Klasa Akademicka SGH IIC na Dniu Otwartym SHG w Warszawie

10 marca 2018 roku uczniowie IIc KLASY AKADEMICKIEJ SGH brali udział w Dniu Otwartym zorganizowanym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. By móc pełniej skorzystać z atrakcji przygotowanych na ten czas podzieliliśmy się na dwie grupy, gdyż niektóre wykłady były prowadzone równolegle. O godzinie 10.00 grupa 1 uczestniczyła w spotkaniu z prof. dr hab. Zbigniewem Krysiakiem z Instytutu Finansów Korporacji Inwestycji w Zakładzie Zarządzania Ryzykiem SGH. Podczas prezentacji uczniowie poznali tematykę związaną z obrotem instrumentami Futures na rynkach światowych w systemie Trading Lab. Grupa 2 z kolei pasjonowała się wykładem „Gospodarka cyfrowa – wyzwania dla edukacji ekonomicznej” prowadzonym przez prof. dr hab. Bohdana Junga z Instytutu Informatyki i Gospodarki Cyfrowej KAE w Zakładzie Gospodarki Cyfrowej. Właściwie aż do tego momentu nikt nie zdawał sobie sprawy z funkcjonowania gospodarki zaufania i reputacji, gospodarki współpracy, gospodarki współdzielenia, gospodarki relacji LTV, gospodarki dostępu, gospodarki daru, gospodarki kreatywnej i gospodarki doznań. Prelegent podkreślił ogromne znaczenie hobbistów, którzy jako specjaliści są lepsi od profesjonalistów.

Następnie grupa 1 spotkała się z doradcą zawodowym z Centrum Kariery i Relacji z Absolwentami SGH mgr Andrzejem Krawczykiem. Grupa 2 uczestniczyła w dynamicznym warsztacie „A jak autoprezentacja”. Prowadzący redaktor Czwórki Polskiego Radia Patryk Kuniszewicz przygotował prawdziwy show. Nie brakło ćwiczeń przepony, postawy bokserskiej w masowaniu twarzy, rozgrzewania żuchwy, ćwiczeń w wymawianiu samogłosek. Młodzież poznała rodzaje planów filmowych, przekonała się jak istotną techniką w pracy dziennikarza jest research. Wprowadzeni zostaliśmy w tajniki pracy kolegium redakcyjnego oraz sposoby manipulacji obrazem.

O godzinie 12.00 wszyscy spotkaliśmy się w Auli Głównej SGH, gdzie moderator dr Piotr Karwowski, rzecznik prasowy SGH wyjaśnił dlaczego SGH to dobry wybór. Słowo wstępu do zebranych wygłosił Prorektor ds. dydaktyki i studentów dr hab. Krzysztof Kozłowski, prof. SGH. Ofertę i zasady rekrutacji przybliżyła przedstawicielka Działu Promocji i Rekrutacji mgr Teresa Długosz. Nowy kierunek „Zarządzanie projektami” omówił dr hab. Paweł Wyrozębski, prof. SGH. Przedstawicielka Centrum Programów Międzynarodowych mgr inż. Agata Kowalik zaprezentowała współpracę międzynarodową Uczelni. Duże zainteresowanie zebranych wzbudziła wypowiedź przedstawicielek Samorządu Studentów dotycząca tajników życia studenckiego oraz bogatej działalności organizacji w SGH. Bardzo interesująca była wypowiedź pana Macieja Boruckiego – absolwenta SGH.

O 13.45 wszyscy zgromadzili się w Auli Spadochronowej i wyczekiwali na deszcz balonów, w których ukryte były losy z nagrodami. Szczęście uśmiechnęło się do Angeliki Konewki, która wygrała wspaniały upominek.

Warto nadmienić, że młodzież naszej KLASY AKADEMICKIEJ SGH w koszulkach z nadrukiem o tej treści prezentowała się wspaniale, wzbudzała zainteresowanie obecnych dziennikarzy oraz samych organizatorów. Cenną składową tego spotkania była możliwość rozmowy z przedstawicielami wszystkich działających kół i organizacji studenckich. To prawdziwi pasjonaci, pełni inicjatyw, młodzieńczej fantazji, doskonale znający swoje cele życiowe.

Pełni wrażeń, z bagażem wiedzy wróciliśmy do rodzinnego Opoczna, by realizować swoje życiowe postanowienia. To był dobrze wykorzystany czas.