Język angielski

Kochani kandydaci,
 czy wybraliście już poziom na którym będziecie się uczyć języka angielskiego?

board-1072566_1280

Poniżej podajemy kilka powodów dla których warto uczyć się tego języka:

 • Język angielski to najczęściej używany język na świecie. Po angielsku mówi się nie tylko w Wielkiej Brytanii czy USA . Jest to oficjalny język używany podczas negocjacji, prowadzona jest w nim również konferencja biznesowa i naukowa. Co więcej,  jest to język, w którym porozumiewamy się wyjeżdżając za granice do wszystkich krajów świata.
 • american-steakhouse-broadwayKraje anglojęzyczne są potęgą gospodarczą na świecie.
 • Język angielski jest również językiem rozrywki. Dzięki jego znajomości można oglądać filmy, słuchać muzyki i grać w gry komputerowe.

english_75uqdlpe

 • Znając język angielski podróżowanie po świecie staje się o wiele łatwiejsze i tańsze. Zamiast kupować drogie wycieczki w biurach podróży, znając dobrze ten język możecie korzystać z ofert coachsurfingu i odwiedzić te zakątki, o których zawsze marzyliście.

ogolne_jezykowe_angielski

 

 

 • Język angielski jest o wiele łatwiejszy niż Wam się wydaje. Dzięki atrakcyjnym lekcjom nauczysz się nie tylko gramatyki i słownictwa, ale również będziesz się swobodnie posługiwał tym językiem, co przyda Ci się w przyszłości, gdy będziesz szukał pracy.Puzzle
 • Możemy pochwalić się wysoką zdawalnością tego języka na egzaminie maturalnym na obydwu poziomach. Od wielu lat nasi uczniowie uzyskują wyniki na poziomie rozszerzonym, co pozwala im się dostać na wymarzone uczelnie.
 • Uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy w konkursach internetowych. Ostatnio sześćdziesięciu z nich brało udział w konkursie Mogalo.
 • Uczniowie naszego liceum co roku angażują się w obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych przygotowując programy artystyczne.

  1

2

 • Uczniowie uczestniczą w konkursach językowych, m. in. olimpiadzie języka angielskiego, „FOX”, „Discover Canada”, co umożliwia im sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności, czy też wykazanie się kreatywnością.

  3

 • Aby ćwiczyć umiejętności komunikacji w języku angielskim nie trzeba wychodzić z domu. Spotkania online z rówieśnikami, mentorami i native speakerami to doskonały sposób, aby poszerzyć swoje horyzonty i poczuć się obywatelem świata. W czasie pandemii uczniowie z klasy 2 Cg zaangażowali się w międzynarodowy program #togetherforteachers, dzięki któremu mieli możliwość rozwijać swoje umiejętności językowe spotykając się online z rówieśniczką z USA.

4

 • Do naszej szkoły systematycznie zapraszamy teatry, które wystawiają sztuki w języku angielskim.

Oto kilka opinii naszych uczniów dotyczących języka angielskiego w naszej szkole:

„Przyjdź do I LO,to zdobędziesz odwagę do mówienia w jezyku angielskim. W razie wątpliwości posłuży Ci świetna pomoc nauczyciela”.

„Uważam, że wybranie języka angielskiego na poziomie rozszerzonym było najlepszą decyzją jaką mogłem podjąć”

„Na lekcjach jest miła atmosfera i przygotowujemy się pod kątem matury”. 

images