Solve For Tomorrow

Z wielką radością informujemy, że aż 3 zespoły z naszej szkoły wystartowały w tegorocznej II edycji Solve For Tomorrow, który jest globalnym programem organizowanym przez firmę Samsung.

W ramach tego wydarzenia młodzi ludzie mierzą się z aktualnymi wyzwaniami współczesnego świata. To przestrzeń do nauki, wymiany pomysłów oraz projektowania i wprowadzania rozwiązań lokalnych problemów. Celem programu jest rozwijanie kompetencji przyszłości i budowanie poczucia sprawczości w pokoleniu nastolatków.
Zespół I z naszej szkoły w składzie: Julia Jaciubek, Emilia Michalska, Julia Wolska i Michał Moryc (klasa IIIF) zmierzy się z wyzwaniem z obszaru ZDROWIE dotyczącym osób cierpiących na Chorobę Alzheimera (AD – Alzheimers Disease) – przewlekłe, postępujące neurozwyrodnienie mózgu powodujące zanik komórek nerwowych.
Zespół II – Oliwia Gadek, Gabriela Sobieraj (klasa IIG) oraz Maciej Gorycza (klasa IIIF) wybrali wyzwanie z obszaru INTEGRACJA skierowane do obcokrajowców przebywających na terenie naszego kraju.
Zespół III – Marta Fiderek, Ewa Skroś i Maja Budak (klasa IIIAF2) chce zaprojektować łazik – inteligentnego robota pomagającego ludziom niepełnosprawnym oraz osobom starszym potrzebującym pomocy.
Mocno trzymamy kciuki za nasze zespoły i życzymy samych dobrych rozwiązań. Półfinał już blisko. W ramach programu Solve For Tomorrow młodzież pracuje metodą Design Thinking uwzględniając na poszczególnych etapach empatię, diagnozowanie problemu, generowanie pomysłów, prototypowanie, testowanie. Podczas realizacji projektów nasi uczniowie poznają również metodę STEAM, zakładającą podejmowanie aktywności, w ramach których wykorzystywane będą przynajmniej dwie z pięciu dziedzin nauki (S – Science, T – Technology, E – Engineering, A – Arts, M – Math). Podczas realizacji projektów uczestniczki i uczestnicy będą mogli liczyć na wsparcie merytoryczne ekspertek i ekspertów specjalizujących się w różnych obszarach wiedzy oraz trenerek i trenerów Design Thinking.
Opiekę nad zespołami z naszej szkoły sprawują: p. Marzena Papis, p. Izabela Jaciubek, p. Emila Grochulska.

Marzena Papis