Taneczny koniec karnawału

 

Dnia 13 lutego 2018 r. w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego odbyła się dyskoteka szkolna kończąca karnawał. Oprawę muzyczną w mega profesjonalnym stylu zapewnił najlepszy na świecie team  – STUDIO 107 & DISC JOCKEY SINGEN. Licznie przybyła młodzież od samego początku trwania zabawy, bawiła się w wyśmienitych humorach w rytmie przebojów muzyki nowoczesnej, jak również disco polo.Warto zaznaczyć, że dyskoteka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży z naszej szkoły. Mieliśmy okazję gościć również uczniów z innych opoczyńskich szkół, a także szkół w Tomaszowie Mazowieckim i Końskich 🙂 Mając na uwadze zbliżające się święto zakochanych, prowadzący dyskotekę zadedykował kilka utworów wszystkim parom, wprowadzając nastrój iście Walentynkowy. Uczestnicy dyskoteki pełni dobrego humoru i energii bawili się do 21.00. Wychodząc zgodnie stwierdzili, już nie pierwszy raz, że : „Najlepsze dyskoteki są w Żeromskim”.

Następnego dnia w szkole prężnie działała Poczta Walentynkowa. W rolę listonoszy wcielili się Piotr Kubiszewski, Wojciech Zych, Izabela Komorowska i Kamila Langowska. Listy i przesyłki walentynkowe dotarły do wskazanych adresatów.

Tego dnia na korytarzach szkolnych dominował kolor czerwony w postaci kwiatów i balonów. Nie zabrakło również uśmiechów i dobrego humoru.

Nowy Samorząd Uczniowski wybrany!

W dniu 29.09.2017 r. w godzinach porannych odbyły się wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018.
Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie. W głosowaniu wzięło udział 461 osób, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 6 kandydatów.

Kandydatury zgłoszone przez uczniów:
1. Jakub Błażejewicz kl. IID
2. Klimek Jan kl. IIIF1
3. Krzysztofik Daria kl. IA/E
4. Kubiszewski Piotr kl. IIC
5. Skorupa Patryk kl. IIF1
6. Tokarska Martyna kl. IIA

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja wyborcza w składzie: Marianna Staszewska kl. IIID, Martyna Romanowska kl. IIID, Agata Składowska kl. IIID.  Po zakończeniu wyborów,  obliczeń głosów dokonano w obecności przedstawicieli klas, z których startowali kandydaci.

Nauczycielami nadzorującym przebieg wyborów byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego p. Izabela Jaciubek i p. Edyta Świderska.

Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego i Regulaminem Wyborów w skład samorządu weszły osoby o największej liczbie głosów.

  1. Jakub Błażejewicz kl. IID- 104 głosy
  2. Klimek Jan kl. IIIF- 102 głosy
  3. Krzysztofik Daria kl. IA/E- 25 głosów
  4. Kubiszewski Piotr kl. IIC- 118 głosów
  5. Skorupa Patryk kl. IIF1- 72 głosy
  6. Tokarska Martyna kl. IIA- 32 głosy

Po krótkim spotkaniu ze wszystkimi kandydatami ustalono skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie.

Przedstawia się on następująco:
Przewodniczący- Piotr Kubiszewski kl. IIC
Zastępca przewodniczącego- Jakub Błażejewicz kl.IID
Sekretarz- Patryk Skorupa kl. IIF1
Skarbnik- Jan Klimek kl. IIIF1

Członkowie zarządu:
Martyna Tokarska kl. IIA, Daria Krzysztofik kl. IA/E

Na prośbę Zarządu opiekunami samorządu na kolejną kadencję zostały p. Izabela Jaciubek i p. Edyta Świderska.

Wszystkim gratulujemy i życzymy owocnej pracy!