Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 dla Klas Akademickich SGH

Dnia 3 listopada 2022 r. dyrektor szkoły Anna Pręcikowska-Skoczylas wraz z uczennicami Oliwią Franczak kl. IG1, Wiktorią Kuleta kl. ICD i Kingą Matysiak kl. IIC wzięły udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2022/2023 dla Klas Akademickich SGH, która odbyła się murach Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Czytaj dalej Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 dla Klas Akademickich SGH

Uczniowie Żeromskiego wyróżnieni

diamenty

W nagrodę za aktywny udział w warsztatach biznesowych pięciu uczniów z naszej szkoły zostało zakwalifikowanych do Programu DIAMENTY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. W gronie tym znaleźli się:

  1. Monika Adamkowska – IC KLASA AKADEMICKA SGH
  2. Aleksandra Sobolewska – IC KLASA Akademicka SGH
  3. Maciej Gorycza – IIF
  4. Wiktor Kresa – IIIC
  5. Mateusz Miśkiewicz – IIF

Czytaj dalej Uczniowie Żeromskiego wyróżnieni

I Liceum Ogólnokształcące kuźnią młodych przedsiębiorców

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że Łukasz Dziubek – tegoroczny maturzysta z III Cg KLASY AKADEMICKIEJ SGH – uzyskał tytuł DIAMENT PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. To wyjątkowe wyróżnienie przyznawane uczniom klas objętych patronatem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie za wybitne osiągnięcia.

Czytaj dalej I Liceum Ogólnokształcące kuźnią młodych przedsiębiorców

,,Z myślą o Ziemi Opoczyńskiej’’

Pod takim hasłem 9 czerwca 2022 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Opocznie odbyła się IV Konferencja zorganizowana przez  Klasę Akademicką pod patronatem Szkoły Głównej Handlowej. Klasa IC pod kierunkiem wychowawcy p. Jolanty Gapys i szkolnego koordynatora projektu p. Marzeny Papis, przygotowała Dzień SGH. Uroczystość rozpoczęli uczniowie z klasy IC: Monika Adamkowska i Aleksander Zych, ubrani w stroje regionalne.

Czytaj dalej ,,Z myślą o Ziemi Opoczyńskiej’’

Weronika i Wiktor z nagrodami Komitetu Okręgowego

Podczas zawodów okręgowych XLVIII Olimpiady Geograficznej w Łodzi Komitet Okręgowy Olimpiady nagrodził dwóch uczniów naszej szkoły: Weronikę Jędrasik (III Cg KLASA AKADEMICKA SGH)  i Wiktora Kresę (III C)  za najlepsze prace empiryczne w swoich kategoriach tematycznych.
Wiktor Kresa zdobył maksymalną liczbę punktów, czyli 100 w kategorii tematycznej C, dotyczącej dekady zmian w sieci osadniczej – była to jedyna praca w Okręgu Łódzkim oceniona na maksymalną notę.
Weronika Jędrasik wygrała w kategorii tematycznej A, związanej z wpływem zmian demograficznych na infrastrukturę edukacyjną w wybranej gminie.
Warto dodać, że na olimpiadzie są cztery kategorie tematyczne – aż w dwóch zwyciężyli nasi uczniowie.
Ponadto Komitet Okręgowy Olimpiady Geograficznej w Łodzi nagrodził dwóch nauczycieli za osiągnięcia w olimpiadzie. W gronie tym znalazła się pani Marzena Papis – nauczyciel geografii w naszej szkole, która łącznie przygotowała z sukcesem do udziału w olimpiadzie 649 uczniów.

Gratulujemy!!!