Jest decyzja – będzie kolejna KLASA AKADEMICKA SGH

Pragniemy poinformować, że decyzją Centrum Edukacji Otwartej SGH, z dnia 4 sierpnia 2021 roku, od 1 września br. będzie kolejna KLASA AKADEMICKA SGH w naszej szkole. To niecodzienne wyróżnienie. Patronat, podobnie jak w przypadku poprzednich klas, będzie obowiązywał przez cały okres nauki w cyklu szkoły ponadpodstawowej, co stwarza naszym uczniom ogromne możliwości rozwoju.
Ale to sukces nieprzypadkowy – władze SGH podkreślają nieocenione zaangażowanie szkoły w dotychczasową realizację Programu KLASA AKADEMICKA SGH. Przyczyniły się do tego również osiągnięcia naszych uczniów w roku szkolnym 2020/2021, a wśród nich szczególnie:

 • zdobycie Certyfikatu ZŁOTEJ SZKOŁY NBP i wyróżnienia pieniężnego,
 • Certyfikat GLOBAL MONEY WEEK,
 • Certyfikat Szkoły Dnia Ziemi,
 • nagroda Innowatorium Fundacji Promocji Akredytacji Kierunków Ekonomicznych,
 • nagroda w Konkursie „Na organizację Dnia SGH w szkole”,
 • systematyczny i aktywny udział w międzynarodowych działaniach na rzecz klimatu,
 • kwalifikacja do Europejskiej Platformy Miejskich Wyzwań.

Warto przypomnieć, że nasze klasy akademickie SGH – IICg i IIFg (grupa 1) wraz z naszymi absolwentami z IIID w roku szkolnym 2019/2020 zajęły  I miejsce na świecie w Międzynarodowym Projekcie IAU.
Jak powiedział Watson „Musisz mieć serce do tego, co robisz. A to, co robisz mieć w swoim sercu”. Nasi uczniowie znają tę receptę – receptę na sukces.

Istna mineralogia

ZŁOTA SZKOŁA, DIAMENTOWI UCZNIOWIE – to się dzieje naprawdę. 25 czerwca 2021 roku otrzymaliśmy informację, że aż 9 uczniów naszej szkoły otrzymało tytuł DIAMENT PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – szczególne wyróżnienie za działalność w Programie KLASA AKADEMICKA SGH. Laureatami tego wyjątkowego trofeum zostali:

 1. Julia Dąbrowska IIFg KLASA AKADEMICKA SGH
 2. Natalia Ksyta IIFg KLASA AKADEMICKA SGH
 3. Julia Kucharska IICg KLASA AKADEMICKA SGH
 4. Kinga Orzechowska IICg KLASA AKADEMICKA SGH
 5. Aleksandra Stępień IICg KLASA AKADEMICKA SGH
 6. Kinga Studnicka IIFg KLASA AKADEMICKA SGH
 7. Kornelia Studnicka IIFg KLASA AKADEMICKA SGH
 8. Joanna Wijata IICg KLASA AKADEMICKA SGH
 9. Mikołaj Zieliński IICg KLASA AKADEMICKA SGH

Wszyscy nagrodzeni uczniowie zostaną zaproszeni do udziału w spotkaniach z doradcą edukacyjno-zawodowym. 3-godzinne sesje online odbędą się z wykorzystaniem aplikacji MS Teams w terminach dogodnych i ustalonych między doradcą a uczestnikiem. Ponadto na nagrodzonych będą czekały jeszcze inne bonusy, o których poinformujemy w odpowiednim czasie.

Diament – najtwardszy minerał, DIAMENTY PRZEDSIEBIORCZOŚCI – najlepsi, najbardziej zaangażowani. Każdy uczeń jest jak diament do oszlifowania i jak śpiewał Marek Grechuta „Zabłyśnie blaskiem nie do opisania”. Nasze DIAMENTY PRZEDSIEBIORCZOŚCI już błyszczą – młode, mądre, przedsiębiorcze. Gratulujemy Wam drodzy Uczniowie, Waszym Rodzicom i bliskim wielkich sukcesów!!!

