Poznajemy Polskę! „W poszukiwaniu korzeni polskości”

W dniach od 8 do 10 listopada uczniowie klas 2G, 3AF2 i 4F pod opieką pań: Justyny Jasińskiej-Nieć, Eweliny Cichańskiej-Szwaczyk, Anety Gancarz i Ewy Sędkowskiej przebywały na wycieczce „W poszukiwaniu korzeni polskości” w Gnieźnie i Poznaniu. Wycieczka została zorganizowana w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Środki pozyskane w ramach inicjatywy pozwoliły na zwiedzenie wielu atrakcyjnych turystycznie i historycznie obiektów. Uczniowie wzięli też udział w charakterystycznych dla regionu przedsięwzięciach, takich jak: pieczenie i degustacja świętomarcińskiego rogala oraz „pyrów” poznańskich.

Czytaj dalej Poznajemy Polskę! „W poszukiwaniu korzeni polskości”

Poznajemy Polskę!

25 października 2022 roku uczniowie klasy IG2 i IIG udali się na wycieczkę do Warszawy, zorganizowaną w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.   Środki pozyskane w ramach inicjatywy umożliwiły uatrakcyjnienie wyprawy do stolicy, stworzyły warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Czytaj dalej Poznajemy Polskę!

„Szkoła pamięta”

szkoła pamięta

zniczWłączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki i zorganizowaliśmy działania upamiętniające ważne postaci oraz wydarzenia, zwłaszcza, że zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych, poległych w obronie Ojczyzny, walczących o wolną i suwerenną Polskę – naszych bohaterach.

Czytaj dalej „Szkoła pamięta”

Na dolnośląskim szlaku

W dniach 31 maja – 2 czerwca 2022 roku wraz z 48 uczniami klasy IC i IIA2 udaliśmy się na wyprawę dolnośląskim szlakiem w ramach Przedsięwzięcia MEiN POZNAJ POLSKĘ. Celem programu jest poznanie Polski, tradycji, zabytków, kultury, historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Czytaj dalej Na dolnośląskim szlaku

Toruń nas oczarował

W dniach 23 – 25 maja 2022 roku 82 uczniów z  naszej szkoły, głównie z klasy IF, IIB i IIF, uczestniczyło w wycieczce turystyczno – krajoznawczej zorganizowanej w ramach przedsięwzięcia MEiN POZNAJ POLSKĘ. Bez wsparcia finansowego oferowanego w ramach tego programu trudno byłoby zorganizować wycieczkę z takim rozmachem.

Czytaj dalej Toruń nas oczarował

Poznajemy Polskę

Od września 2021 roku Ministerstwo Edukacji  i Nauki realizuje  przedsięwzięcie POZNAJ POLSKĘ skierowane do dzieci i młodzieży polskich szkół. Program umożliwia poznawanie naszej Ojczyzny, środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. W ramach tej inicjatywy szkoły mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości do 80% planowanych kosztów wycieczki jednodniowej (do 5 tys. zł), dwudniowej (do 10 tys. zł) lub trzydniowej (do 15 tys. zł). Wnioski muszą jednak spełniać określone wymagania merytoryczne i precyzyjnie określać działania.

Czytaj dalej Poznajemy Polskę