I nie chodzi tu o rozdawanie autografów, czy robienie zdjęć, ale o uznanie dla ciężkiej pracy i różnorodności ekologicznych zadań prowadzonych w naszej szkole.
W Newsletterze Earthday w zakładce Dobre praktyki szkolne oraz na portalach społecznościowych tej światowej organizacji ukazały się informacje prezentujące wydarzenia na rzecz Matki Ziemi prowadzone w naszym liceum. To bardzo miłe i satysfakcjonujące dla całej społeczności szkolnej. Edukatorom z Earthday szczególnie spodobała się organizacja Dnia Ziemi 2022 w naszej szkole.
Ten niecodzienny sukces to zasługa:
-
Dyrekcji Szkoły, która wspiera inicjatywy uczniowskie,
-
Światowych Młodzieżowych Liderów Ochrony Środowiska – Mai Świderskiej, Julii Wolskiej, Macieja Goryczy (uczniowie klasy IIIF), którzy z zapałem podejmują inicjatywy ekologiczne i umiejętnie realizują zadania dodatkowe, przy codziennym trudzie uczenia się,
-
Zespołu Nauczycieli skupionych wokół Projektu Europejskiego PULCHRA: p. Marzeny Papis, p. Jolanty Gapys, p. Renaty Sijer, p. Teresy Tępińskiej,
p. Eweliny Cichańskiej – Szwaczyk, p. Emilii Grochulskiej, p. Wojciecha Grochulskiego.
Bo w umiłowaniu Ziemi i pracy dla dobra planety chodzi o zrozumienie, szacunek i coś, czego nie sposób opisać, co mieszka w sercu, wyznacza rytm i prowadzi na czerwony ekologiczny dywan. To nie przygoda. To praca. Ciężka praca (Henry Moel).