Mateusz Brzózka z indeksem Uniwersytetu Warszawskiego

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że uczeń naszej szkołMateusz Brzózka II Cg KLASA AKADEMICKA SGH został laureatem III Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego OKAWANGO.
Zakres tematyczny konkursu wyraźnie wykraczał poza podstawę programową,  obejmował bardzo trudną tematykę z zakresu geologii dynamicznej i geologii historycznej. Wybrane zadania dotyczyły interpretacji map geologicznych i przekrojów geologicznych. Nawiązywały do słynnej maksymy geologów: „Mente et Malleo”.
Mateusz świetnie sobie poradził zajmując 10 miejsce w kraju i tym samym zdobywając indeks Uniwersytetu Warszawskiego. Warto dodać, że Mateusz dopiero zdał do klasy III.
Gratulujemy Mateuszowi i jego Rodzicom wielkiego sukcesu i życzymy realizacji kolejnych marzeń.

Fenomenalny start

W bieżącym roku szkolnym 2020/2021 Szkoła Główna Handlowa w Warszawie ogłosiła Ogólnopolski Konkurs dla KLAS AKADEMICKICH SGH na najlepiej zorganizowany DZIEŃ SGH. Termin realizacji przypadł na 23 czerwca 2021 roku. I tym razem nasi uczniowie nie zawiedli. Do konkursu podeszli jak profesjonaliści, choć jeszcze dzień przed wydarzeniem było sporo do poprawienia. Ale w punkcie kulminacyjnym nastąpiła niezwykła mobilizacja. Głównymi prowadzącymi byli: Aleksandra Stępień – Prezes Klas Akademickich w naszej szkole i Mikołaj Zieliński (obydwoje IICg KLASA AKADEMICKA SGH). Wydarzenie zorganizowano w formie spotkania synchronicznego, które odbyło się przez aplikację Microsoft Teams. Swoją obecnością zaszczycili nas: Dyrektor Centrum Edukacji Otwartej pani Dorota Popowska, Krajowy Koordynator programu KLASA AKADEMICKA SGH  pani Karolina Skolimowska – Piechowiak, nasza Pani Dyrektor Monika Kluska, pani wicedyrektor Anna Ksyta, pan wicedyrektor Zbigniew Sobczyk, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

W pierwszej części Ola i Mikołaj zapoznali zebranych z warunkami rekrutacji w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, zwracając uwagę na uwzględniane wyniki matur, kierunki w języku polskim i angielskim, uzasadniali „Dlaczego SGH?” podkreślając wysoką pozycję wśród uczelni ekonomicznych, renomę za granicą, wysoki poziom edukacji, gwarancję sukcesu zawodowego, doświadczenie i stwarzane możliwości rozwoju, okno na świat.

Przed przejściem do kolejnego etapu spotkania Kinga Studnicka i Kornelia Studnicka z IIFg KLASY AKADEMICKIEJ SGH pięknie zaśpiewały utwór Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście”.

W części drugiej Natalia Ksyta i Julia Dąbrowska (IIFg KLASA AKADEMICKA SGH) przedstawiły uczniów naszej szkoły, którzy uzyskali zaszczytny tytuł PRIMUS INTER PARES. Po wyczytaniu i zaprezentowaniu każdego z uczniów rozległy się triumfalne fanfary. W gronie wyróżnionych i uhonorowanych pamiątkowym medalem znaleźli się:

 1. Maja Budzyńska IIID KLASA AKADEMICKA SGH
 2. Natalia Sygut IIID KLASA AKADEMICKA SGH
 3. Julia Woźniak IICg KLASA AKADEMICKA SGH
 4. Aleksandra Zięba IIID KLASA AKADEMICKA SGH
 5. Mateusz Brzózka IICg KLASA AKADEMICKA SGH
 6. Maciej Kluska IIID KLASA AKADEMICKA SGH
 7. Kacper Papiernik IIID KLASA AKADEMICKA SGH
 8. Miłosz Polak IIID KLASA AKADEMICKA SGH
 9. Wiktor Świątkowski IIID KLASA AKADEMICKA SGH.

