Uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych

23 czerwca 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2016/2017.

Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.
List skierowany do uczniów odczytała przedstawicielka biura posła na Sejm Rzeczypospolitej Robert Telusa.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego poprowadzili uczniowie: Kinga Ciecierska i Michał Ryba.

W klasach pierwszych i drugich uczyło się 376 uczniów. Średnia ocen całej szkoły wyniosła: 4,42, a średnia frekwencja: 86,94%.

Wyniki klasyfikacji końcowej jak zwykle są w naszej szkole imponujące! Aż 160 uczniów odebrało świadectwa z wyróżnieniem; 90 uczniów uzyskało średnią ocen powyżej 5,00!

Na początku uroczystości wyróżniono i nagrodzono uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki. Nagrodzeni zostali:

Frekwencja:
I miejsce w szkole za frekwencję: I D (93, 58%)
II miejsce: I F1 (91,35%)
III miejsce: II C (90,06%)

Wśród klas pierwszych
I miejsce
ze średnią 5,06 zajęła klasa I F1 (również I miejsce w szkole)
II miejsce: I F2G– 4,82 (II miejsce w szkole)
III miejsce: I C– 4,69 ( III miejsce w szkole)

Wśród klas drugich
I miejsce- II F1
– 4,67
II miejsce- II C– 4,19
III miejsce- II F2– 4,12

Wśród klas drugich  najwyższe miejsca indywidualne zajęli:
I miejsce: Grudziecki Miłosz- IIAB, Jarząb Monika- II F1 i Stępień Agata- II F1- wszyscy średnia 5,44
II miejsce: Franaszczyk Wronika- II C- 5, 4
III miejsce: Ksyta Mateusz, Kwaśniak Monika i Rogulska Natalia z kl. II F1- śr. 5,33

Pierwsza szkolna trójka i najlepszy uczeń  z każdej klasy:
I miejsce w szkole zajęła w tym roku Agata Grabska klasa I F1 ze średnią 5,71
II miejsce- Ciecierska Kinga – I F1, 5,69
III miejsce: 2 osoby: klasa I F1: Czerczak Weronika i Krajewska Natalia, śr. 5,63.

Najlepsi uczniowie z poszczególnych klas:
I A- Ścierska Julia- 5,41
IB/E- Nowak Aleksandra- 5,25
I C- Kubiszewski Piotr i Zych Wojciech- 5, 31
I D- Ryba Michał i Wasilewski Szymon- 5,5
I F1- ścisłą czołówką szkoły stanowią uczniowie tej klasy, więc wyłoniliśmy kolejną osobę z najwyższą średnią: Kmiecik Rafał- 5,5
I F2/G- Głąbińska Weronika- 5,31
II A/B- Grudziecki Miłosz- 5,44
II C- Franaszczyk Weronika- 5,40
II D- Czerczak Natalia- 5,20
II E/G- Banasiak Aleksandra- 5,25
II F1- Jarząb Monika i Stępień Agata- 5,44
II F2- Nowak Patrycja- 4,89

Uczniowie klas, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce otrzymali nagrody – pamiątkowe albumy wraz z życzeniami od dyrekcji.

Następnie wręczono nagrody za udział w różnych konkursach, olimpiadach oraz za pracę w organizacjach uczniowskich działających na terenie naszej szkoły.

Uczniowie nagrodzeni za udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”:
Wojciech Brzeziński  kl. IIf1
Dawid Czerniak  kl. IIf1
Kamila Szymczyk kl. IIeg
Antoni Tomczyk kl. Id
Klaudia Bryks  kl. IIeg
Michał Ryba  kl. Id
Szymon Słowikowski  kl. IIf2
Katarzyna Stolarczyk kl. IIf1
Patryk  Skorupa  kl. If1
Aneta Białas kl.IIf2
Agata Grabska kl. If1
Monika Kwaśniak  kl.IIf1
Agata Stępień kl. IIf1
Natalia Krajewska kl.If1
Sylwia Włodarczyk  kl.If2g
Weronika  Szpinek  kl. IIeg
Karol Musiał  kl.IIeg
Kinga Ciecierska  kl.If1
Mateusz Ksyta  kl IIf1
Rafał Kmiecik  kl. If1
Wiktoria Krzysztofik  kl.If2g
Patrycja Starnawska  kl.Ic
Aleksandra Korycka  kl.If1
Weronika Czerczak  kl.If1
Klaudia Zych  kl.If2g
Monika Brzózka  kl.If2g
Wiktoria Zięba kl. If1
Aleksandra Mijas   kl. Ic
Aleksandra Oratyńska  kl. If1
Oliwia Wiktorowicz  kl.If1
Karolina Stępień  kl. If1

