Ogólnopolska akcja edukacyjna „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

Dnia 26 maja w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Opocznie odbyły się zajęcia w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej prowadzonej przez Krajową Administrację Skarbową „Hazard? Nie daj się wciągnąć”. Jej celem jest podniesienie świadomości u młodzieży o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. W akcji uczestniczyli uczniowie klas:Ie, If, Ig, IIIb i IIIf.

Czytaj dalej „Ogólnopolska akcja edukacyjna „Hazard? Nie daj się wciągnąć!””

Zofia Marciszewska – 5 miejsce w województwie w Etapie Okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia Polskiego Czerwonego Krzyża
z Biedronką!

19 maja 2023 r. Zofia Marciszewska, uczennica klasy 2G I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie wzięła udział w etapie okręgowym Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką, który odbył się w Okręgowym Oddziale PCK w Łodzi .

Czytaj dalej „Zofia Marciszewska – 5 miejsce w województwie w Etapie Okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia Polskiego Czerwonego Krzyża
z Biedronką!”

Matura 2023

W czwartek, 4 maja maturzyści w całym kraju przystąpili do egzaminu dojrzałości z języka polskiego w dwóch formułach: „nowej” – formuła 2023 i „starej” – formuła 2015.  Po raz pierwszy z maturą w nowej formule zmierzyli się absolwenci czteroletnich liceów.

Czytaj dalej „Matura 2023”

Wyniki I etapu XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia”

27 kwietnia 2023r. ogłoszono wyniki I etapu XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” pod hasłem Geologiczna różnorodność Ziemi.

Czytaj dalej „Wyniki I etapu XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia””

Udział Ministra Edukacji i Nauki Pana Przemysława Czarnka w uroczystym ślubowaniu uczniów klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie oraz niepowtarzalna lekcja wiedzy o społeczeństwie.

             27 kwietnia 2023 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Opocznie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz wyjątkowa lekcja wiedzy o społeczeństwie.

Czytaj dalej „Udział Ministra Edukacji i Nauki Pana Przemysława Czarnka w uroczystym ślubowaniu uczniów klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie oraz niepowtarzalna lekcja wiedzy o społeczeństwie.”

Dyplomacja po niemiecku, czyli wycieczka do Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie

W piątek 21 kwietnia 2023 r. uczniowie klas I, II i III I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie wraz z opiekunami udali się na lekcję dyplomacji do Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie. Ambasadorem od lipca 2022 r. jest dr Thomas Bagger  reprezentujący zarazem Prezydenta Federalnego w Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj dalej „Dyplomacja po niemiecku, czyli wycieczka do Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie”