Walentynki w „Żeromskim”

Miłość jest inspiracją. Sprawia, że jesteśmy gotowi do najcudowniejszych i najbardziej zdumiewających czynów. Dzięki niej możesz być szczęśliwszy niż kiedykolwiek byłeś. Może dodawać Ci energii. Nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwań Miłości. Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie.

Jest bardzo dużo pięknych cytatów o miłości:

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty.
To też nie diabeł rogaty.
Ani miłość kiedy jedno płacze
a drugie po nim skacze.
Miłość to żaden film w żadnym kinie
ani róże ani całusy małe, duże.
Ale miłość – kiedy jedno spada w dół,
drugie ciągnie je ku górze.

 „Zanim pójdę” Happysad

 Co to jest miłość?

To spacer podczas drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi.

Jan Paweł II

 

Życzymy dużo miłości.

Zahra Fitness

 

„Zahra Fitness” na WOŚP-ie

W niedzielę, 14 stycznia 2018 orkiestrowe granie zabrzmiało już 26 raz. W tym roku zbierano datki na leczenie noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.

W mieście orkiestrowe granie, jak zawsze odbywało się w MDK, gdzie na scenie wystąpiła m. in. Formacja „Zahra Fitness”. Zespół to nie tylko uczniowie I LO im. Stefana Żeromskiego, ale także najmłodsze tancerki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie. Zahra to bardzo zdolne i kreatywne osoby, dlatego na WOŚP-ie przedstawiły nie tylko hip hop, jazz, fitness, ale także taniec towarzyski i modern jazz. Gościnnie z zespołem wystąpiła Karolina Sobczyk, która śpiewa od 10 lat i jest bardzo zdolną i utalentowaną artystką, o czym świadczy główna nagroda Grand Prix Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Złote Łabędzie”.  Formacja zaprezentowała również na scenie pokaz akrobatyczny w wykonaniu najmłodszych tancerek zespołu. To było prawdziwe show.

Zahra Fitness wystąpiła w następującym składzie: Zosia Pokrzywka, Oliwia Lewandowska, Marysia Niewadzi, Nina Stanik, Karolina Sobczyk, Klaudia Bryks, Daria Urbańczyk, Oliwia Nieć, Justyna Wiktorowicz, Wiktoria Lach, Wiktoria Wijata, Natalia Piotrowska, Marlena Wiktorowicz, Julia Kaluźna, Wiktoria Jarząbek, Laura Białas, Izabela Kmiecik, Jakub Waśkiewicz oraz Bartosz Baran.

Zajęcia w zespole to nauka różnych stylów tanecznych i widowiskowych kroków, gestów i choreografii, a przy tym świetna zabawa i zastrzyk pozytywnej energii. Jedno jest pewne, kiedy tylko zespół pojawia się na scenie, zaraża innych swoją niesamowitą energią i czadową muzyką. Tak też było i na 26 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podwójne srebro dla naszych tenisistów!

W dniu 10.01.2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców rozgrywane w ramach Licealiady 2017/2018.

Do zawodów zgłosiły się 4 drużyny damskie oraz 7 drużyn męskich.

W zawodach wzięły udział następujące szkoły:
Kategoria Damska:
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie
Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy
Kategoria Męska:
Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie
Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy
Powiatowe Centrum Kształcenia zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym
Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie

Skład drużyn naszego LO:
Dziewczęta: Aleksandra Piekarz, Klaudia Chmal, Kinga Wojton
Chłopcy: Adam Szewczyk, Bartłomiej Wiatrowski, Mateusz Dębowski, Szymon Grabski

Zawodniczki z naszej szkoły grając w systemie „każdy z każdym” po zaciętej walce przegrały tylko z ZSP nr1 w Opocznie uzyskując miejsce II, natomiast panowie rozegrali zawody w systemie grupowym i w finale zagrali z ZSPryw.

Klasyfikacja końcowa:
Dziewczęta:
I miejsce- ZSP nr w Opocznie
II miejsce- I LO Opoczno
III miejsce- ZSPryw. w Opocznie
IV miejsce- ZSP w Drzewicy
Chłopcy:
I miejsce- ZSPryw. w Opocznie
II miejsce- I LO Opoczno
III miejsce- ZSP w Drzewicy

                                                               Gratulujemy !

Uczennica klasy IIIc Aleksandra Piekarz po raz trzeci i niestety ostatni reprezentowała naszą szkołę na tych zawodach !!!- Dziękujemy !

Opiekunowie:
Izabela Jaciubek

Edyta Świderska

„Żerom” na sportowym szczycie !

PODSUMOWANIE CAŁOROCZNEJ PRACY W SPORCIE SZKOLNYM

„SPORTOWO DOBRY ROK”

…….STAROSTA DOCENIŁ NAJLEPSZYCH!…….

ŻEROM NA SPORTOWYM SZCZYCIE !

 

  Dnia 29.11.2017 w sali konferencyjnej Starostwa opoczyńskiego odbyło się podsumowanie całorocznej rywalizacji sportowej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

I LO im. S. Żeromskiego wygrywa rywalizacje

przed ZSPg. nr 1 oraz  szkołą sportową ZSPryw.