Uczniowie  wyróżnieni za udział  w olimpiadach „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”, XLIII Olimpiadzie Historycznej, Olimpiadzie ,,Dwie dekady solidarności” i konkursie  historycznym ,,Gloria Victis – Życie i działalność Pułkownika Witolda Pileckiego:
Klasa II AB:
Wiktoria Cieślikiewicz
Agata Kępska
Agata Ziębaczewska
Piotr Woźniak
Klasa II F1:
Jan Klimek
Łukasz Bykowski
Klasa ID:
Szymon Wasilewski

Uczniowie wyróżnieni w Ogólnopolskim konkursie  Alfik Matematyczny oraz w konkursie Max matematyczny:
Weronika Czerczak IF1
Tomasz Białecki IID
Michał Ryba ID
Cyprian Wiktorowski ID
Karol Musiał IIF1

Uczniowie wyróżnieni w szkolnym konkursie fizycznym:
Łukasz Mazur IID
Agata Grabska IF1
Adam Kopczyński IID
Natalia Czerczak IID

Uczniowie wyróżnieni w konkursach i olimpiadach geograficznych:
Faustyna Kwiecień IIC
Katarzyna Czerczak IIC
Klaudia Kuleta IC
Dominika Ciszek IIAB
Łukasz Stępnień IIAB
Szymon Firkowski IIAB
Anita Kowalczyk IC
Paulina Słowicka IC
Weronika Franaszczyk IIC

Uczniowie wyróżnieni w  ogólnopolskich konkursach języka niemieckiego:
Michała Ryba ID
Łukasz Mazur IID
Julia Urbańczyk IF2G
Luiza Krawczyk IF2G
Kinga Wasilewska IA
Wiktoria Cieślikiewicz IIAB
Jan Klimek IIF1
Roksana Sobczyk IIF1
Agata Ziębaczewska IIAB
Monika Michałowicz IIAB
Katarzyna Baran IIAB
Rafał Kmiecik IF1
Agata Grabska IF1

Uczniowie nagrodzeni w I Konkursie Humanistycznym „Rozumiem”:
Laureaci I, II i III miejsca w kraju
Oliwia Nieć IF1
Rafała Kmiecik IF1
Justyna Wiktorowicz IF1

Uczniowie wyróżnieni w Szkolnym konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych:
Agata Grabska IF1
Karolina Adamczyk IIAB
Alicja Sitnik ID

Uczniowie nagrodzeni w Szkolnym konkursie wiedzy o Rosji i języku rosyjskim:
Kinga Komur IA
Julia Pancer I F2G
Kacper Budzyński IF1
Krzysztof Szczegielniak IA
Bartosz Więckowski IIF1
Jakub Paduch IIEG
Łukasz Bykowski IIF1

Uczniowie wyróżnieni w konkursie literackim „Czy warto czytać książki?”:
Miłosz Grudziecki  IIAB  I miejsce
Dominika Ciszek IIAB  II miejsce
Milena Paliwoda IIAB  III miejsce
Piotr Woźniaka II AB wyróżnienie

Uczniowie wyróżnieni w konkursie plastycznym „Warto czytać – plakat promujący czytelnictwo”:
Angelika Konewka  IC  I miejsce
Izabela Stuleblak IC  II miejsce
Adrian Pacan IC   III miejsce
Dominik a Lenart IIAB  wyróżnienie

Finalistka XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej:
Julia Ścierska – uczennica klasy IA

 

Nagrodzeni uczniowie za  zaangażowanie  na rzecz społeczności szkolnej.

Za pomysły, chęci, zaangażowanie i pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego zostały nagrodzone następujące osoby:
Katarzyna Deperas IID
Martyna Romanowska IID
Marianna Staszewską IID
Katarzyna Grzybek IID
Agata Skłodowska IID
Karolina Rzeźnik IIE/G
Edyta Maślak IIAB
Weronika Kopacz IIAB
Szymon Drgas IIC
Daria Wiatrowska IIAB
Jan Klimek II F1
Patrycja Twardowska II D
Natalia Zięba II D
Michał Ryba I D
Kinga Ciecierska I F1

Dyplomy za zaangażowanie, za wielkie serce i za bezinteresowną pomoc w zmienianiu otaczającej rzeczywistości  w ramach pracy Szkolnego Koła Wolontariatu  otrzymali:
Luiza Krawczyk IF2
Monika Madej I F2
Wiktoria Pietrzyk I F2
Daria Wiatrowska II AB
Weronika Kopacz II AB
Natalia Nabijanek II AB
Wiktoria Cieślikiewicz II AB
Magda Sitkowska II F1
Julia Urbańczyk II F 1

Uczniowie wyróżnieni za osiągnięcia artystyczne i działalność w szkolnym kole kabaretowo-teatralnym „SPONTAN” oraz pracę w Studio 107:
z klasy I BE:
– Wiktoria Urbanowicz
– Marzena Pązik
– Aleksandra Nowak
– Aleksandra Bartyzel
– Zuzanna Mijas
– Dagmara Kucharska
– Natalia Myślińska
– Wiktoria Jarząb
– Paulina Wiktorowicz
– Karolina Sobczyk
– Michał Wiktorowicz
– Izabela Samek
z klasy IIAB:
 – Wiktoria Cieślikiewicz
– Aleksandra Piekarska
z klasy I D:
 – Adam Walczak
– Arkadiusz Składowski
– Cyprian Wiktorowski
– Jakub Błażejewicz
z klasy IA:
 – Klaudia Składowska
– Katarzyna Twardowska
z klasy IIF2:
 – Małgorzata Defratyka
– Aleksandra Kowalczyk
z klasy IIEG:
– Weronika Defratyka
– Marcin Gruszczyński
– Mateusz Gruszczyński
z klasy IC:
 – Patrycja Starnawska

Uczniowie nagrodzeni za osiągnięcia sportowe:

Klasa I A
Ewelina Franczak
Wiktoria Madej
Natalia Bukarewicz
Klasa I B/E
Maciej Czuban
Patryk Raczyński
Dominik Sroka
Łukasz Sobolewski
Małgorzata Karbownik
Katarzyna Karbownik
Zuzanna Mijas
Klaudia Miko
Nikola Piekarska
Katarzyna Skorłutowska
Paulina Wiktorowicz
Klasa I C
Alicja Dybalska
Aleksandra Mijas
Patrycja Starnawska
Aleksandra Oszczęda
Izabela Stuleblak
Maja Walasik
Karol Gapys
Piotr Kubiszewski
Borys Gąsiorowski
Wojciech Białas
Kamil Orzechowski
Piotr Stępień
Klasa ID
Aneta Gwizdoń
Krzysztof  Kołodziejczyk
Damian Nowak
Dawid Rakoczy
Bartosz Warczyński
Michał Ryba
Klasa IF1
Artur Safaryan
Kacper Budzyński
Szymon Grabski
Klasa F2G
Monika Madej
Klasa II C
Hubert Wiktorowicz
Natalia Białek
Katarzyna Czerczak
Aleksandra Piekarz
Klasa II D
Marianna Staszewska
Agata Składowska
Michał Franczak
Klasa II E/G
Karolina Rzeźnik
Weronika Defratyka
Aleksandra Wiktorowicz
Ewelina Gwizdoń
Kamila Micielska
Paweł Gągorowski
Marcin Gruszczyński
Mateusz Gruszczyński
Bartłomiej Jach
Jakub Paduch
Wiktor Piekarski
Szymon Skroś
Piotr Wilk
Klasa II F1
Karolina Galińska
Katarzyna Smolarska
Karolina Sochańska
Kamila Wiktorowicz
Dawid Czerniak
Klasa II F2
Antoni Kwaśniak
Sebastian Miązek
Małgorzata Defratyka

