Rozmawiamy – Pomagamy!

tanz1

W październiku 2022 roku nasze liceum przystąpiło do projektu Rozmawiasz-Pomagasz (Talk & Help). To międzynarodowy projekt edukacyjny prowadzony przez fundację Good Network i skierowany jest do uczniów polskich szkół. Jego głównym założeniem jest nawiązanie współpracy ze szkołami z krajów rozwijających się z Afryki, Ameryki Łacińskiej, czy Azji oraz wspólne działania z zakresu edukacji. Uczniowie uczestniczą w zajęciach online poznając swoich rówieśników, ich zainteresowania, marzenia, ale także problemy z jakimi muszą się oni mierzyć. Szkoły partnerskie znajdują się bowiem w bardzo biednych regionach, często są to misje, sierocińce, czy też ośrodki wychowawcze. Akcje charytatywne organizowane przez polską młodzież i zbiórki funduszy na rzecz szkoły partnerskiej sprawiają, że choć w minimalnym stopniu mogą oni wesprzeć swoich kolegów z drugiego końca świata.

Czytaj dalej „Rozmawiamy – Pomagamy!”

6 grudnia ze Świętym Mikołajem!!!

zdj1

Czas przedświąteczny to wyjątkowy czas do działania na rzecz potrzebujących. Właśnie teraz warto zaangażować społeczność szkolną do aktywności w pozyskiwaniu środków finansowych na stypendia Fundacji Świętego Mikołaja. Co więcej, nie ma lepszego momentu do działania niż w Mikołajki, bo to święto Świętego Mikołaja, który jest patronem stypendiów.

Czytaj dalej „6 grudnia ze Świętym Mikołajem!!!”

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

„ Na miły Bóg życie nie tylko po to jest by brać…”. Wspólne odśpiewanie „ Tolerancji ” 2 grudnia przy opoczyńskim Pegazie rozpoczęło obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Wydarzenie zorganizowane zostało z inicjatywy stowarzyszenia „Ja-Ty-My” wspólnie ze Starostwem Opoczyńskim oraz Urzędem Marszałkowskim w Łodzi. W uroczystości brała udział społeczność naszej szkoły reprezentowana przez klasę IF wraz z wychowawcą Agnieszką Kubiszewską oraz pedagogiem specjalnym – Justyną Jasińską Nieć.

Czytaj dalej „Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością”

Pierwszy udany kiermasz za nami!

stypendia

stypendia1

„Żeromski” współpracuje z Fundacją Świętego Mikołaja od 2016r. Oprócz gromadzenia środków na stypendia, Fundacja jest też inicjatorem konkursu „Solidarna Szkoła”. Konkurs skierowany jest do wszystkich szkół biorących udział w programie Stypendia św. Mikołaja. Uroczysta gala, odbywa się co roku pod honorowym patronatem Pierwszej Damy RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy. Podczas uroczystości ogłoszeni są zwycięzcy i wyróżnieni w czterech kategoriach. Celem jest uhonorowanie szkół, które zbiorą na swoim koncie najwięcej środków pieniężnych, które zostaną przeznaczone na stypendia dla uczniów.

Czytaj dalej „Pierwszy udany kiermasz za nami!”

Akcja „Wiosną stypendia rosną”

stypendia sw Mikołaja

Dnia 07.04.2022r. z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocy chętni uczniowie naszej szkoły przeprowadzili akcję dobroczynną, w trakcie której można było skosztować przeróżnych sałatek i ciast na holu pierwszego piętra. Na uwagę zasługuje fakt, że była to akcja ogólnoszkolna, gdyż każda klasa przygotowała coś od siebie. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się zebrać  1150zł!!!, co wydawało się niemożliwe, gdyż dokładnie miesiąc temu rekord również został pobity. Wielkie brawa dla WAS!!!

Czytaj dalej „Akcja „Wiosną stypendia rosną””