AKCJA ,,CZYSTY POWIAT ‘’ . Nasza Planeta – nasz dom.

W dniu 12 maja uczniowie z klas: 1C, 2B oraz 3C I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie wraz z opiekunami i przy współpracy Nadleśnictwa Opoczno wzięli udział w akcji „CZYSTY POWIAT” pod patronatem Starostwa Powiatowego w Opocznie.

Młodzież uporządkowała wyznaczony odcinek drogi Opoczno- Parczówek. Posprzątano ponad 6 km trasy. Nasi uczniowie, którym zależy na poprawie czystości i porządku, sprawnie przeprowadzili akcję sprzątania , usuwając i zbierając znajdujące się na na ustalonym terenie śmieci. Przedsięwzięcie prowadzone było w godzinach 8.00-13.00 pod opieką wyznaczonych nauczycieli: pani Haliny Mikołajczyk, pani Iwony Pęczek, pani Jolanty Gapys, pani Moniki Bernackiej, pana Krzysztofa Czajkowskiego oraz pana Roberta Bodasińskiego.
Inicjatywy ekologiczne mają ogromną moc sprawczą, ale nie wystarczy tylko o nich mówić czy pisać. Ważne są realne działania, za które Ziemia z pewnością nam podziękuje. Nasi uczniowie to wiedzą !
Przez udział w takich akcjach chcemy mieć realny wpływ na kondycję naszej planety, bo tylko od nas zależą jej dalsze losy. Funkcjonowanie w środowisku przyjaznym dla ludzi leży przecież w naszym interesie. Troska o otoczenie to nie tylko dbanie o przyrodę wokół nas, to także troska o nasze zdrowie i naszą przyszłość.

Ochrona środowiska naszemu sercu bliska!

Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego bierze udział w wielu przedsięwzięciach na rzecz poprawy jakości środowiska naturalnego i czystości naszego regionu, a efekty opisanego wydarzenia widoczne są na załączonych zdjęciach.

https://drive.google.com/drive/folders/1RyR9UhQqnkoTZmUBcSC5r0YrSiLeHCqQ