Uczniowie wyróżnieni za rywalizację sportową podczas Dnia Sportu Szkolnego oraz za Turniej piłki nożnej z okazji Pierwszego Dnia Wiosny 2017 :

Klasowy Mityng Lekkoatletyczny
Dziewczęta
I miejsce- Klasa I B/E  746pkt
II miejsce- Klasa II E/G 736pkt
III miejsce- Klasa II C 580pkt
Chłopcy
I miejsce- Klasa II E/G 770pkt
II miejsce- Klasa I B/E 737pkt
III miejsce- Klasa I D  648pkt

Sztafetowe biegi przełajowe:
I miejsce- Klasa IC / ID
II miejsce- Klasa IB/E
III miejsce- Klasa IIE/G

Siatkówka Plażowa Dziewcząt i Chłopców:
Dziewczęta:
I miejsce
Izabela Firmowska IF2G
Marta Biskup IF2G
II miejsce
Agata Składowska IID
Aneta Gwizdoń ID
III miejsce
Klaudia Miko IB/E
Małgorzata Karbownik IB/E
Chłopcy
I miejsce
Szymon Skroś IIE/G
Bartłomiej Jach IIE/G
II miejsce
Maciej Czuban IB/E
Dominik Sroka IB/E
III miejsce
Kamil Jaworski IIE/G
Mateusz Łukasik ID

Piłka Koszykowa „3x3”
Dziewczęta:
I miejsce – klasa I BE
Nikola Piekarska
Katarzyna Karbownik
Klaudia Miko
II miejsce – klasa IF1
Weronika Czerczak
Aleksandra Słowicka
Julia Patynowska
Chłopcy:
I miejsce – klasa II EG
Marcin Gruszczyński
Mateusz Gruszczyński
Paweł Gągorowski
II miejsce – klasa I D
Damian Nowak
Jakub Bolek
Mikołaj Kowalczyk
III miejsce – Studio 107
p. prof. Jacek Pluciński
Michał Wiktorowicz
Marcin Wilk

Tenis Stołowy
Dziewczęta:
I miejsce
Patrycja Nowak IIF2
II miejsce
Weronika Franaszczyk IIC
III miejsce
Monika Jarząb IIF1
Chłopcy:
I miejsce
Szymon Grabski IF1
II miejsce
Norbert Kupis IIC
III miejsce
Patryk Raczyński IB/E

 Turniej gry w warcaby
I miejsce: Dawid Czerniak IIF1
II miejsce: Agata Stępień IIF1
III miejsce: Bartłomiej Wiatrowski IB/E

 Turniej gry w szachy
I miejsce: Krzysztof Szczegielniak IA
II miejsce: Adam Walczak ID
III miejsce: Joachim Więckowski IID

Drużyny piłkarskie, które rywalizowały ze sobą w Turnieju Piłki Nożnej I Dnia Wiosny:
Klasy II E/G I miejsce
Klasy I D II miejsce
Klasy I B/E III miejsce
Dyplom pamiątkowy za udział w turnieju otrzymuje klasa I C.

 

Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów.

Życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!

 

 

 

 

 

 

Dzień Dziecka na sportowo

Jak co roku w dniu 1 czerwca, młodzież naszej szkoły spędziła ten dzień bardzo aktywnie. Głównym celem Dnia Sportu jest promowanie aktywności fizycznej wśród uczniów, a także propagowanie wybranych dyscyplin sportowych. W tym dniu nauczyciele wychowania fizycznego (Izabela Jaciubek, Katarzyna Niewadzi, Edyta Świderska, Robert Bodasiński) przygotowali mistrzostwa między-klasowe w lekkiej atletyce, rozgrywki w piłce plażowej, koszykowej „3x3”, sztafety przełajowe 10x400m, natomiast pan Krzysztof Spodzieja przygotował turniej w warcabach, turniej szachowy oraz turniej tenisa stołowego.

