ZAHRA FITNESS na III Turnieju Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości

 

Dnia 19 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie odbył się już III Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn z okazji Święta Niepodległości o Puchar Posła na Sejm RP Roberta Telusa. Formacja Taneczna „Zahra Fitness” z turniejem związana jest już od trzech lat. W tym toku grupa miała trzy pokazy taneczne w przerwach meczów finałowych. Dziewczęta zatańczyły w składzie: Klaudia Bryks III EG, Daria Urbańczyk III C, Oliwia Nieć II F1, Justyna Wiktorowicz II F1, Julia Kaluźna I G, Wiktoria Jarząbek I G, Laura Białas I G, Wiktoria Wijata I F, Wiktoria Lach I F, Marlena Wiktorowicz I F, Izabela Kmiecik ZSS nr 1.

Talent, twórczość, młodość, piękno, pasja i wielkie serce, to dzięki tym cechom bardzo szybko rozwijamy się. I za to moim tancerkom bardzo dziękuję. Kasia Niewadzi.

„Zahra Fitness” na meczu II Ligi Piłki Siatkowej

11 listopada 2017 roku w Święto Niepodległości Formacja Taneczna „Zahra Fitness” miała swój kolejny pokaz taneczny. Tym razem był to występ na meczu II Ligi Piłki Siatkowej mężczyzn. Na hali sportowej I LO zmierzyły się Caro Team Opoczno z LKPS Borowno. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Klaudia Bryks IIIEG, Oliwia Nieć IIF1, Justyna Wiktorowicz IIF1, Kinga Rogulska IIA, Natalia Piotrkowska IF, Wiktoria Wijata IF, Wiktoria Lach IF, Wiktoria Jarząbek IG. Opiekunem grupy jest Kasia Niewadzi.

Warsztaty taneczne z Hip-Hopu w „Żeromie”

Dnia 4  listopada 2017 roku na hali sportowej I LO  w Opocznie, czyli w popularnym „Żeromie”,  odbyły się warsztaty taneczne z hip – hopu. W zajęciach uczestniczyły dziewczęta reprezentujące formację taneczną „Zahara Fitness”. Podczas warsztatów uczestniczki doskonaliły swoje umiejętności w zakresie tańca hip – hop i w zakresie tworzenia choreografii. Poszerzały swoje umiejętności rytmiczno – taneczne. Pracowały nad harmonią, pięknem i estetyką ruchu. Uczyły się technik szybkiego zapamiętywania rozbudowanych układów tanecznych oraz dowiedziały się, jak efektywnie trenować. Dla wszystkich miłośników tańca i hip – hopu była to niepowtarzalna okazja, aby nauczyć się czegoś nowego, aby zobaczyć na własne oczy, co potrafią wyjątkowi instruktorzy i czerpać z ich z ich umiejętności wiele pozytywnych emocji i wrażeń. Koordynatorem warsztatów była Kasia Niewadzi – nauczyciel wychowania fizycznego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego i dyplomowany instruktor fitnessu.

Wyjątkowość tych warsztatów, to przede wszystkim zajęcia na najwyższym poziomie, prowadzone przez jednego z najlepszych i doświadczonych instruktorów tańca i choreografa Kamila Hofta.  Kamil uczestniczył w wielu warsztatach tanecznych miedzy innymi Summer Dance Intesive, DanceMania, Back to the Groove, Tricky LA, Europejskie spotkania taneczne, Hip Hop Mania, Fair Play Dance Camp. Uczył się  od NIKA DEMOURY(główny choreograf J.Bibera), LEE DANIELSA, SWEET, JAOU ASSUNCA, TONY CZARA, JIANA, LAURY EDWARDS, CANDANCE BROWN, KYLE HANAGAMI, KEVINA MAHERA, ANTHONY KAYE, VIET DANGA, GABRIEL FRANCISCO,SWEET, FLOCKEYA, MONCELLA „il cosbyego”, DAMONA FROSTA,TIGHT EYEZ-krump, LANDO WILKINSA,WILLDABESTA, MANKA, SANDI, MARCINA MROZINSKIEGO bboying-STORM, ROXRITE,KEEBZ,KID DAVID,POE ONE, bboy THOMAZ, oraz Mirosława Bednarkiewicza i  wielu innych.
Brał udział w wielu pokazach i zawodach w całej Polsce m.in. RYTMY ULICY i THE STYLE CRASH. Był choreografem Kordiana Kacperskiego na „Look of the Year” w Łodzi oraz współpracuje z teatrem im. Jaracza w Łodzi, gdzie brał udział w spektaklach „Sen nocy letniej” w. Szekspira.

Były to bardzo intensywne i ciekawe warsztaty. Mamy nadzieję, że ta współpraca to dopiero początek wielkich wyzwań, jakie podejmuje formacja „Zahra Fitness”. Dziś zespół liczy 15 osób. Są to dziewczęta w wieku 15-18 lat, dla których obcowanie z tańcem i muzyką jest rozrywką i pasją, ale także ciężką pracą. Zajęcia w zespole to nauka różnych stylów tanecznych i widowiskowych kroków, gestów i choreografii, a przy tym świetna zabawa i zastrzyk pozytywnej energii. Jedno jest pewne, kiedy tylko zespół jest na parkiecie, zaraża innych swoją niesamowitą energią i czadową muzyką.

 

Zahra Fitness na otwarciu siłowni dla sztangistów LKS „Opocznianka”

 

W środę 25 października 2017 roku dokonano uroczystego otwarcia siłowni dla sztangistów Ludowego Klubu Sportowego „Opocznianka”. Na odnowienie zaniedbanego obiektu czekali wiele lat i wreszcie mają siłownię z prawdziwego zdarzenia. W uroczystym otwarciu obiektu wzięli udział władze miasta i powiatu, zawodnicy LKS „Opocznianka”  m. In. Bartłomiej Adamus – aktualny Mistrz Europy i Wicemistrz Świata w podnoszeniu ciężarów U-17, uczeń naszej szkoły oraz Formacja Taneczna „Zahra Fitness”.