Sukces kryje się w teamie! 

Dnia 16 listopada 2018r. rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego  w piłce ręcznej chłopców.

W zawodach wzięło udział pięć szkół:
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie
3. Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Opocznie
4. Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie.
5. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie

W turnieju zespoły zostały rozlosowane w dwóch grupach:
A(ZSPg Drzewica, SLO, ILO) i B(ZSPryw., ZSPg nr 1).

Następnie ustalono kolejność meczy:
1. ZSPg Drzewica- SLO (2:7)
2. ZSPryw.- ZSPg nr 1 (7:4)
3. ZSPg Drzewica- ILO (4:2)
4. SLO- ILO (2:5)
5. SLO- ZSPg nr 1 (2:7)
6. ILO- ZSPryw. (10-9)
7. SLO- ZSPryw. (6-9)
8. ZSP nr 1- ILO (3:8)

„Żeromskiego” z dumą reprezentowali:
1. Patryk Raczyński
2.Kamil Orzechowski
3. Jakub Mastalerz
4. Dawid Rakoczy
5. Damian Nowak
6. Michał Ryba
7. Kacper Franas
8. Kacper Konecki
9. Mateusz Łukasik
10. Maciej Sadzikowski
11. Dominik Stępień
12. Bartosz Wilk.

Nic nie zapowiadało sukcesu po pierwszym przegranym meczu z ZSPg Drzewica…
Jednak to zmotywowało naszych chłopców… Wygrana z SLO i wyjście z grupy na miejscu II.
To dodało skrzydeł drużynie „Żeroma”. W półfinale mecz rozegrany został z ZSPrywatnych… Dramatyczny remis i dwie serie rzutów karnych! Ciężko było okiełznać emocje zarówno drużyny,
trenera jak i wiernych kibiców! Po zwycięstwie w rzutach karnych, w finale chłopcy rozegrali mecz z „Ekonomikiem” Tutaj nasi chłopcy z ogromnym zaangażowaniem i siłą walki zakończyli mecz z pięknym wynikiem 8:3!
Drużyna naszego LO, pokazała na co stać „Żeromskich chłopaków”!
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie

II miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie
III miejsce: Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie
IV miejsce: Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Opocznie
V miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy

I miejsce w Powiecie! Tym samym awans na Półfinał Wojewódzki!
Pełen sukces! Gratulacje!

Z drużyną piłkarzy ręcznych żegnają się w tym roku tegoroczni maturzyści:

Patryk Raczyński!!!
Kamil Orzechowski!!!
Jakub Mastalerz!!!
Dawid Rakoczy!!!                         WIELKIE DZIĘKUJEMY!!!
Michał Ryba!!!
Damian Nowak!!!
Bartosz Wilk!!!
Mateusz Łukasik!!!

Opiekunem drużyny był p. Robert Bodasiński.

Srebro szczypiorniaka dziewcząt !!!

Dnia 15 listopada 2018 roku mury I Liceum Ogólnokształcącego dostały duży zastrzyk pozytywnej energii.  A to za sprawą Mistrzostw Powiatu Opoczyńskiego w piłce ręcznej dziewcząt.

Do rywalizacji zgłosiły się 4 drużyny reprezentujące następujące szkoły powiatu opoczyńskiego:

  1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie
  3. Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Opocznie
  4. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie.

Turniej rozegrano systemem „ każdy z każdym”.
Wyniki meczy:
ZSP w Drzewicy- ZSP nr 1 w Opocznie ( 0 : 6 )
I LO w Opocznie- SL w Opocznie ( 6 : 3 )
ZSP w Drzewicy- I LO w Opocznie ( 2 : 3)
ZSP nr 1 w Opocznie- SL w Opocznie ( 5 : 4 )
ZSP w Drzewicy- SL w Opocznie ( 3 : 5 )
ZSP nr w Opocznie- I LO w Opocznie ( 3 : 1 )

Skład drużyny I Liceum Ogólnokształcącego:

1. Małgorzata Karbownik
2. Katarzyna Karbownik
3. Natalia Sygut
4. Alicja Dybalska
5. Kinga Wojton
6. Amelia Wojton
7. Paulina Wiktorowicz
8. Aleksandra Mijas
9. Weronika Kopytowska
10. Patrycja Rogulska
11. Wiktoria Małocha
12. Wiktoria Madej

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie
II miejsce- I Liceum Ogólnokształcące w Opocznie
III miejsce- Samorządowe Liceum w Opocznie
IV miejsce- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy

Sędziujący wszystkie mecze p. Michał Przybylski podkreślił wyrównany poziom w całym turnieju. Miłym akcentem jego wypowiedzi było stwierdzenie, że najlepszą bramkarką zawodów, według niego, była bramkarka I Liceum Ogólnokształcącego Patrycja Rogulska z klasy III BE !!!

Gratulacje dziewczyny!!!

Z drużyną żegnają się w tym roku tegoroczne maturzystki, które przez 3 lata stanowiły mocny filar zespołu piłkarek ręcznych.

Karbownik Małgorzata !!!
Karbownik Katarzyna !!!
Dybalska Alicja !!!                                        WIELKIE DZIĘKUJEMY!!!
Mijas Aleksandra !!!
Wiktorowicz Paulina !!!
Rogulska Patrycja !!!
Madej Wiktoria!!!

Opiekunem drużyny była p. Izabela Jaciubek

Brawo „Żerom”!!!

Dnia 17 października 2018r. na Stadionie Ceramiki Opoczno młodzież z naszej szkoły wzięła udział  w Mistrzostwach  Powiatu Opoczyńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Zawody rozegrano w ramach Licealiady  2018/2019.

W  rywalizacji sportowej wzięły udział następujące szkoły z powiatu:
1. Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Opocznie,
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie,
3. Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie,
4. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie.

Naszą szkołę zaprezentowali z wielkim zaangażowaniem i sukcesem następujący zawodnicy oraz  zawodniczki:

Drużyna dziewcząt:

  1. Julia Wdówka
  2. Anna Szpoton
  3. Natalia Sygut
  4. Natalia Piotrowska
  5. Alicja Sitnik
  6. Monika Madej
  7. Izabela Stuleblak
  8. Weronika Stolarczyk
  9. Patrycja Klata
  10. Wiktoria Korban
  11. Paulina Rogulska
Drużyna chłopców:

  1. Miłosz Grzesiński
  2. Olaf Chudzicki
  3. Kacper Konecki
  4. Bartłomiej Wiatrowski
  5. Jakub Tokarski
  6. Bartosz Warczyński
  7. Karol Gapys
  8. Sebastian Jędrzejczak
  9. Bartosz Sobczyk

 Dziewczęta pokonały dystans 8x 600m i  z czasem 15,06 uzyskały I miejsce w rywalizacji, zapewniając sobie awans do Półfinału Wojewódzkiego. Chłopcy  po przebiegnięciu dystansu 8x 800m  uzyskali czas 22,11  i wywalczyli miejsce III.


Klasyfikacja końcowa  w rywalizacji dziewcząt:

I miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie
II miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie
III miejsce: Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie
IV miejsce: Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Opocznie

Klasyfikacja końcowa  w rywalizacji chłopców:

I miejsce: Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie
II miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie
III miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie.

Uzyskując najlepszy wynik w powiecie,  sztafeta  damska naszego liceum wzięła udział w Półfinale Wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych, który odbył się 19 października w Tomaszowie Mazowieckim.  Dziewczęta stanęły do rywalizacji z zawodniczkami z następujących szkół:

  1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie,
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim,
  3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim.

W klasyfikacji ogólnej nasze biegaczki  zajęły II miejsce,  tym samym awansując  na  szczebel wojewódzki.

Serdecznie gratulujemy obu drużynom kolejnych sukcesów sportowychJesteśmy z Was bardzo dumni!!!

                                        Opiekunami młodzieży byli: p. Edyta Świderska oraz p. Robert Bodasiński

Sukcesów lekkoatletycznych ciąg dalszy ….

Dnia 2 października 2018 r. w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale uczniowie naszego Liceum wzięli udział w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej.

Świetnie zaprezentowali się w następujących konkurencjach: 100m, 200m, 400m, 800m, 1500m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą oraz sztafeta 4x100m.

I LO Żeromski godnie reprezentowali:
Julia Białek, Klaudia Borończyk, Klaudia Chmal, Alicja Dybalska, Marta Łyda, Natalia Matuszczak, Natalia Piotrowska, Paulina Rogulska, Katarzyna Skorłutowska, Izabela Stuleblak, Natalia Sygut, Anna Szpoton, Julia Wdówka, Beata Wiktorowicz, Paulina Wiktorowicz.
Kacper Franas, Karol Gapys, Szymon Grabski, Miłosz Grzesiński, Dawid Jaworski, Kamil Orzechowski, Bartłomiej Składowski, Łukasz Sobolewski , Jakub Tokarski, Bartosz Warczyński, Bartłomiej Wiatrowski, Szymon Witoń oraz Mateusz Woźniak.

Łącznie w zawodach wzięło udział 8 drużyn  damskich oraz 8 drużyn męskich z całego powiatu tomaszowskiego.

W klasyfikacji końcowej dziewczęta z naszego LO zdobyły 762 punkty, co dało im I miejsce w Powiecie  oraz I miejsce Rejonie.

Chłopcy z wynikiem 788 punktów zajęli III miejsce w Powiecie oraz V miejsce w Rejonie.

Nie sposób nie wspomnieć, że sztafeta dziewcząt 4x100m w składzie: Julia Wdówka, Marta Łyda, Paulina Wiktorowicz i Julia Białek ustanowiły nowy rekord szkoły!

Wspaniałe wyniki dziewcząt zapewniły im awans do finału wojewódzkiego  Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy równie udanych startów w przyszłości!

Opiekunami młodzieży byli: p. Edyta Świderska, p. Izabela Jaciubek oraz p. Robert Bodasiński

Sezon lekkoatletyczny w „Żeromie” rozpoczęty

Dnia 21 września 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Mniszkowie, które rozpoczęły rywalizację  w ramach Licealiady 2018/2019.

I Liceum Ogólnokształcące dumnie reprezentowali:
Julia Wdówka kl. IIA, Anna Szpoton kl. IF, Natalia Piotrowska kl. IIF, Natalia Sygut kl. ID, Wiktoria Korban kl. IF, Miłosz Grzesiński kl. IGE, Kacper Konecki kl. IIC, Jakub Tokarski kl. IIC, Dawid Jaworski kl. IIIB/E, Bartłomiej Wiatrowski kl. IIIB/E.

Był to dobry start naszego LO, o czym świadczą następujące wyniki:

Kategoria dziewcząt:
II miejsce: Julia Wdówka
III miejsce: Anna Szpoton
VI miejsce: Natalia Piotrowska
VII miejsce: Natalia Sygut
XI miejsce: Wiktoria Korban

Kategoria chłopców:
VI miejsce: Jakub Tokarski
VII miejsce: Bartłomiej Wiatrowski
VIII miejsce: Miłosz Grzesiński
X miejsce: Kacper Konecki
XII miejsce: Dawid Jaworski

Awans na szczebel wojewódzki z I LO im. Stefana Żeromskiego w Opocznie uzyskały:  Julia Wdówka oraz Anna Szpoton.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunami młodzieży byli: p. Edyta Świderska i p. Robert Bodasiński.