Zmagań lekkoatletycznych ciąg dalszy, czyli… Szkolna Liga Lekkoatletyczna w Spale

Jak już wiecie z poprzednich naszych relacji, sezon 2022/2023 rozpoczął się dla Sportowców z I LO znakomicie. Nie ,,spoczywając na laurach”, lekkoatleci z Żeromskiego wraz ze swoimi opiekunami p. Edytą Świderską i p. Robertem Bodasińskim, pełni zapału wyruszyli do Spały, aby zawalczyć o najwyższe miejsca w Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców rozgrywanej corocznie w ramach Licealiady, czyli rywalizacji sportowej szkół ponadpodstawowych. Na zewnętrznym stadionie lekkoatletycznym Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się jednocześnie: Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego w Lidze LA oraz Półfinał Wojewódzki. Prawo startu w zawodach miały zespoły z powiatu opoczyńskiego, brzezińskiego, łódzko-wschodniego, piotrkowskiego i tomaszowskiego.

Czytaj dalej „Zmagań lekkoatletycznych ciąg dalszy, czyli… Szkolna Liga Lekkoatletyczna w Spale”

XIII Halowe Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego w Lekkiej Atletyce dzieci i młodzieży szkolnej Spała 2022 już za nami !!!

Dnia 22 września 2022r.  po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 odbyły się XIII Halowe Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego w Lekkiej Atletyce. Zawody adresowane do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych zostały zorganizowane na stadionie lekkoatletycznym Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. Udział w nich wzięło blisko 700 młodych sportowców, w tym również liczna reprezentacja naszej szkoły. Każdy zawodnik z Żeromskiego pokazał się na tych zawodach z jak najlepszej strony.

Czytaj dalej „XIII Halowe Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego w Lekkiej Atletyce dzieci i młodzieży szkolnej Spała 2022 już za nami !!!”

Pieniądze na modernizację bazy sportowej  I LO!

boisko

Z ogromną radością przyjęliśmy informację o podjętej 5 maja 2020 uchwale Sejmiku Województwa Łódzkiego. Z budżetu Województwa Łódzkiego na rzecz jednostek samorządu terytorialnego województwa łódzkiego została przydzielona pomoc finansowa w formie dotacji celowej, przeznaczona na dofinansowanie zadań w zakresie rozwoju inwestycji sportowej i rekreacyjnej. Również Powiat Opoczyński otrzymał środki na modernizację obiektów bazy sportowej I Liceum Ogólnokształcącego  im. Stefana Żeromskiego w Opocznie.

Dotacja dla szkoły to ponad 70.000zł.

W obliczu planów utworzenia Oddziału Mistrzostwa Sportowego w I LO radość z modernizacji boisk sportowych jest podwójna. Inwestycja ta zdecydowanie poprawi infrastrukturę sportową  i jej estetykę.

W tym miejscu dziękujemy za podjęte działania na rzecz I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie wszystkim osobom mającym związek z tym przedsięwzięciem na czele z panem starostą Marcinem Baranowskim, panią wicestarostą Marią Barbarą Chomicz, dyrektor Wydziału Oświaty i Funduszy Unijnych Małgorzatą Grzesińską i panią skarbnik Anną Słoniewską. Bez ich udziału i zaangażowania nie byłoby to możliwe.

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie I LO