu liczył się każdy pomysł. Akcję rozpoczęto od przygotowania plakatów, które wykonały: Marta Łyda, Paulina Słowicka, Angelika Konewka, Kamila Langowska.

Zadanie było długofalowe, więc rozłożyło się w czasie. 15 listopada br. odbył się kiermasz słodkich pyszności domowych – wypieków uczennic klasy IIc pod hasłem „Dobry uczynek zrób, babeczkę kup”. Cel przyświecający akcji zyskał aprobatę zarówno społeczności szkolnej, jak i całego miasta. Wszyscy chętnie nabywali wypieki, by po prostu pomóc. Na uwagę zasługuje bardzo duże wsparcie ze strony pracowników Starostwa Powiatowego w Opocznie, na czele z Panem Starostą Józefem Rogiem. Tego dnia zebrano 675 złotych.

16 listopada przeprowadzono akcję „Słodki upominek dla każdego” – ofiarność była wzruszająca. Praktycznie w ciągu dwóch godzin zgromadzono 649,10 zł, czyli łącznie zebrano 1324,10 zł.

17 listopada zorganizowano w szkole „Dzień kucyka”, którego zadaniem było upowszechnienie idei. Młodzież naszej szkoły nie zawiodła – kucyki królowały nie tylko na głowach dziewcząt, ale i chłopców.

Dopełnieniem przedsięwzięcia był parnas artystyczny, podczas którego na scenie można było podziwiać uzdolnione artystycznie uczennice klasy IIc: Martę Łydę i Kamilę Langowską.

Uczniowie klasy IIc rozpalili pochodnię, której blask dotarł do serc wszystkich ofiarodawców i dobrodziei, ludzi wielkich duchem, bo jak powiedział znany poeta ks. Mieczysław Maliński „Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka”.

Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się z takim optymizmem w działania niosące pomoc potrzebującym, za każdy grosik i ogromne serce. W fotorelacji uczniów klasy IIc, przesłanej organizatorom konkursu,  czytamy:

 

1

 

Niech opisane działanie zapisze się jako dobre doświadczenie i wzorowy altruizm. Gratulujemy IIc WIELKIEGO SERCA, bo to właśnie ono zostało nagrodzone.

2