Nowy Samorząd Uczniowski wybrany!

W dniu 29.09.2017 r. w godzinach porannych odbyły się wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018.
Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie. W głosowaniu wzięło udział 461 osób, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 6 kandydatów.

Kandydatury zgłoszone przez uczniów:
1. Jakub Błażejewicz kl. IID
2. Klimek Jan kl. IIIF1
3. Krzysztofik Daria kl. IA/E
4. Kubiszewski Piotr kl. IIC
5. Skorupa Patryk kl. IIF1
6. Tokarska Martyna kl. IIA

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja wyborcza w składzie: Marianna Staszewska kl. IIID, Martyna Romanowska kl. IIID, Agata Składowska kl. IIID.  Po zakończeniu wyborów,  obliczeń głosów dokonano w obecności przedstawicieli klas, z których startowali kandydaci.

Nauczycielami nadzorującym przebieg wyborów byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego p. Izabela Jaciubek i p. Edyta Świderska.

Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego i Regulaminem Wyborów w skład samorządu weszły osoby o największej liczbie głosów.

 1. Jakub Błażejewicz kl. IID- 104 głosy
 2. Klimek Jan kl. IIIF- 102 głosy
 3. Krzysztofik Daria kl. IA/E- 25 głosów
 4. Kubiszewski Piotr kl. IIC- 118 głosów
 5. Skorupa Patryk kl. IIF1- 72 głosy
 6. Tokarska Martyna kl. IIA- 32 głosy

Po krótkim spotkaniu ze wszystkimi kandydatami ustalono skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie.

Przedstawia się on następująco:
Przewodniczący- Piotr Kubiszewski kl. IIC
Zastępca przewodniczącego- Jakub Błażejewicz kl.IID
Sekretarz- Patryk Skorupa kl. IIF1
Skarbnik- Jan Klimek kl. IIIF1

Członkowie zarządu:
Martyna Tokarska kl. IIA, Daria Krzysztofik kl. IA/E

Na prośbę Zarządu opiekunami samorządu na kolejną kadencję zostały p. Izabela Jaciubek i p. Edyta Świderska.

Wszystkim gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Dyskoteka w „Żeromskim”!!!

Dnia 28 września 2017 roku w murach naszej szkoły odbyła się dyskoteka otrzęsinowa klas I, połączona z obchodami Dnia Chłopaka. Organizatorami imprezy był Samorząd Uczniowski oraz Studio 107. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 17.00, jednak parkiet zapełnił się dopiero o zmroku, około godziny 18.00. Na pierwszej w tym roku szkolnym dyskotece bawili się nie tylko uczniowie z naszej szkoły, ale także goście z innych opoczyńskich szkół.  Największą grupę stanowili uczniowie klas I, którzy ze zniecierpliwieniem czekali na zabawy otrzęsinowe. Rozpoczęły się one kilka minut po godzinie 19.00. Przygotowali i poprowadzili je uczniowie klas II: Jakub Błażejewicz (IId) oraz Piotr Kubiszewski (IIC). W zabawach wzięli udział reprezentanci klas pierwszych, którzy dopingowani przez starszych kolegów starali się jak najlepiej i najszybciej wykonać polecone zadanie. Chętnych nie brakowało. Najlepsi uczestnicy każdej zabawy otrzęsinowej zostali obdarowani słodkimi upominkami, które ufundował Samorząd  Uczniowski. Punktem kulminacyjnym zabaw była uroczyście złożona przez uczniów klas I przysięga. Stojąc na jednej nodze , z prawą ręką na sercu pierwszoklasiści przyrzekali m.in. ,,miłować wychowawcę swego jak siebie samego” oraz ,,do szkółki pilnie uczęszczać i wiedzę swoją zagęszczać”.  Tego wieczoru korytarz naszej szkoły zamienił się w taneczny parkiet, na którym rej wiedli głównie chłopcy, obchodzący tego dnia swoje święto. Młodzież z ochota tańczyła w rytm dyskotekowych przebojów, o które zadbał profesjonalny, lubiany i znany w naszej szkole DJ Singen. Atmosferę zabawy podgrzewały także znakomite efekty świetlne przygotowane przez pana Jacka Plucińskiego i Studio 107. Nastrój beztroskiej zabawy udzielił się wszystkim. Humory dopisywały uczniom i dyżurującym nauczycielom. Dzięki ich opiece zabawa była bezpieczna i udana. Uczestnicy dyskoteki nie szczędzili sił i energii, aż do godziny 21.00. Opuszczając mury naszej szkoły kilka minut po 21-szej, z uśmiechem na twarzach powtarzali: ,,Najlepsze dyskoteki są w Żeromskim…”.