Następnie miał miejsce niezwykle emocjonujący moment: Dyrektor Centrum Edukacji Otwartej SGH pani Dorota Popowska ogłosiła zwycięzcę Plebiscytu NOBEL UCZNIOWSKI – tytuł ten przypadł Mateuszowi Brzózce (IICg KLASA AKADEMICKA SGH). Jury, w skład którego weszli przedstawiciele SGH postanowili w tej kategorii przyznać szczególne wyróżnienie dla Macieja Kluski (IIID KLASA AKADEMICKA SGH) – naszego tegorocznego absolwenta. Tu warto dodać, że Maciej (były Prezes KLASY AKADEMICKIEJ SGH) znalazł się wśród 20 uczniów z całego kraju zakwalifikowanych do finału II etapu Konkursu o Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego, co jest ogromnym sukcesem.

Stypendium UJ

Po ogłoszeniu wyników Nobla Uczniowskiego głos zabrała , Pani Dyrektor Monika Kluska, która pogratulowała uczniom zaszczytnych tytułów, wyjątkowych wyróżnień.

Po tym wystąpieniu mogliśmy zobaczyć piękny taniec Nadii Witoń  – uczennicy klasy IC, która jest prawdziwą gwiazdą. Od 10 lat pasjonuje ją taniec sportowy. Na co dzień trenuje w Akademii Tańca Sportowego Aster w Tomaszowie Mazowieckim. W swoim dorobku Nadia posiada: Wicemistrzostwo Świata w duecie disco slow oraz Wicemistrzostwo Świata w małej grupie dance show, Mistrzostwo Świata w formacji disco Dance na Mistrzostwach Świata Pula 2018, Wicemistrzostwo Świata w solo dance pop na Mistrzostwach Świata Pula 2019, Mistrzostwo Europy w solo broadway jazz, Wicemistrzostwo Europy w solo lirycal jazz na Mistrzostwach Europy Bełchatów 2016 oraz wiele medali Mistrzostw Polski i zawodów ogólnopolskich.

W kolejnej odsłonie Natalia Ksyta i Julia Dąbrowska omówiły powiązania naszej szkoły z SGH. Zwróciły uwagę na fakt, że wielu naszych absolwentów jest obecnie studentami tej uczelni. W trakcie trwania uroczystości zaprezentowano wypowiedź, Weroniki Franaszczyk (studentka III-go roku na SGH), która niestety ze względu na pracę zawodową w tym dniu nie mogła być z nami:

„SGH daje duże możliwości jeśli chodzi o rozwój kariery. Podczas studiów sami wybieramy ilość przedmiotów, które realizujemy na danym semestrze. Taki system pozwala studentom zacząć pracę już na drugim, czy trzecim roku studiów. Aktualnie jestem na szóstym, ostatnim semestrze studiów licencjackich. W lipcu planuję się obronić. W swoim CV mogę się już pochwalić stażem w firmie ubezpieczeniowej AXA oraz stażem finansowym w start-upie Displate. W marcu tego roku podjęłam pracę na pełny etat w firmie LPP, do której należą takie sklepy, jak Reserved, Mohito, Sinsay, Cropp, czy House. Pracuję w dziale „Przygotowania Kolekcji”. Bardzo się cieszę, że pomimo tego, że jeszcze nie ukończyłam studiów, miałam już okazję podjąć pracę zgodnie z tym, czego się uczę i łapać pierwsze doświadczenia”.

W dalszej części połączyliśmy się z innym naszym absolwentem – obecnie studentem II-go roku SGH Piotrem Kubiszewskim . Piotr podzielił się z nami swoim doświadczeniem z zakresu studiowania na tej uczelni, podał wiele cennych wskazówek. Dodał, że również pracuje zawodowo w znanej na polskim rynku firmie.

Naprawdę jesteśmy dumni z naszych wspaniałych absolwentów. Ale to nie koniec mostu na osi ŻEROMSKI – SGH. Teraz czekała wszystkich prawdziwa niespodzianka. Jako kolejna prelegentka głos zabrała pani Izabela Jaciubek – nauczycielka wychowania fizycznego w naszej szkole, która systematycznie bierze udział w corocznych charytatywnych biegach SGH – „BIEGA, BY POMAGAĆ”.

