Wiosną stypendia rosną! cz.II

fundacja św.mikołaja

Dnia 16.05.2019 r. po raz kolejny uczniowie klasy akademickiej SGH – I D zorganizowali akcję dobroczynną, w której  sprzedawali przeróżne słodkości na świetlicy szkolnej. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie dzięki czemu mimo wcześniejszych obaw udało się zebrać niemal 500 zł. Cała zgromadzona kwota została wpłacona na subkonto szkoły aby Fundacja Świętego Mikołaja z którą szkoła współpracuje mogła dołożyć drugie tyle w trakcie trwania akcji „Wiosną stypendia rosną”. Cieszy fakt, że uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły tak chętnie włączyli się do akcji. Efektem wspólnych wysiłków będzie roczne stypendium w wysokości 1000 zł dla następnego zdolnego ucznia naszej szkoły, którego sytuacja rodzinna bądź materialna nie pozwala na rozwijanie talentów lub zainteresowań.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia oraz darczyńcom hojnie zapełniającym puszki bo to głównie dzięki nim cel został osiągnięty.

Przy okazji już zapraszam na następny kiermasz (który już wkrótce :)) bo akcja podwajania zebranych funduszy przez fundację trwa tylko do 10 czerwca…

                                                                                 Ewa Sędkowska

 

Wiosną stypendia rosną 2019!

fundacja św.mikołaja

Po raz kolejny w naszej szkole przeprowadzono akcję zbierania funduszy na rzecz ufundowania stypendiów zdolnym uczniom z niezamożnych rodzin przy współpracy z Fundacją Św. Mikołaja. Tym razem kiermasz słodkości zorganizowała i przeprowadziła klasa akademicka SGH – I D. Podobnie jak i w poprzednich edycjach tak i tym razem młodzież stanęła na wysokości zadania. Zarówno pod względem przygotowań jak i chęci zapełniania puszek. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem i dlatego bardzo szybko udało się zebrać całkiem sporą sumę. Dzięki temu przy wpłacie na subkonto szkoły 500 zł, fundacja dołoży drugie tyle. A całe 1000zł będzie stanowić wysokość rocznego stypenium dla jednego wybitnego ucznia naszej szkoły wypłacane w miesięcznych ratach w przyszłym roku szkolnym.

Z tej okazji serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom klasy I D, wszystkim uczniom biorącym udział w kiermaszu, ale również pracownikom administracji i obsługi oraz nauczycielom, którzy równie chętnie do tej zbiórki się włączyli.

Ewa Sędkowska

Stypendia Św. Mikołaja

stypendia

Drodzy Rodzice, Absolwenci i Sympatycy „Żeromskiego”,

Marzymy o tym, aby w naszej szkole nie było ani jednego dziecka, które z powodu trudnej sytuacji finansowej nie może rozwijać swoich pasji i zainteresowań. Dlatego przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu stypendialnego Stypendia św. Mikołaja.

Stypendia św. Mikołaja przyznajemy od 2016 roku. Od tego czasu udało nam się przyznać już 10 stypendiów.

Stypendia dedykowane są uczniom zdolnym i zaangażowanym społecznie, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie ich talentów i umiejętności. Wspólnie możemy pomóc rozwinąć im skrzydła!

Obecnie gromadzimy środki finansowe, które w formie stypendiów przekażemy w przyszłym roku szkolnym uczniom wybranym przez komisję stypendialną.

Będziemy wdzięczni za każdą dedykowaną darowiznę na stypendia w naszej szkole. 100% przekazanej kwoty zostanie przekazane potrzebującym uczniom. Okres rozliczania PITów można wykorzystać aby zgromadzić jeszcze więcej funduszy na stypendia dla uczniów w ramach Programu Stypendialnego Świętego Mikołaja. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wskazać Fundację Świętego Mikołaja, a w celu szczegółowym naszą szkołę. Tylko dzięki kulturze solidarności i wzajemnej pomocy możemy roztaczać opiekę nad uczniami, którzy znajdą się w trudniejszej sytuacji.

Nr szkolnego subkonta stypendialnego: 29 1090 0004 9149 0000 0000 0438

Wszystkich zainteresowanych stypendiami św. Mikołaja zapraszamy do kontaktu ze szkolnym koordynatorem programu stypendialnego: Ewa Sędkowska.

Więcej informacji o programie stypendialnym na stronie Fundacji Świętego Mikołaja, która zarządza programem: www.mikolaj.org.pl/stypendia-sw-mikolaja/

Krew ratuje życie…

krew z napisem

….nie tyko osób poszkodowanych w wypadkach, ale także osób przewlekle chorych.

Codziennie tysiące osób czekają na to, byśmy podarowali im to, czego nie można kupić i wyprodukować. Składnikami krwi leczy się m. in. białaczkę oraz inne choroby krwi, dlatego zapotrzebowanie na nią jest tak duże.

Oddawanie krwi jest bezbolesne i bezpieczne. Przed oddaniem wykonuje się wstępne badanie krwi, by stan zdrowia dawcy mógł ocenić lekarz.

Nasi uczniowie to wiedzą, dlatego 12 marca  tak chętnie, po raz  kolejny przystąpili do akcji honorowego oddawania krwi. Zarejestrowało się 47osób, ale po wstępnej weryfikacji 33 oddały krew, co łącznie pozwoliło pozyskać 14850ml krwi. I nie jest ważne jaką grupę krwi posiadamy, bo na każdą jest zapotrzebowanie.

Jak wynika z danych Narodowego Centrum Krwiodawstwa najwięcej osób ma grupę A Rh+ (32%), 0 Rh+ (31%). Znacznie rzadsze są grupy: B Rh+ (15%), AB Rh+ (7%) oraz ujemne: 0 Rh- (6%), A Rh- (6%), B Rh- (2%) oraz AB Rh- (1%).

W tym roku szkolnym łącznie we wszystkich akcjach udało się pozyskać 35550ml krwi.

Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy za ten bezcenny dar serca.

Koordynatorki akcji: Ewa Gutarowska i Teresa Tępińska.

Spotkanie profilaktyczne w ramach realizacji projektu „Jedno Życie”

We wtorek 11 grudnia 2018 uczniowie klas 2c, 2d i 2eg wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym w ramach realizacji projektu „Jedno Życie”.  Odbyło się ono w Miejskim Domu Kultury. Projekt realizowany przez Fundację „Edukacja Przyszłości” dotyczy przeciwdziałania przyczynom przestępczości wśród młodzieży. Podczas spotkania młodzież usłyszała przesłanie dotyczące zapobieganiu przyczynom przestępczości jakimi są przemoc, agresja i cyberprzemoc. Spotkanie zawierało treści prewencyjne i przestrzegające przed konsekwencjami zażywania substancji psychoaktywnych. O swoim życiu, historii młodzieńczych lat, opowiadał zebranym Piotr „Poison” Plichta – raper. Oprócz wypowiadanych treści nie zabrakło też muzyki, a w niej słów, nad którymi warto się zatrzymać. Bardzo dziękujemy Panu Arkowi Nicie za zaproszenie na to spotkanie, które bez wątpienia było niezwykle wartościowe, zarówno dla młodzieży jak i opiekunów. Dziękujemy również panu Michałowi Baranowi za dokumentację fotograficzną.