Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Obraz1_z

W związku ze zbliżającymi się obchodami Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków Powiat Opoczyński podobnie jak w latach poprzednich organizuje 3 konkursy: Konkurs Fotograficzny pt. „Co pozostało z tamtych lat…”, Konkurs Filmowy pt. „Moc historii powiatu opoczyńskiego zapisana w zabytkach” oraz Konkurs Plastyczny pt. „Pamiątki dziedzictwa”:

Ogłaszamy Konkurs!

5 lutego 2019 roku o godz. 11.00 (duża przerwa), po raz pierwszy w naszej szkole,
 odbędzie się Dzień Bezpiecznego Internetu 2019
pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

dbi

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji. Zatem:

z okazji
Dnia Bezpiecznego Internetu ogłaszamy Konkurs!

Zapraszamy dwuosobowe drużyny klasowe (z klas I i II) do udziału
w Teście Wiedzy o Internecie,
który odbędzie się 5 lutego 2019 r. (wtorek) na 3. godzinie lekcyjnej w sali 60.

Zadaniem uczniów będzie rozwiązanie zadań dotyczących obchodzonego
Dnia Bezpiecznego Internetu.

Dodatkowym punktem przy rozstrzygnięciu konkursu, będzie przygotowany przez każdą klasę plakat (format arkusza minimum A2, dowolna technika plastyczna) dotyczący obchodów DBI,  hasłem którego jest: Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

 Zgłoszenia do udziału w teście i składanie prac
do nauczycieli informatyki – do 4 lutego 2019 r, do godz. 12.00.

Anita Kowalczyk najlepsza w kraju

Nowy rok szkolny 2018/2019 dopiero co uchylił podwoje, a uczniowie naszej szkoły już zdobywają laury. Anita Kowalczyk uczennica IIIc Klasy Akademickiej SGH zajęła I miejsce w kraju w konkursie Talenty Fotografii. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Osób z Talentem. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu fotografii na temat „Orzeźwienie w upalny dzień”. Nagrodzona praca tylko potwierdziła, że Anita jest doskonałym fotografem z duszą artysty wrażliwego i spostrzegawczego. W swoich kadrach w autentyczny sposób zatrzymuje uczucia i emocje. Finałowe zdjęcie jest pełne dynamiki i taktu.

Anitko gratulujemy Ci ogromnego talentu, pasji. Życzymy dalej pięknych pogoni za światłem, dostrzegania niewidzialnego i tej prawdziwej głębi uczuć. Jak powiedział Elau „Niewielu potrafi w 1/100 sekundy odszukać raj”. Oby tak dalej GRATULUJEMY.