Dyktando o Pióro Dyrektora Szkoły i tytuł Mistrza Ortografii I LO im. S. Żeromskiego

Dyktando to zabawa, która służy upowszechnieniu znajomości ortografii. W języku bowiem chodzi nie tylko o porozumienie, ale również o jakość, piękno, bogactwo oraz prawdę. To wymaga odrobiny wysiłku i pewnego starania.
Pierwszy etap Dyktanda miał miejsce w środę, 27.10.2021r. Przystąpiło do niego 240 osób ze wszystkich klas… Frekwencja niezwykła…
Dyktando było dla chętnych. Uczniowie pisali w ciszy i w skupieniu, uśmiechali się pod nosem, ewentualnie wąsem. Zmagali się z pułapkami ortograficznymi typu: „Ohydek kontrdżentelmen”, „instruktaż”, „instruktorzy”, „rozhulany chuligan”, „toteż”, „na co dzień” , „mrożący chichot” i tak dalej i tak dalej…
Dyktando popularyzuje staranność ortograficzną, refleksję nad językiem, promuje edukację – co podkreślili uczniowie uczestnictwem i postawą. Brawo, brawo.
Finał Dyktanda miał miejsce 3 listopada. Wzięło w nim udział 17 uczniów.
Zwycięzcy konkursu:
Zdobywczynią Pióra Dyrektora Szkoły i tytułu Mistrza Ortografii I LO im. S. Żeromskiego jest uczennica kl.3 Fg – ZUZANNA WYLON.
II miejsce ex aequo i tytuł Wicemistrzyń Ortografii zdobyły: KLAUDIA
SZPOCIŃSKA -uczennica kl. 3 Ag i ALEKSANDRA SOBOLEWSKA – uczennica kl. I C.
III miejsce ex aequo i tytuł Wicemistrzów Ortografii wywalczyli: JULIA
ZIELIŃSKA – uczennica kl. 3 F i MIŁOSZ WIJATA – uczeń kl. 2 F.
Laury, fanfary i werble dla DEBEŚCIAKÓW ORTOGRAFII 🙂
Jako organizatorki konkursu dziękujemy pięknie wszystkim uczestnikom za udział w Dyktandzie i przyczynienie się tym samym do promowania kultury naszego języka ojczystego.

Pozdrawiamy. Do zobaczenia. Spotkamy się za rok 🙂
Halina Mikołajczyk, Iwona Pęczek