Mamy laureata XIV Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”

W tegorocznej XIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” nasza uczennica, tegoroczna maturzystka,

ALEKSANDRA KSYTA,

została laureatem w dziedzinie matematyki i uzyskała indeks na wszystkie kierunki  AGH w Krakowie.

Laureatami Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” zostały te osoby, które uzyskały minimum 70% możliwych do zdobycia punktów w finałowym sprawdzianie w ramach zawodów centralnych, który odbył się 25 kwietnia 2021 roku w Krakowie.

obraz_2021-05-11_191622

Olimpiada AGH to przedsięwzięcie z dużym rozmachem, o zasięgu ogólnopolskim.
Konkurs objęty jest honorowym patronatem przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Edukacji Narodowej i Europejską Organizację Badań Jądrowych CERN w Szwajcarii.
Udział w zawodach, różni się od matury, uczniowie nie dostają karty wzorów i stałych, to konkurs dla prawdziwych gladiatorów wiedzy i ludzi z charakterem. Pewność rozwiązań i każdy sukces, awans do etapu okręgowego, awans do finału lub uzyskanie tytułu laureata jest okupione setkami rozwiązanych zadań. Dlatego też Oli należy się uznanie za wytrwałość i ogromną pracę.

Gratulujemy,

dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów!

Mateusz Brzózka w finale OKAWANGO!!!

Jest okres pracy zadaniowej prowadzonej w formie zdalnej, a nasi uczniowie wciąż na fali. Z ogromną przyjemnością informujemy, że Mateusz Brzózka – uczeń IICg KLASY AKADEMICKIEJ SGH zakwalifikował się do finału OKAWANGO – III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej 2020/2021. Konkurs jest organizowany przez Uniwersytet Warszawski i Wydawnictwo NOWA ERA.
W tym roku pomimo panującej pandemii liczba zgłoszeń przeszła oczekiwania organizatorów, którzy w oficjalnym komunikacie podkreślają: Jesteśmy również zbudowani jakością napływających prac – połowa została oceniona na 80 i więcej punktów. Dowodzi to dojrzałości uczniów i doskonałego, merytorycznego przygotowania nauczycieli – gratulujemy!”
Ale jak to bywa we wszystkich konkursach do ścisłego finału przechodzą najlepsi – w tym roku znalazło się w nim 21 uczniów, a wśród nich nasz Mateusz Brzózka. Sam etap przygotowawczy to ogromny wysiłek, ale warto.
Zawody finałowe już 10 czerwca 2021 roku.  Mateusz mocno wierzymy w Ciebie i wytrwale już od dziś trzymamy kciuki. Bono animo es! Gratulujemy Rodzicom ogromnego sukcesu syna.

Mocno trzymamy kciuki za Bartka

6 lutego 2021 roku odbył się w Łodzi w nieco zmienionej formule II etap XLVII Olimpiady Geograficznej – zamiast dwudniowych zawodów z tradycyjnymi trzema podejściami po 45 minut zostało przeprowadzone w jednym dniu jedno 2,5 godzinne.
Z przyjemnością informujemy, że wśród zakwalifikowanych do finału krajowego jest uczeń naszej szkoły Bartosz Sobczyk (IIID KLASA AKADEMICKA SGH).
Serdecznie gratulujemy Bartkowi i jego najbliższym ogromnego sukcesu. Mocno trzymamy kciuki za wynik końcowy – Gdynia czeka (tam zostaną rozegrane zawody centralne).
Dziękujemy Bartkowi i wszystkim naszym pozostałym Olimpijczykom za trud, niezliczone godziny najpierw badań, a potem intensywnych przygotowań, wędrówki po znanych i nieznanych zakątkach świata. Jak powiedział Mistrz z Czarnolasu „Wiedza jest Waszym skarbem, najcenniejszym kruszcem, którego nie sposób Wam odebrać”.

Jeszcze raz szczerze GRATULUJEMY!!!

Aktywnie z KLASĄ AKADEMICKĄ SGH

W mijającym pierwszym semestrze roku szkolnego 2020/2012 uczniowie KLAS AKADEMICKICH SGH  z naszej szkoły uczestniczyli w ciekawych rozwijających i bardzo praktycznych webinariach o zróżnicowanej tematyce:

  • 9 i 12 października odbyły się praktyczne webinaria „Jak zdiagnozować swój potencjał i rozwijać swoje talenty”, poprowadzone przez dr Joannę Tabor-Błażewicz z Centrum Edukacji otwartej SGH, skierowane do uczniów klasy IICg i zaproszonej na spotkanie IIc;
  • 16 i 21 października „Technologie jutra w biznesie”, które zaprezentował dr Albert Tomaszewski SGH;
  • 2 grudnia „Rynek pracy i jak się w nim odnaleźć?”, które poprowadził pan Mirosław Łukasiewicz z Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH;
  • 4 grudnia „Umiem tworzyć skuteczne CV”, wygłoszone przez p. Kingę Strzelecką z Centrum Kariery i Relacji z Absolwentami SGH;
  • 10 grudnia „Brexit – przyczyny, przebieg procesu i przewidywane skutki dla Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej i Polski” profesora Jerzego Menkesa.

Wymienione webinaria to prawdziwa uczta naukowa, kontakt ze środowiskiem akademickim umożliwiających poszerzanie własnych horyzontów ze szczególnym naciskiem na rozwój kompetencji miękkich.
Warto dodać, że 21 października wirtualnie nasi uczniowie uczestniczyli w Dniu Otwartym SGH, na który organizatorzy przygotowali interesujące wykłady i szereg atrakcji online. Wkrótce kolejne, równie cenne inicjatywy.

 

Sukces naszej uczennicy „Stypendium Prezesa Rady Ministrów”

18 lutego 2020 roku odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Na auli im. prof. W. Szuberta Uniwersytetu Łódzkiego pan Grzegorz WierzchowskiŁódzki Kurator Oświaty oraz pan Karol Młynarczyk – I Wicewojewoda Łódzki, wręczyli dyplomy najzdolniejszym uczniom z województwa łódzkiego. Wśród nich znalazła się Aleksandra Ksyta – uczennica KLASY AKADEMICKIEJ SGH – IId.

W roku szkolnym 2018/2019 uzyskała ona najwyższą w szkole średnią ocen 5,75. Jak osiągnąć taki wynik? Przepis jest prosty – systematyczną pracą. Ola  najwięcej czasu poświęca na dwa przedmioty – matematykę i fizykę. Aktywnie angażuje się w życie klasy, jak również szkoły biorąc udział w licznych konkursach i olimpiadach matematyczno-fizycznych. Jej stypendium jest dowodem na to, że warto się uczyć.

Takie stypendium otrzymuje uczeń, który uzyskał promocję do następnej klasy z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią w szkole lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy, wyniki co najmniej dobre.

Serdecznie gratulujemy Oli fantastycznych wyników w nauce i znalezienia się w elitarnym gronie stypendystów Prezesa Rady Ministrów.

Życzymy dalszych sukcesów!

IMG_20200218_120625IMG_20200218_120603IMG_20200218_120632IMG_20200218_120823IMG_6436kopia

dav
dav