Była to pierwsza dyskoteka w tym roku szkolnym i mamy nadzieję, że następne będą jeszcze lepsze. Już dziś zapraszamy!!!

Samorząd Uczniowski i Studio 107

 

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!

I znowu Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami nie zapomniał o nauczycielach, przynosząc do pokoju nauczycielskiego piękny bukiet tulipanów, słodkości wielkanocne i życzenia.

Składamy serdeczne podziękowania, życząc również zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych !

Pierwszy Dzień Wiosny na sportowo!!!

21 marca  to Pierwszy Dzień Wiosny, a w kalendarzu uczniowskim to także Dzień Wagarowicza.

Tego dnia nie wszyscy uczniowie udali się na poszukiwanie wiosny poza mury szkoły. Znaczna cześć społeczności uczniowskiej I LO przywitała ją na sportowo.  Nauczyciele wychowania fizycznego: p. Izabela Jaciubek, p. Edyta Świderska, p. Robert Bodasiński oraz p. Aneta Wijata- nauczyciel informatyki, przygotowali  i przeprowadzili dla uczniów Turniej Piłki Nożnej.

Do  rozgrywek zgłosiło się sześć drużyn męskich z następujących klas: IAB, ID,  IC, IIEG, IIIF1/IIIA i IIID. Każda drużyna liczyła ośmiu zawodników. Zawody rozegrano w dwóch grupach:

GRUPA A
1.Klasa IC
2.Klasa IBE
3.Klasa IIID

GRUPA B
4.Klasa ID
5.Klasa IIIF1/IIIA
6.Klasa IIEG

Uczniowie grali  dwie połowy po 7 minut z dwuminutowa przerwą.

Kolejność i wyniki meczów grupowych:

 1. IC- IBE (1:2)
 2. ID- IIIF1/IIIA (1:0)
 3. IBE- IIID (1:1)
 4. IIIF1/IIIA- IIEG (1:2)
 5. IC- IIID (0:0)
 6. ID- IIEG (1:2)

Do meczów półfinałowych zakwalifikowały się następujące zespoły:

 • IBE i ID
 • IIID i IIEG.

Po emocjonujących i wyrównanych pojedynkach mecz finałowy  o miejsce pierwsze rozegrały ze sobą drużyny klas: ID i IIEG. Spotkanie zakończyło zwycięstwem zespołu z klasy IIEG. Wynik meczu to 3:1.

Wyniki klasyfikacji końcowej:

I miejsce – klasa IIEG
II miejsce – klasa ID
III miejsce – klasa IBE

Skład drużyny zwycięskiej przedstawia się następująco:  Jakub Paduch, Kamil Jaworski, Bartłomiej Jach, Mateusz Gruszczyński, Piotr Wilk, Szymon Skroś, Wiktor Sobczyk i Marcin Gruszczyński.

Sędziami zawodów byli: p. Robert Bodasiński  oraz Mateusz Gruszczyński i  Bartłomiej Jach – uczniowie klasy IIEG.

Kolejną atrakcję  tego dnia przygotował dla wszystkich zebranych na hali Samorząd Uczniowski oraz Studio 107.  W przerwie miedzy meczami w wiosennym korowodzie  zawodnicy turnieju, kibice a także nauczyciele  zatańczyli  lubiany  przez uczniów I LO taniec  zwany Belgijką.

Pierwszego dnia wiosny w murach naszej szkoły nie brakowało radości, uśmiechu i pozytywnych emocji. 

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę,
a zwycięzcom turnieju serdecznie gratulujemy!

                             Organizatorzy turnieju, Samorząd Uczniowski i Studio 107!