Barwny Tydzień Zrównoważonego Rozwoju w Żeromskim

W dniach 19 – 23 września 2022 roku w naszej szkole został zorganizowany Barwny Tydzień Zrównoważonego Rozwoju. W myśl Raportu Światowej Komisji ds. Środowiska i Rozwoju z 1987 r. zrównoważony rozwój to taki rozwój, w którym potrzeby obecnego pokolenia mogą być zaspokojone bez umniejszania szans przyszłych pokoleń na ich zaspokojenie. W Polsce zasadzie zrównoważonego rozwoju nadano rangę prawa podstawowego wynikającego z zapisów Konstytucji RP.

Czytaj dalej Barwny Tydzień Zrównoważonego Rozwoju w Żeromskim

Wakacyjne spotkanie z innymi kulturami

10 sierpnia chętni uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w panelowej dyskusji zorganizowanej w ramach IDEAS – Inspiring Dialogues for Environmental Action Series, a dokładniej kampanii My Future My Voice (MFMV). Jest to globalna inicjatywa EARTHDAY.ORG skierowana do młodych liderów ochrony środowiska. Środowe spotkanie nawiązywało do obchodów Międzynarodowego Dnia Ludności Tubylczej na Świecie. Z tego powodu rdzenni mieszkańcy z różnych zakątków świata podjęli dialog na temat zmian klimatycznych. Czytaj dalej Wakacyjne spotkanie z innymi kulturami

Wirtualny Festiwal Sztuki

23 lipca 2022 roku chętni uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w niesamowitym wydarzeniu – Wirtualnym Festiwalu Sztuki przygotowanym przez afrykańską organizację YOUNGO zajmującą się działaniami na rzecz klimatu. Spotkanie prowadziła Jessica Li reprezentująca Earthday. Uczestniczyli  w nim przedstawiciele USA, Kenii, Ugandy, Indii – my byliśmy jedynymi reprezentantami Europy, co jest dla nas bardzo dużym wyróżnieniem.

Czytaj dalej Wirtualny Festiwal Sztuki

Uczniowie Żeromskiego wyróżnieni

diamenty

W nagrodę za aktywny udział w warsztatach biznesowych pięciu uczniów z naszej szkoły zostało zakwalifikowanych do Programu DIAMENTY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. W gronie tym znaleźli się:

  1. Monika Adamkowska – IC KLASA AKADEMICKA SGH
  2. Aleksandra Sobolewska – IC KLASA Akademicka SGH
  3. Maciej Gorycza – IIF
  4. Wiktor Kresa – IIIC
  5. Mateusz Miśkiewicz – IIF

Czytaj dalej Uczniowie Żeromskiego wyróżnieni

Wielka lekcja geografii

„Żeby choć na chwilę spotkać się z górami, pomarzyć z pięknymi krajobrazami, zbiec ze stoku z tupotem…” – oczekiwania wyrażone słowami małego Szerpa stały się naszym udziałem i nie przez chwilę, a przez 6 godzin fascynowaliśmy się przyrodą nieożywioną i ożywioną obszarów górskich, gdzie koncentrują się największe siły, zwane tu żywiołami.

Czytaj dalej Wielka lekcja geografii