Ale to już było…Dzień Absolwenta

Dnia 28 kwietnia 2023 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Opocznie odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów. Otwarcia dokonała Pani Dyrektor Anna Pręcikowska – Skoczylas, która serdecznie przywitała absolwentów, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich zaproszonych gości i fundatorów nagród dla najlepszych abiturientów. Pani Dyrektor skierowała do absolwentów bardzo ciepłe słowa,  podkreślając fakt, że nawet ich najmniejsze sukcesy przynosiły radość nauczycielom, a laureaci licznych olimpiad i konkursów ogólnopolskich dostarczali wielu powodów do dumy. Życzyła tegorocznym maturzystom, aby ich wybory życiowe były trafne, a dalsza nauka zgodna z zainteresowaniami.

Czytaj dalej „Ale to już było…Dzień Absolwenta”

Mistrzowska lekcja wychowania fizycznego z maratonką Wandą Panfil!

W piątek 31 marca w naszej szkole na zaproszenie dyrektora szkoły Anny Pręcikowskiej – Skoczylas odbyła się niecodzienna lekcja wychowania fizycznego. Było to  bardzo ważne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej, ponieważ lekcję poprowadziła najsłynniejsza polska maratonka pani Wanda Panfil.

Czytaj dalej „Mistrzowska lekcja wychowania fizycznego z maratonką Wandą Panfil!”

Runda wiosenna rozpoczęta

Uczniowie OMS z naszej szkoły rozpoczęli rywalizacje w rundzie wiosennej. Zawodnicy z 2 klasy są częścią aż trzech zespołów. Ośmiu znajduje się w kadrze treningowej pierwszego zespołu, pozostali wraz z tymi którzy nie grają w pierwszej drużynie tworzą Ceramikę 2 i ostatnia część wraz z uczniami 1 klasy rywalizuje w rozgrywkach juniorskich.

Czytaj dalej „Runda wiosenna rozpoczęta”

Sukces!!! I to jaki!!!

I MIEJSCE W FINALE POWIATOWYM KONKURSU DLA SZKÓŁ ŚREDNICH WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO O PUCHAR KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI W ŁODZI!!!

W dniu 28.02.2023 w Zespole Szkół Powiatowych imienia Stanisława Staszica w Opocznie odbyły się eliminacje dla szkół średnich województwa łódzkiego o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Do rywalizacji przystąpiły  4 reprezentacje szkół średnich naszego powiatu.

Czytaj dalej „Sukces!!! I to jaki!!!”

Uwaga! Piłka w grze!

Turniej piłki siatkowej
o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie

26 lutego 2023 roku o godzinie 10.00 na hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie odbędzie się turniej piłki siatkowej.

Organizatorzy:
Volley Żelazny
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie

Zmagań lekkoatletycznych ciąg dalszy, czyli… Szkolna Liga Lekkoatletyczna w Spale

Jak już wiecie z poprzednich naszych relacji, sezon 2022/2023 rozpoczął się dla Sportowców z I LO znakomicie. Nie ,,spoczywając na laurach”, lekkoatleci z Żeromskiego wraz ze swoimi opiekunami p. Edytą Świderską i p. Robertem Bodasińskim, pełni zapału wyruszyli do Spały, aby zawalczyć o najwyższe miejsca w Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców rozgrywanej corocznie w ramach Licealiady, czyli rywalizacji sportowej szkół ponadpodstawowych. Na zewnętrznym stadionie lekkoatletycznym Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się jednocześnie: Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego w Lidze LA oraz Półfinał Wojewódzki. Prawo startu w zawodach miały zespoły z powiatu opoczyńskiego, brzezińskiego, łódzko-wschodniego, piotrkowskiego i tomaszowskiego.

Czytaj dalej „Zmagań lekkoatletycznych ciąg dalszy, czyli… Szkolna Liga Lekkoatletyczna w Spale”