Dzień Otwarty w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Opocznie

„Kluczem do edukacji jest przeżycie piękna”
                                                                                                                        ( F. Schiller)

„Szkoła to konieczność, „ŻEROM” to wybór!

       27 maja drzwi naszej szkoły szeroko otworzyły się dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych. Ponad 650 uczniów uczestniczyło w wielu pokazach przygotowanych właśnie na ten dzień.

Program Dnia Otwartego obejmował prezentację wszystkich kierunków kształcenia oraz dorobku i osiągnięć I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie .

Organizatorzy Dnia Otwartego starali się, aby obfitował on w maksymalne atrakcje, a o te w przypadku pomysłowości nauczycieli i uczniów „Żeroma” nie trudno. Oprócz prezentacji talentów artystycznych  na hali sportowej, czy  możliwości udziału w rozgrywkach szachowych, pod czujnym kierunkiem i okiem nauczycieli, a także uczniów klas starszych, kandydaci, którzy odwiedzili naszą szkołę, udali się do sal lekcyjnych, gdzie prowadzone były dla nich niecodzienne zajęcia, charakterystyczne dla każdego przedmiotu.

A działo się naprawdę bardzo wiele. Był czas na zwiedzanie szkoły i na najciekawszą część – udział w zajęciach otwartych. Uczniowie obserwowali najróżniejsze doświadczenia, rozwiązywali rebusy, obserwowali preparaty, grali  w gry edukacyjne, chętnie angażując się w przygotowane dla nich zadania. Młodzież  gimnazjów i szkół podstawowych mogła przekonać się, jakie korzyści daje nauka języków obcych w naszej szkole: wysokie wyniki matur czy możliwość wymian międzynarodowych i wyjazdów zagranicznych.

Uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących funkcjonowania szkoły. Byli pod wrażeniem ogromnej hali gimnastycznej oraz  wyposażenia sal lekcyjnych.  Z zainteresowaniem brali udział w  pokazach, eksperymentach  i quizach przygotowanych przez naszych uczniów, przekonując się, że w naszej szkole nie można się nudzić, a nauka może stać się przyjemnością  Po chwilach pełnych wrażeń  kandydatów wraz z opiekunami  czekał słodki poczęstunek na świetlicy szkolnej.

Dzień Otwarty Szkoły stał się okazją nie tylko do poznania oferty dydaktycznej  I  Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie, ale przede wszystkim pozwolił zaprezentować szkołę  „od wewnątrz”, pokazać – skrótowo oczywiście – pracę  kółek, organizacji szkolnych, ciekawe zajęcia i wybrane  osiągnięcia. Umożliwił  poczuć  klimat szkoły, a także był okazją wysłuchania opinii starszych koleżanek i kolegów, którzy wcześniej wybrali I LO. Opinie uczniów szkoły są bowiem najbardziej wiarygodne. Usłyszeliśmy wiele komplementów pod adresem przygotowanej oferty i organizacji samej imprezy.

Ten dzień miał również duże znaczenie dla nas: spędziliśmy go inaczej niż zwykle. Był potwierdzeniem, że uczniowie i nauczyciele naszej szkoły tworzą przyjazną atmosferę sprzyjającą zarówno nauce jak i rozwojowi wszelkich zainteresowań. Nasza placówka jest bowiem miejscem wyjątkowym. Tu rozwijają się pasje, rodzą bezcenne talenty, pogłębiają zainteresowania  oraz krystalizują poglądy uczniów.

Mamy nadzieję, że  Dzień Otwarty, który skupił  – jak w soczewce – to wszystko, co dzieje się w naszej szkole w  trakcie całego roku szkolnego, jest dowodem na to, iż Nasza Szkoła – Nasze Liceum– to właściwy wybór dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych.

Zapraszamy od  września do naszej szkolnej rodziny, by przeżyć najwspanialsze lata nauki!

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili  I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie.  Dziękujemy gimnazjalistom, ósmoklasistom i ich Opiekunom. Do zobaczenia!