„Komputer od Świętego Mikołaja” – edycja druga

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia kolejny komputer trafił w ręce naszych uczniów a właściwie uczennic. Cieszy fakt, iż za sprawą jednego komputera mogliśmy pomóc w tak trudnym czasie pandemii Covid-19 dwóm osobom jednocześnie, a to dlatego, że mowa o siostrach – bliźniaczkach  Kindze i Kornelii Studnickich z klasy II Fg.
Miało to miejsce po raz kolejny za sprawą owocnej współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja. Tym razem hojnym darczyńcą w drugiej edycji akcji był Bank HSBC który ufundował i przekazał fundacji 55 takich laptopów dla uczniów z całej Polski a nasze dziewczyny otrzymały jeden z nich.
Celem akcji jest przede wszystkim pomoc uczniom, którzy albo nie mają dostępu do komputera i Internetu albo ten kontakt z różnych względów jest utrudniony. I tak jest właśnie w tym przypadku. Fakt, że siostry otrzymały sprzęt był podyktowany głównie tym by po prostu wesprzeć je w dostępie do edukacji. Co więcej, nie bez znaczenia jest fakt, że dziewczyny nie tylko osiągają bardzo dobre wyniki w nauce ale również są uzdolnione muzycznie i wokalnie. Nie da się nie zauważyć, że są osobami niezwykle zaangażowanymi w życie artystyczne nie tylko szkoły ale również środowiska lokalnego udzielając się podczas uroczystości i imprez szkolnych oraz lokalnych. Wszystko to nie budzi wątpliwości, że takie osoby zasługują na to by im pomóc nawet jeśli o to nie proszą…

Kinga i Kornelia, serdecznie jako społeczność szkolna gratulujemy i życzymy by otrzymany sprzęt był realnym wsparciem w codziennej nauce!!!

   Ewa Sędkowska
Szkolny koordynator Fundacji Św. Mikołaja

A poniżej kilka zdjęć otrzymanego laptopa: