Zakończenie roku szkolnego

diploma-g4c2618fd3_1280

„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie. Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań, na które warto poznać odpowiedzi”

I nadszedł ten długo wyczekiwany czas radości i wolności, czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy – wakacje!

24 czerwca 2022r. o  godzinie  10.00 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego  w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Opocznie. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów oraz  nowych doświadczeń.  Po raz ostatni w tym dniu dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotykali się w pełnym składzie, aby uroczyście zakończyć miniony rok oraz nagrodzić tych uczniów, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie.
W tym niezwykłym piątkowym  spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele władz samorządowych. Zaszczycili nas swoją obecnością: pan Rafał Skoczylas Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej  Roberta Telusa, pan Jerzy Ciesielski Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, pan Marcin Baranowski Starosta Powiatu Opoczyńskiego,  pani Anna Zięba Przewodnicząca Rady Miejskiej oraz pani Grażyna Wielgus Sekretarz Powiatu Opoczyńskiego.
Otwarcia uroczystości dokonała Pani Dyrektor Anna Pręcikowska–Skoczylas, która serdecznie przywitała wszystkich zebranych. W swoim przemówieniu podkreśliła wspaniałe cechy młodzieży: zdolności, zaangażowanie, pracowitość, wrażliwość i wiele innych zalet, które należy doskonalić, bo przecież  Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. (Winston Churchill)
       Pani Dyrektor podziękowała za wszystkie inicjatywy podejmowane na terenie szkoły, za konsekwentne działanie i realizowanie szkolnych zamierzeń, za młodzieńczą życiową mądrość, która niejednokrotnie zaskakiwała. Złożyła także podziękowania rodzicom, nauczycielom i wszystkim, którzy przyczynili się do poprawy jakości pracy i nauki w naszej szkole oraz służyli czasem i zaangażowaniem we wszelkich inicjatywach i projektach, które rozsławiły dobre imię szkoły.
Na uroczystości  zostali nagrodzeni wszyscy ci uczniowie, którzy osiągnęli wysokie  wyniki w nauce, wyróżnili się wzorowym zachowaniem, stuprocentową frekwencją oraz odnieśli sukcesy w konkursach i olimpiadach.

Wyniki klasyfikacji końcowej jak zwykle są w naszej szkole imponujące! W klasach pierwszych, drugich i trzecich w roku szkolnym 2021/2022  uczyło się  493  uczniów. Średnia ocen całej szkoły wyniosła:   4,07.  Aż 113 uczniów odebrało świadectwa z wyróżnieniem  –  53 uczniów uzyskało średnią ocen powyżej 5,00!

Na początku uroczystości wyróżniono i nagrodzono uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.

Najlepsi uczniowie w szkole:

  • I miejsce w szkole: Maja Świderska ze średnią ocen 5,50 ( IIF) oraz Maciej Goryczaśrednia ocen  również 5,50 ( IIF)

Maja Świderska została stypendystką Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2021/2022. To docenienie jej ciężkiej pracy i potwierdzenie  znaczących osiągnięć  na polu nauki.

  • II miejsce w szkole: Joanna Tuchowska ze średnią ocen 5,47 ( IF)
  • III miejsce w szkole: Julia Wolska ze średnią ocen 5,43 ( IIF)

Uczniowie nagrodzeni za stuprocentową frekwencję :

  • Małgorzata Smolarek – uczennica klasy IF
  • Amelia Pawlak – uczennica klasy IIIA
  • Marta Szmitkowska – uczennica klasy IIIA
  • Wiktor Tomasik – uczeń klasy IIIB
  • Kinga Kubacka – uczennica klasy IIIF

Dyrektor Szkoły Pani A. Pręcikowska – Skoczylas  wraz z wychowawcami i opiekunami z wielką radością i satysfakcją wręczała uczniom świadectwa z paskiem, dyplomy i  nagrody za osiągnięcia naukowe w licznych konkursach i olimpiadach , osiągnięcia sportowe i działalność w organizacjach uczniowskich, życząc dalszych sukcesów w edukacji.

Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników!

Życzymy wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń i życiowych celów, na efekty których trzeba będzie może poczekać, ale one zaowocują w przyszłości. Życzymy poszukiwania tego,  co wartościowe i piękne, dobrych myśli, ciekawych pomysłów, właściwych decyzji, wszystkiego co w życiu najlepsze.

Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi  miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.  Wakacje to przecież przywilej ucznia, który kiedyś, wraz z wejściem w dorosłe życie, zostanie  odebrany, dlatego warto w pełni z niego korzystać.

Drodzy Uczniowie!

Życzymy Wam udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych słońca, uśmiechu oraz zasłużonego odpoczynku. Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń i chwil.
Następny dzwonek dopiero we wrześniu.

M A M Y  W A K A C J E !!!

Przed Wami znowu droga otwarta,
Niech oczy ciekawe i radosna młodość
Zapełniają Waszego  życia kartę!

Opracowała Agata Karbownik