Amatorska Opoczyńska Liga w Piłce Siatkowej Mężczyzn

I KOLEJKA AMATORSKIEJ OPOCZYŃSKIEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ

O PUCHAR BURMISTRZA OPOCZNA JANA WIERUSZEWSKIEGO

W sobotę 22 lutego 2014 roku w hali sportowej w ZSO w Opocznie rozegrano pierwszą kolejkę amatorskiej ligi o puchar Burmistrza Opoczna Jana Wieruszewskiego. Jako pierwsze do zawodów przystąpiły drużyny: Orlik Przytyk, Volley Żelazny Opoczno, Tompex Przysucha oraz Dzidek Team. Przypominamy, że każdy zespół w trakcie trwania kolejki rozgrywać będzie dwa mecze do dwóch wygranych setów do 25 punktów i dwóch przewagi w przypadku tie breaka set do 15 punktów i dwóch przewagi. Spośród czterech rozegranych meczy najbardziej zacięty był mecz pomiędzy ekipami: Dzidek Team i Orlik Przytyk. Każdy z setów był bardzo zacięty lecz w dwóch pierwszych raz jedna raz druga drużyna była lepsza wygrywając po jednym secie. W tej konfrontacji rozstrzygał tie break, który miał bardzo dziwny przebieg, gdyż raz jedna raz druga ekipa popełniała błędy i kiedy drużyna z Przytyka prowadziła 13 : 11, wynik był przesądzony. Lecz końcówka zespołu Dzidek Team był niesamowity i to on mógł się cieszyć ze zwycięstwa 15:13 i całego spotkania 2:1. W pozostałych meczach bezkonkurencyjna była ekipa z Przysuchy, która była klasą dla siebie wygrywając dwa mecze w stosunku 2:0. Duże oczekiwania stawiane były drużynie Volley Żelazny, która dobrze prezentowała się w Przysuskiej Lidze. Jednak masa błędów i duże niezrozumienie w drużynie spowodowały, że niestety przegrali dwa mecze. Sędzią głównym wszystkich spotkań był Dariusz Lewandowski, któremu pomagał Łukasz Jurek z klasy I c/d1 (sędzia punktowy).

Poniżej przedstawiam składy w jakich zagrały wszystkie zespoły i wyniki meczy:

ORLIK PRZYTYK: Paweł Wlazło, Karol Wlazło, Łukasz Podymniak, Łukasz Sitarski, Bartłomiej Leśniewski, Mateusz Kosiec, Michał Sikora, Kacper Pluta, Damian Kosiec, Adam Wachowicz, Jarosław Jabłonka, Sebastian Konopka.

VOLLEY ŻELAZNY OPOCZNO: Rafał Skoczylas, Kacper Dobrowolski, Paweł Pietrzyk, Bartosz Kowalski, Sebastian Raczyński, Dominik Raczyński, Jakub Skoczylas, Hubert Lizis, Tomasz Pałgan, Kamil Sieczkarek, Wojciech Skorupa, Robert Jóźwik.

TOMPEX PRZYSUCHA: Piotr Skiba, Michał Bucki, Michał Adamczyk, Artur Kowalski, Piotr Rejmer, Mateusz Norek, Adam Ślęzak, Michał Korycki, Mariusz Myziak, Adam Woźniak, Paweł Nicpoń, Hubert Stawicki.

DZIDEK TEAM: Jarosław Auguścik, Paweł Dzierżan, Piotr Koćmiel, Paweł Franczak, Robert Kądziela, Paweł Kądziela, Czarek Kądziela, Maciej Wodziński, Michał Gorzeń.

ORLIK PRZYTYK – VOLLEY ŻELAZNY OPOCZNO               2:0 (25:22; 25:15)

TOMPEX PRZYSUCHA – VOLLEY ŻELAZNY OPOCZNO    2:0 (25:15; 25:21)

DZIDEK TEAM – TOMPEX PRZYSUCHA                                0:2 (18:25; 15:25)

DZIDEK TEAM – ORLIK PRZYTYK                                           2:1 (20:25; 25:19; 15:13) 

KLASYFIKACJA PO I KOLEJCE:

I miejsce          TOMPEX PRZYSUCHA                   6p.   4:0   (100:69)

II miejsce        ORLIK PRZYTK                                 4p.   3:2   (107:97)

III miejsce       DZIDEK TEAM                                  2p.   2:3   (93:107)

IV miejsce       VOLLEY ŻELAZNY OPOCZNO      0p.   0:4   (73:100)