XIX Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Drużyn 7-osobowych Olimpiad Specjalnych Spała – Opoczno

Gdy w 1991 roku powstała piosenka Stanisława Soyki „Tolerancja”, nikt nawet nie myślał, że w 2019 będzie ona mottem działania dla wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu „Podaruj siebie” działającym w naszej szkole. Niezwykła grupa młodzieży, tegorocznych maturzystów, którzy  notabene mieliby czym zając swój czas, jednogłośnie stwierdziła, że:

”(…) Życie nie tylko po to jest, by brać
Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby żyć siebie samego trzeba dać (…)”

I tak to  Martyna, Kasia, Natalia, Kacper, Julia, Alicja, Ania, Łucja, Karolina, Julia, Wiktoria, Zuzia, Kinga, Laura, Zuzia, Weronika, Wiktoria, czyli aż siedemnastu wolontariuszy, wraz z opiekunami SKW wzięli udział w XIX Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Drużyn 7 osobowych Olimpiad Specjalnych Spała – Opoczno 2-4.10.2019 r.

Na turniej przybyło ponad 120 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z całego kraju, wspieranych przez znakomitych trenerów, wielkiego serca i pełnych wiary we własnych zawodników. Zawodnicy, którzy od środy rywalizowali na boiskach Ceramiki Opoczno wcześniej musieli przejść przez cykl zawodów lokalnych i regionalnych.

Jak powiedział pan Radosław Łypczak – odpowiedzialny za organizację części sportowej turnieju – „Wszyscy sportowcy Olimpiad Specjalnych – także piłkarki i piłkarze- zostawiają na boisku całe swoje serce. Pokazują szerokie umiejętności sportowe i społeczne. Stale doskonalą się, by być najlepszymi sportowcami i przede wszystkim jak najlepszymi ludźmi. (…)”, a honorowy Patron Turnieju Grzegorz Schreiber – Marszałek Województwa Łódzkiego, napisał w liście do uczestników: „Wy zwyciężacie, nie tylko zdobywając medale, ale także zmieniając sposób myślenia naszego społeczeństwa. Pokazujecie, że można żyć aktywnie mimo przeszkód”.

Dzisiaj ten turniej już jest historią. Historią o tyle ważną, że w zrealizowaniu tego przedsięwzięcia miała udział grupa niesamowicie dobrych, a w tej dobroci pięknych ludzi, pracowitych, wspaniałych osób, które w tych dniach dały dowód tego, że warto być dla drugiego człowieka.

Jeszcze raz dziękujemy całej grupie wolontariuszy, a jednocześnie każdemu z osobna. Drodzy Wolontariusze! Spisaliście się na medal w każdym momencie i w każdej sytuacji, z jaką przyszło Wam się zmierzyć podczas trwania turnieju. A jak mówi hymn Olimpiady Specjalnej: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”. Wierzymy, że każde Wasze działanie będzie zakończone sukcesem. Zwyciężajcie!

Z wyrazami szacunku i wdzięczności
– opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu
Katarzyna Jankowska i Aneta Wijata.

#Grajmy Razem

Nowy rok szkolny zaczął się już pełną parą. I to nie tylko naukową… Bowiem już w czwartek 19 września 2019 roku młodzi ludzie, jak zwykle gotowi do pracy i pełni zapału, czyli wolontariusze SKW „Podaruj siebie”, uczestniczyli w szkoleniu, które odbyło się w Zespole Szkół Prywatnych w Opocznie, dotyczącym organizowanego XIX Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.

Z wolontariuszami i opiekunem SKW spotkał się Pan Radosław Łypczak z Komitetu Organizacyjnego, by przedstawić młodzieży zakres ich obowiązków podczas tego przedsięwzięcia zaplanowanego w dniach od 2 do 4 października. Powiedzieć, że każdy z iskrą w oczach i nieukrywaną radością przyjął wyzwanie do współpracy to …nic nie powiedzieć. Więc dodamy tylko, że i nam przyświeca idea tegorocznego wydarzenia sportowego Spała-Opoczno: „#Grajmy Razem”.  No bo przecież jesteśmy JEDNĄ DRUŻYNĄ! Drużyną Wolontariuszy;)

Stypendia Św. Mikołaja

solidarna szkoła

„Żeromski” współpracuje z Fundacją Świętego Mikołaja od 2016r. Fundacja ta jest inicjatorem konkursu „Solidarna Szkoła”. Konkurs ten skierowany jest do wszystkich szkół biorących udział w programie Stypendia św. Mikołaja, a uroczysta gala na której ogłoszeni są zwycięzcy i wyróżnieni w czterech kategoriach odbywa się co roku w grudniu pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta Pierwszej Damy RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy. Ma na celu uhonorowanie szkół, które zbiorą na swoim subkoncie najwięcej środków na rzecz stypendiów dla swoich uczniów.

I tak już na początku roku szkolnego, 17 września odbyła się kolejna zbiórka funduszy na terenie naszej szkoły aby po raz kolejny zasilić subkonto szkoły a tym samym powalczyć o miejsce na podium biorąc udział w konkursie. Do akcji włączyli się wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji. Udało się zebrać całkiem sporo a Fundacja do każdego 500zł dopłaca drugie tyle.

W imieniu przyszłych stypendystów, Dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje za zaangażowanie i wsparcie oraz okazaną pomoc. Wasz gest naprawdę ma znaczenie!

Warto również zaznaczyć, iż od tego roku szkolnego wzrosła kwota wypłacanego stypendium i wynosi aż 2000zł. Z pewnością będzie stanowiła realną pomoc w rozwijaniu pasji i talentów naszych uczniów w tym opłacenie zajęć dodatkowych, zakup sprzętu sportowego czy materiałów plastycznych.

Dziękujemy raz jeszcze i zachęcamy wszystkich do wsparcia finansowego. Nawet drobne kwoty mogą pomóc potrzebującym uczniom Żeromskiego.

Nr subkonta szkoły:

29 1090 0004 9149 0000 0000 0438
Odbiorca:
Fundacja Świętego Mikołaja,
ul.Przesmyckiego 40,
05-500 Piaseczno

Dziękujemy!!!
Dyrekcja oraz szkolny koordynator

Wiosną stypendia rosną! cz.II

fundacja św.mikołaja

Dnia 16.05.2019 r. po raz kolejny uczniowie klasy akademickiej SGH – I D zorganizowali akcję dobroczynną, w której  sprzedawali przeróżne słodkości na świetlicy szkolnej. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie dzięki czemu mimo wcześniejszych obaw udało się zebrać niemal 500 zł. Cała zgromadzona kwota została wpłacona na subkonto szkoły aby Fundacja Świętego Mikołaja z którą szkoła współpracuje mogła dołożyć drugie tyle w trakcie trwania akcji „Wiosną stypendia rosną”. Cieszy fakt, że uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły tak chętnie włączyli się do akcji. Efektem wspólnych wysiłków będzie roczne stypendium w wysokości 1000 zł dla następnego zdolnego ucznia naszej szkoły, którego sytuacja rodzinna bądź materialna nie pozwala na rozwijanie talentów lub zainteresowań.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia oraz darczyńcom hojnie zapełniającym puszki bo to głównie dzięki nim cel został osiągnięty.

Przy okazji już zapraszam na następny kiermasz (który już wkrótce :)) bo akcja podwajania zebranych funduszy przez fundację trwa tylko do 10 czerwca…

                                                                                 Ewa Sędkowska