Warsztaty z uczestnikami WTZ

27 listopada 2018 roku mieliśmy gości z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Opocznie, których organem założycielskim i prowadzącym jest Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów osób Niepełnosprawnych. Nasi goście na trzy godziny stali się dla nas „nauczycielami” :). Od godziny 10.00 w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty z tworzenia dekoracji świątecznych i elementów z gliny ceramicznej.  P. Milena Baran, p. Ewa Cieśla, p. Andrzej Stępień i p. Daniel Wierzbicki, pod czujnym okiem i niesamowitą energią p. Iwony Czajkowskiej, dzielili się z uczniami klasy IB i II D, swoimi umiejętnościami artystycznymi. Powstało kilka prac nawiązujących tematyką do Świąt Bożego Narodzenia.  A okoliczności były niezwykle motywujące do pracy, bo na stoliku obok wystawione już były prace na Kiermasz Ozdób Świątecznych, który prowadziły p. Sylwia Wróblewska i p. Dorota Jaskóła. Stroiki duże i małe, figury aniołów i pomysłowe choinki cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych uczniów i pracowników szkoły.

I to nie kosztowne dekoracje pojawiające się w witrynach sklepowych czy mróz, który skutecznie zabiera nam kilka porannych minut na odmrażanie szyb samochodów, jednoznacznie wskazują, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia… To atmosfera, jaką możemy stworzyć dzięki ludziom spotykanym w takich właśnie sytuacjach, powoduje, że czujemy „magię” świat 🙂

Dziękujemy!

Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego „dla Aleppo”

Dnia 5 października 2018 r. w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbył się charytatywny koncert ,,Opoczno dla Aleppo”, w trakcie którego zbierane były pieniądze dla potrzebujących mieszkańców Aleppo. W wydarzeniu wzięła udział minister do spraw uchodźców i pomocy humanitarnej pani Beata Kempa, która podczas przemówienia podkreślała jak ważna jest inicjatywa zorganizowana w Opocznie. W koncercie brali udział między innymi poseł Robert Telus oraz starosta opoczyński Józef Róg. Na deskach opoczyńskiego domu kultury patriotyczne utwory przedstawił publiczności Paweł Piekarczyk. Podczas koncertu nie mogło zabraknąć naszych wspaniałych wokalistek ze Studia 107, które wykonały polskie, ponadczasowe utwory. Na scenie zaprezentowały swój talent wokalny solistki Julia Białek, Natalia Myślińska, Małgorzata Śpiewak oraz duet w składzie Wiktoria Stępień i Alicja Urbanowicz. Uczennice przygotowane zostały przez Pana Jacka Plucińskiego. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po koncercie goście zostali zaproszeni na poczęstunek, podczas którego Pani Beata Kempa osobiście pogratulowała wokalistkom wspaniałego występu. Uczennice miały również okazję przy filiżance herbaty porozmawiać z Panią Minister.

Łączy nas krew, która ratuje życie

1

Kolejny rok szkolny i kolejna akcja honorowego oddawania krwi w naszej szkole, która odbyła się 9 października 2018 roku. Do akcji przyłączyło się  wielu nowych krwiodawców.

Punkt poboru zorganizowaliśmy na terenie szkoły. Życiodajny płyn jednocześnie mogły oddawać trzy osoby.  Z zadeklarowanej grupy, krew  oddały 24 osoby. Nie wszystkim udało się przejść pomyślnie etap kwalifikacji do oddania krwi. Wszyscy razem oddali 10800 ml krwi.

Krew jest bezcenna i niezastąpiona do ratowania życia. Dawcą może zostać zdrowa osoba między 18 a 65 rokiem życia. Jednorazowo pobiera się 450 ml krwi. Samo pobranie trwa zwykle 5-10 minut. Należy do tego doliczyć czas konieczny do wypełnienia ankiety, rejestrację, badania i wywiad lekarski.

Wszystkim, którzy oddali krew składamy podziękowania za chęć niesienia bezinteresownej,  a jakże cennej pomocy drugiemu człowiekowi. Zapraszamy do kolejnej akcji, która planowana  jest  na 11 grudnia 2018.

                                   Koordynatorki akcji: Ewa Gutarowska i Teresa Tępińska.