W konkurencjach LA brały udział 3 osoby z każdej klasy a 2, które uzyskały najlepsze wyniki punktowały według tabel lekkoatletycznych. Opiekę sędziowską  nad rozegraniem i przeprowadzeniem poszczególnych konkurencji sprawowała kadra pedagogiczna I LO. Imprezę sportową rozpoczęła cześć oficjalna z  wprowadzeniem flagi narodowej oraz flagi olimpijskiej, odśpiewaniem  hymnu oraz zapaleniem znicza olimpijskiego. Znicz olimpijski zapalili wyróżniający się spośród klas I i II sportowcy:

  • Karolina Rzeźnik -uczennica klasy IIE/G
  • Michał Franczak -uczeń klasy IID

Apel olimpijski odczytał Michał Ryba i Klaudia Bryks.

Następnie głos zabrała pani dyrektor Monika Kluska, która złożyła zawodnikom życzenia z okazji Dnia Dziecka oraz podkreślając ogromna rolę sportu w życiu człowieka życzyła wszystkim wysokich wyników w rywalizacji sportowej.

Klasowy Mityng Lekkoatletyczny

Do udziału w  mistrzostwach  LA zgłosiły się drużyny wszystkich klas I i II. Punktowane były następujące konkurencje: 100m, 200m, 800/1500m, skok w dal, pchnięcie kulą.

Klasyfikacja końcowa mitingu lekkoatletycznego:

Dziewczęta
I miejsce- Klasa I B/E  746pkt
II miejsce- Klasa II E/G 736pkt
III miejsce- Klasa II C 580pkt

Chłopcy
I miejsce- Klasa II E/G 770pkt
II miejsce- Klasa I B/E 737pkt
III miejsce- Klasa I D  648pkt

Sztafetowe biegi przełajowe

W sztafetowych biegach przełajowych startowało 10 osób z poszczególnej klasy, w tym 5 dziewczyn i 5 chłopców.  A oto wyniki:

I miejsce- Klasa IC / ID
II miejsce- Klasa IB/E
III miejsce- Klasa IIE/G

Siatkówka Plażowa Dziewcząt i Chłopców

W tej konkurencji wzięło udział 8 drużyn damskich i 12 męskich.

Zawody rozegrano w systemie „Brazylijskim”.

Wyniki

Dziewczęta Chłopcy
I miejsce
Izabela Firmowska IF2G
Marta Biskup IF2G
I miejsce
Szymon Skroś IIE/G
Bartłomiej Jach IIE/G
II miejsce
Agata Składowska IID
Aneta Gwizdoń ID
II miejsce
Maciej Czuban IB/E
Dominik Sroka IB/E
III miejsce
Klaudia Miko IB/E
Małgorzata Karbownik IB/E
III miejsce
Kamil Jaworski IIE/G
Mateusz Łukasik ID

Piłka Koszykowa „3x3”

 Wyniki

Chłopcy Dziewczęta
I miejsce
Marcin Gruszczyński,
Mateusz Gruszczyński,
Paweł Gągorowski
I miejsce
Nikola Piekarska
Katarzyna Karbownik
Klaudia Miko
II miejsce
Damian Nowak
Jakub Bolek
Mikołaj Kowalczyk
II miejsce
Weronika Czerczak
Aleksandra Słowicka
Julia Patynowska
III miejsce
p. prof. Jacek Pluciński
Michał Wiktorowicz
Marcin Wilk

 Tenis Stołowy

 W turnieju tenisa stołowego wzięło udział 11 chłopców i 15 dziewcząt.

Wyniki

Dziewczęta Chłopcy
I miejsce
Patrycja Nowak IIF2
I miejsce
Szymon Grabski IF1
II miejsce
Weronika Franaszczyk IIC
II miejsce
Norbert Kupis IIC
III miejsce
Monika Jarząb IIF1
III miejsce
Patryk Raczyński IB/E

 Turniej gry w warcaby

 Do turnieju zgłosiło się 29 uczniów. Sędzią głównym turnieju był pan  Mieczysław Wojciechowski.

