Akademia Ciekawej Chemii

1

W dniu 16 maja 2018 r. dziesięciu uczniów naszej szkoły przystąpiło do konkursu chemicznego, który należy do cyklu zajęć ACCH w roku akademickim 2017/2018. Na 353 uczniów uczestniczących w zajęciach Akademii do konkursu zakwalifikowano 34 osoby, w tym 10 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Żeromskiego w Opocznie. Tegoroczny Konkurs Chemiczny polegał na opracowaniu odpowiedzi na 12 z 13 zadań powiązanych tematycznie z prezentowanymi wcześniej wykładami oraz towarzyszącymi im pokazami ( wykłady odbywały się cyklicznie raz w miesiącu od października do kwietnia ). Lista laureatów i wyróżnionych została ogłoszona w dniu 25 maja.

Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali trzej uczniowie. Wśród nich trzecie miejsce i jednocześnie tytuł laureata uzyskał:

Antoni Tomczyk, uczeń klasy II d

Wyróżnieni zostali:
Czerczak Weronika klasa II f1
Kmiecik Rafał  klasa II f1
Kucharska Weronika  klasa II f1
Krajewska Natalia  klasa II f1

Wyróżnionych  24 najlepszych uczestników uzyskało prawo do uczestnictwa w Warsztatach Chemicznych ACCH. 3- dniowe Warsztaty Chemiczne odbędą się na Wydziale Chemii UŁ w dniach 11 do 13 czerwca. Każde zajęcia będą obejmować ćwiczenia praktyczne w zakresie: 1) chemii analitycznej i nieorganicznej, 2),chemii organicznej oraz  3) chemii fizycznej.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym !