Aż dwie finalistki w prestiżowym Konkursie Okawango!

    

            10 lutego 2023 roku zostały ogłoszone wyniki V Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej 2022/2023. Z wielką przyjemnością informujemy, że do finału zakwalifikowały się dwie uczennice z naszej szkoły: Emilia Solecka i Amelia Dziurzyńska (klasa IIF z rozszerzoną geografią).

        Konkurs organizowany jest przez Uniwersytet Warszawski i jest bardzo trudny , bo sprawdza znajomość treści geologicznych. Nasze uczennice rewelacyjnie sobie z nimi poradziły, a teraz przed nimi trzydniowy finał w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej UW w sercu Gór Świętokrzyskich. To namiastka olimpiady geologicznej, w której jedną z nagród są zagraniczne ekspedycje naukowe. Mocno trzymamy kciuki za nasze uczennice.
Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale zmienne dzieje Ziemi i tocząca się od milionów lat ewolucja, doprowadziły do pojawienia się człowieka, którego losy od samego początku nierozerwalnie związane są z geologią i wykorzystaniem zasobów Ziemi. Absolutnie wszystko co nas otacza, od porannej kanapki przez samochody, telefony, wieżowce aż po satelity, bierze swój początek z ziemi, a geolodzy to jedyni ludzie, którzy potrafią czytać skały jak otwartą księgę i odkrywać nowe, potrzebne nam złoża.
Sukces Emilii Soleckiej i Amelii Dziurzyńskiej potwierdza, że nasza szkoła jest liderem rozwoju talentów uczniowskich. Zestawienia statystyczne mówią same za siebie. Tylko z geografii mamy 656 olimpijczyków, 96 laureatów konkursów międzynarodowych i 240 laureatów konkursów ogólnopolskich!
Gratulujemy naszym uczennicom wspaniałych wyników i mocno trzymamy kciuki w kwietniu za powodzenie w finale.

Wspólnota szkolna na czele z Panią Dyrektor Anną Pręcikowską – Skoczylas i nauczyciele geografii.