W ciągu całego roku szkolnego 2016/2017 uczniowie  I LO rywalizowali w 16 dyscyplinach sportu, występując łącznie w  32 imprezach sportowych dla dziewcząt i chłopców na samym tylko poziomie powiatu.
Do tego drużyny „Żeroma” kilka razy z sukcesami reprezentowały szkołę i powiat opoczyński na poziomie Półfinału Rejonowego oraz w Finału Wojewódzkiego.

  Łącznie w rywalizacji  wzięło udział 828 dziewcząt i chłopców uczęszczających do 7 szkół ponadgimnazjalnych zlokalizowanych na terenie powiatu opoczyńskiego.
   Nauczyciele WF  I LO  przygotowali do rywalizacji sportowej w roku szkolnym 32 drużyny liczące razem około 180 zawodników  i zawodniczek
czyli 
blisko 1/4 uczniów I LO to sportowcy 🙂
 

Uczniowie ci, potrafili osiągać naprawdę świetne wyniki, co w klasyfikacji ogólnej, całorocznej rywalizacji daje szkole I miejsce!Razem Jesteśmy Najlepsi 🙂

ps.

   Choć I LO, słynie z niepowtarzalnej atmosfery do nauki i rozwoju pasji swoich uczniów to jest jedna dziedzina działalności „Żeroma”, która od lat zapisuje się złotymi literami w historii szkoły i całego powiatu opoczyńskiego a mianowicie rywalizacja sportowa.
     Sport jak żadna inna dziedzina angażuje i rozwija człowieka w pełni: ciało, umysł, ducha.Tylko równowaga na tych trzech poziomach daj szansę na najwyższe wyniki, rozwój i sukces. Sport szkolny jednoczy wszystkich w niego zaangażowanych, dając okazję do integracji społeczności szkolnej,tworzenia więzi, budowania poczucia własnej wartości ,zaufania do siebie i innych, ale także pokonywania swoich słabości, umiejętność tworzenia zespołu, pokazania swojego talentu i możliwości oraz czerpania radości z uczestnictwa w rywalizacji.
 „Żerom” nie jest szkołą sportową, jednak od wielu lat rywalizuje i najczęściej wygrywa. Tak dzieje się na poziomie powiatu, rejonu i województwa a nawet zdarzają się dobre wyniki na poziomie ogólnopolskim.
Czyj to sukces… myślę Nas wszystkich…. społeczności szkolnej…. to  wynik  współpracy ambitnych uczniów i nauczycieli….. myślenia i działania w kategoriach pełnego rozwoju ciała i umysłu.

   W dziedzinie sportu zwykle liczy się wynik, jednak  w naszej pracy, kierujemy się innym ważnym mottem:
…. „droga jest ważniejsza od celu”….
to kim się stajesz w drodze do sukcesu sportowego ma większe znaczenie niż ostateczny wynik sportowy… zawsze celujemy wysoko… I, II czy III miejsca cieszą nas bardzo ale patrzymy też dużo głębiej…..
Gratulujemy wszystkim uczniom i dziękujemy za Dobry Sportowy Rok !!!
Nauczyciele Wychowania Fizycznego:
Izabela Jaciubek
Edyta Świderska
Robert Bodasiński
Katarzyna Niewadzi
W roku szkolnym 2016/2017 w wyniki całorocznej rywalizacji sportowej zwycięża I LO „ŻEROM” :)…

Mistrzostwa Szkoły 2017/2018 w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców !

 

Dnia 14 grudnia 2017 roku na hali I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców. Impreza ta na stałe weszła już do kalendarza imprez sportowych organizowanych w naszej szkole i cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. W tym roku w zawodach wystartowało 20 uczniów (8 dziewcząt i 12 chłopców).

Mecze rozegrano systemem brazylijskim. Każdy zawodnik brał udział w rozgrywkach do momentów dwóch przegranych meczów. Mecze rozgrywano do trzech wygranych setów, a każdy set do jedenastu punktów.

W kategorii dziewcząt wystartowały:

 1. Aleksandra Piekarz
 2. Kinga Wojton
 3. Wiktoria Domagała
 4. Patrycja Nowak
 5. Klaudia Chmal
 6. Aneta Białas
 7. Patrycja Deka
 8. Karolina Rzeźnik

 

Zawodnicy w kategorii chłopców to:

 1. Mateusz Gruszczyński
 2. Marcin Gruszczyński
 3. Bartłomiej Wiatrowski
 4. Adam Szewczyk
 5. Szymon Grabski
 6. Jakub Paduch
 7. Kamil Jaworski
 8. Szymon Skroś
 9. Patryk Raczyński
 10. Mateusz Dąbrowski
 11. Jan Czapka
 12. Szymon Skroś

 

Klasyfikacja końcowa :

Dziewczęta
I miejsce- Klaudia Chmal klasa IC
II miejsce- Aleksandra Piekarz klasa IIIC
III miejsce- Patrycja Nowak klasa IIIF2

Chłopcy
I miejsce- Adam Szewczyk klasa ID
II miejsce- Bartłomiej Wiatrowski klasa IIBE
III miejsce- Mateusz Dąbrowski klasa IC

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a w szczególności zwycięzcom turnieju. Najlepsi zawodnicy będą reprezentować szkołę na Mistrzostwach Powiatu Opoczyńskiego w tenisie stołowym, które odbędą się już w styczniu.

Życzymy powodzenia!!!

 Organizatorzy turnieju:
Izabela Jaciubek
Edyta Świderska
Robert Bodasińki