Wyniki

I miejsce: Dawid Czerniak IIF1
II miejsce: Agata Stępień IIF1
III miejsce: Bartłomiej Wiatrowski IB/E

 Turniej gry w szachy

 W turnieju szachowym zmierzyło się 8 zawodników.

Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce: Krzysztof Szczegielniak I A
II miejsce: Adam Walczak ID
III miejsce: Joachim Więckowski II D 

Dyrekcja oraz grono pedagogiczne, a zwłaszcza nauczyciele wychowania fizycznego pogratulowali wszystkim zwycięzcom wysokich wyników.

Na zakończenie Dnia Sportu uczestnicy mogli sobie wykonać pamiątkowe selfie przy banerze który powstawał w trakcie rozgrywania zawodów. Przedstawia on odciśnięte dłonie z podpisem uczestników imprezy . Aktualnie pamiątka zdobi ściany hali sportowej przypominając o tym jak w fajnej atmosferze można spędzić trochę czasu.

Nauczyciele wychowania fizycznego dziękują całej kadrze pedagogicznej, która z wielkim profesjonalizmem podeszła do sędziowania poszczególnych konkurencji, młodzieży za wspaniałą atmosferę, wiele sportowych emocji….DZIĘKUJEMY I DO NASTĘPNEGO RAZU!

Mistrzostwa powiatu w piłce plażowej dziewcząt i chłopców

W dniu 07.06.2017 r. na obiekcie sportowym w Zespole Szkół Prywatnych w Opocznie  odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Plażowej chłopców.

Do rywalizacji przystąpiły następujące drużyny :

  1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Opocznie
  2. Zespół Szkół Samorządowych nr1 w Opocznie
  3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy
  4. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie
  5. Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie

Zawody rozegrano „każdy z każdym”

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce– Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie
II miejsce– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Opocznie
III miejsce– Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie
IV miejsce– I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie
V miejsce– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy

Skład drużyny: Szymon Skroś, Kamil Jaworski, Maciej Czuban

Natomiast 09.06.2017 r. również w Zespole Szkół Prywatnych odbyły się zmagania dziewcząt.

Tym razem do rywalizacji przystąpiły  4 drużyny :

  1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Opocznie
  2. Zespół Szkół Samorządowych nr1 w Opocznie
  3. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie
  4. Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie

Dziewczęta grały na równym poziomie, a tak przedstawia się klasyfikacja końcowa:
I miejsce– Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie
II miejsce– Zespół Szkół Samorządowych nr1 w Opocznie
III miejsce- I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie
IV miejsce– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Opocznie

Drużynę damską reprezentowała: Agata Składowska, Klaudia Miko, Małgorzata Karbownik

Opiekunem zarówno dziewcząt jak i chłopców była p. Izabela Jaciubek

 

 

 

W dniu 07.06.2017r. na obiekcie sportowym w Zespole Szkół Prywatnych w Opocznie  odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Plażowej chłopców.

Do rywalizacji przystąpiły następujące drużyny :

  1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Opocznie
  2. Zespół Szkół Samorządowych nr1 w Opocznie
  3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy
  4. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie
  5. Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie

Zawody rozegrano „każdy z każdym”

Klasyfikacja końcowa :

I miejsce– Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie

II miejsce– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Opocznie

III miejsce– Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie

IV miejsce– I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie

V miejsce– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy

Skład drużyny: Szymon Skroś, Kamil Jaworski, Maciej Czuban

Natomiast 09.06.2017r również w Zespole Szkół Prywatnych odbyły się zmagania dziewcząt .

Tym razem do rywalizacji przystąpiły  4 drużyny :

  1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Opocznie
  2. Zespół Szkół Samorządowych nr1 w Opocznie
  3. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie
  4. Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie

 

 

Dziewczęta grały na równym poziomie, a tak przedstawia się klasyfikacja końcowa :

I miejsce– Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie

II miejsce– Zespół Szkół Samorządowych nr1 w Opocznie

III miejsce- I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie

IV miejsce– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Opocznie

Drużynę damską reprezentowała: Agata Składowska, Klaudia Miko, Małgorzata Karbownik

Opiekunem zarówno dziewcząt jak i chłopców była p. Izabela Jaciubek

                                                

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców

W dniu 11 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Prywatnych odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej dziewcząt.