III część „MODA NA SGH – DOSŁOWNIE I W PRZENOŚNI” wzbudziła ogromne zainteresowanie, poprowadziły ją Kinga Orzechowska i Joanna Wijata z IICg KLASY AKADEMICKIEJ SGH. W czasie jej trwania zaprezentowano naprawdę pomysłowe kreacje SGH przygotowane przez uczennice klasy IICg:

 • „Nim ukończysz studia”
 • „Gdy zostajesz na uczelni”
 • „Czas na party”
 • „Wyjście do kina”
 • „Motywy zwierzęce na SGH”
 • „Klasyczny strój absolwenta SGH”
 • „Swobodnie na SGH”
 • „Kolorowo na SGH”
 • „Ze spokojem na egzaminy”
 • „Szał kolorowych liter”
 • „Moda na SGH – wszyscy chcemy się tam dostać”
 • „Zielony świat SGH”
 • „Pięknie na SGH”
 • „Zgodnie z trendem w stroju i zapotrzebowaniem na rynku pracy”
 • „Do SGH pasuje każdy kolor – uczelnia przyciąga światłe umysły”

W czwartej części spotkania znów mogliśmy usłyszeć Aleksandrę Stępień i Mikołaja Zielińskiego. Poznaliśmy wyniki konkursu na logo SGH – ŻEROMSKI. Zwycięzcą został  Artur Czarnecki z IICg KLASY AKADEMICKIEJ SGH.

Przed zakończeniem wydarzenia pani Karolina Skolimowska – Piechowiak poinformowała, że nasza szkoła otrzymuje upominek, który zostanie przekazany we wrześniu. Natomiast Dyrektor Centrum Edukacji Otwartej pani Dorota Popowska podziękowała pani Dyrektor Monice Klusce za „dbałość w tworzeniu przyjaznych warunków do nauki, umożliwienie młodzieży udziału w licznych projektach edukacyjnych, a także wsparcie w ich realizacji”.

Po tych słowach Aleksandra Stępień podziękowała wszystkim uczestnikom. Można dodać, że uroczystość była idealna i niemała w tym zasługa Oli jako Prezesa KLASY AKADEMICKIEJ SGH, ale również niezawodnej ekipie STUDIA 107, w której jest zdobywca tytułu PRIMUS INTER PARES  – Miłosz Polak.

To niesamowite – w czerwcu 2021 roku nasi uczniowie zdobyli aż 3 nagrody zespołowe. Wszyscy wiemy, że rozgrywki zespołowe zawsze budzą wiele pozytywnych emocji, a ich sukces tym większy, bo oparty na współpracy, współdziałaniu. W takich warunkach jest wychowywany  Vir honestus et bonus civis.

Gratulujemy uczniom KLAS AKADEMICKICH pomysłowości i perfekcji działania!!!

Link do nagrania z Dnia SGH w naszej szkole:
https://www.youtube.com/watch?v=_qsEDPtn4go

 

Wyróżnienie Kingi Studnickiej

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że Kinga Studnicka – uczennica IIFg KLASY AKADEMICKIEJ SGH otrzymała nagrodę w półfinale XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno – Środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” w 2021 roku pod hasłem „Tajemniczy świat jaskiń”. Nagroda została ufundowana przez Oddział Świętokrzyski Polskiego Towarzystwa Geologicznego.

Praca Kingi wyróżniała się ciekawą formą prezentacji zagadnienia – została wykonana w formie rozbudowanej infografiki.

Kinga przyjmij serdeczne gratulacje od całej wspólnoty szkolnej. Wyrazy uznania przekazujemy również Twoim Rodzicom i najbliższym. Sukces tym większy, gdyż tematyka geologiczna nie należy do najłatwiejszych, ale to przecież „w trudach kryją się największe możliwości, kształtują silne jednostki”. BRAWO!!!

DYPLOM KINGI2