6 grudnia ze Świętym Mikołajem!!!

zdj1

Czas przedświąteczny to wyjątkowy czas do działania na rzecz potrzebujących. Właśnie teraz warto zaangażować społeczność szkolną do aktywności w pozyskiwaniu środków finansowych na stypendia Fundacji Świętego Mikołaja. Co więcej, nie ma lepszego momentu do działania niż w Mikołajki, bo to święto Świętego Mikołaja, który jest patronem stypendiów.

I właśnie dlatego 6 grudnia 2022 roku uczniowie klasy IIIB przeprowadzili akcję dobroczynną, w trakcie której można było skosztować przepysznych sałatek i ciast domowej roboty, jak również napić się kawy czy herbaty. Tego dnia również Samorząd Uczniowski częstował młodzież i nauczycieli cukierkami, a wokół rozbrzmiewały świąteczne melodie. Mieliśmy nawet swojego prywatnego Mikołaja, z którym chętnie robiono sobie zdjęcia 😉
I właśnie dzięki tej cudownej świątecznej atmosferze, jak również świetnej organizacji klasy IIIB pod czujnym okiem wychowawcy p. Moniki Bernackiej udało się zebrać 1160 zł!!! Jest to niesamowity wynik, bo nigdy nie udało się zebrać tyle funduszy w ramach jednego kiermaszu szkolnego od początku współpracy z fundacją. Tradycyjnie cała zgromadzona kwota zostanie wpłacona na konto Fundacji Świętego Mikołaja, która dołoży drugie tyle w trakcie trwania akcji „Stypendium od serca”. Efektem tego będzie roczne stypendium dla następnego zdolnego ucznia naszej szkoły, którego sytuacja rodzinna bądź materialna nie pozwala na rozwijanie talentów i zainteresowań.
Ale to jeszcze nie był koniec atrakcji. Ważnym punktem tego wydarzenia było wystąpienie p. Dyrektor Anny Pręcikowskiej-Skoczylas, która wręczyła dyplom Fundacji Świętego Mikołaja oraz potwierdziła przyznanie rocznego stypendium dla naszej uczennicy. W tym roku szkolnym uzyskała je Zuzanna Socha z klasy IIIC, która należy do szkolnego chóru Studio 107 i wielokrotnie reprezentowała szkołę w wielu wydarzeniach kulturalnych. Otrzymane stypendium z pewnością pomoże uczennicy w rozwoju muzycznego talentu! Zuzia, gratulujemy!
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które podjęły się organizacji tego wspaniałego wydarzenia, a w szczególności – p. Monice Bernackiej i uczniom klasy IIIB (jak również ich rodzicom), p. Annie Kochanowskiej,  p. Jackowi Plucińskiemu  oraz darczyńcom chętnie zapełniającym puszki.
W imieniu przyszłego stypendysty dziękuję za każdą złotówkę i proszę o kolejne wpłaty.

Nr konta szkoły:
29 1090 0004 9149 0000 0000 0438
Odbiorca:
Fundacja Świętego Mikołaja
ul. Przesmyckiego 40
05-500 Piaseczno

Szkolny koordynator fundacji
Ewa Sędkowska