Do rywalizacji zgłosiły się 4 drużyny:

  1. Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie
  3. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie
  4. Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie

 Zawody rozegrano „każdy z każdym”

 Wyniki meczów dziewcząt naszego LO:
I LO- ZSP nr 1
0:1
I LO- ZSS nr 1
2:0
I LO- ZSPryw
1:1

Bramki dla naszego zespołu zdobyły: Karolina Rzeźnik (2) i Alicja Dybalska (1)

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce– Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie
II miejsce– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Opocznie
III miejsce– I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie
IV miejsce– Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie

Reprezentacja naszego LO:
Karolina Rzeźnik, Alicja Dybalska, Katarzyna Czerczak, Ewelina Stępień, Kamila Wiktorowicz, Aleksandra Wiktorowicz, Aleksandra Oszczęda, Izabela Stuleblak, Karolina Galińska, Kasia Karbownik, Małgorzata Karbownik, Natalia Bukarewicz, Natalia Białek, Ewelina Franczak, Maja Walasik, Wiktoria Madej.

 Opiekun:
Edyta Świderska

 

Natomiast dzień później, mimo ciężkich warunków pogodowych równie dobrze spisali się chłopcy z naszego LO.

Do rozgrywek męskich przystąpiło 7 drużyn:

  1. Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie
  3. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie
  4. Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie
  5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy
  6. Zespół Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym
  7. Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie

 Zawody rozegrano w grupach.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie
II miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie
III miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie
IV miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy

 Skład drużyny:
Mateusz Gruszczyński, Jakub Paduch, Dawid Rakoczy, Hubert Wiktorowicz, Dawid Czerniak, Sebastian Miązek, Bartosz Warczyński, Kamil Jaworski, Bartłomiej Jach, Kacper Kowalczyk.

 Opiekun:
Robert Bodasiński

 

Ciężka praca – Wicemistrzostwo Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt!

Po długich przygotowaniach i ciężkiej pracy na systematycznych zajęciach pozalekcyjnych siatkarki naszego LO wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zawody te odbyły się 17 marca 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”.

Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny:

Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie
Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie

Wyniki poszczególnych meczy:

Samorządowe Liceum Ogólnokształcące–I Liceum Ogólnokształcące
2 : 0 (25 : 19, 25 : 15)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 – Zespół Szkół Prywatnych
2 : 1 ( 23 : 25, 25 : 16, 18 : 16)
Samorządowe Liceum Ogólnokształcące – Zespół Szkół Prywatnych
2 : 0 ( 25 : 9, 25 : 8 )
I Liceum Ogólnokształcące – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
2 : 0 ( 25 : 23, 25 : 15)
Samorządowe Liceum Ogólnokształcące – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
2 : 0 ( 25 : 9, 25 : 14)
I Liceum Ogólnokształcące – Zespół Szkół Prywatnych
2 : 0 (25 : 14, 25 : 9)

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce: Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie
2 miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie
3 miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie
4 miejsce: Zespół Szkół Prywatnych

Skład drużyny naszego LO:  Patrycja Szczegielniak, Agata Składowska, Katarzyna Karbownik, Małgorzata Karbownik, Klaudia Miko, Katarzyna Skorłutowska, Alicja Dybalska, Aneta Gwizdoń, Ewelina Gwizdoń, Paulina Wiktorowicz.

OPIEKUN: p. Izabela Jaciubek

Warto podkreślić, że zawodniczki naszego LO to nowa drużyna, na początku przygody z ponadgimnazjalną siatkówką. Dziewczęta pełne zapału, dobrej energii i wielkim potencjałem.

W tym roku z drużyną żegna się Patrycja Szczegielniak, która w turnieju zagrała rewelacyjnie –wielkie „dziękujemy” naszej rozgrywającej za te 3 lata ciężkiej pracy !!!

Gratulujemy sukcesu!