Koncert Walentynkowy 2023

Walentynki to szczególny dzień dla wszystkich zakochanych. Co roku 14 lutego do milionów ludzi na świecie trafiają kartki oraz listy, ktore są miłym sposobem na wyznanie naszych skrywanych i nieskrywanych uczuć. Jednak tegoroczny dzień zakochanych okazał się wyjątkowy i z pewnością zostanie na długo w pamięci uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie. Zwłaszcza uczniów klasy Ie medialno-artystycznej czyli wychowanków pani profesor Haliny Mikołajczyk, którzy specjalnie na tę okazję zadebiutowali z długo wyczekiwanym Koncertem Walentynkowym. W przygotowaniach i organizacji nieoceniona okazała się pomoc pana profesora Jacka Plucińskiego.

Koncert odbył się na korytarzu szkolnym i od samego początku cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli. Z tego powodu występującym koleżankom oraz kolegom towarzyszyla trema i stres, ale była to też niesamowita motywacja do tego aby pokazać się z jak najlepszej strony. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności artystyczne: muzyczne, w tym rap, który wzbudził największe zainteresowanie i emocje, recytatorskie oraz malarskie w postaci własnoręcznie wykonanych prac. Talenty muzyczne zaprezentowały: Maria Borkowska, Alicja Kamińska, Patrycja Kata, Milana Lepkova, Maja Rutowicz, Agata Siedlecka, Julia Szlęzak oraz Maja Reszka, która zarapowała swój autorski utwór . Piękne wiersze miłosne recytowały: Aleksandra Cichocka, Wiktoria Cisowska, Joanna Kaniewska i Magdalena Kobylarczyk. Emocje przelane na płótno lub papier przedstawione zostały przez: Adę Karasińską, Zuzannę Królikowską oraz Annę Krzewicką. Uroczystość poprowadzili uczniowie w składzie: Julia Cabaj, Miłosz Ciszek i Alicja Jaworska. Koncert Walentynkowy był utrzymany w tematyce romantycznej – jak na dzień zakochanych pzystało – dzięki czemu podkreśliliśmy to, co w miłości najpiękniejsze czyli różnorodność. Spojrzenie na to samo uczucie może się diametralnie różnić w zależności od doświadczenia czy wartości, które się wyznaje.
Występom uczniów towarzyszyła wspaniała scenografia, która została przygotowana przez naszych kreatywnych i uzdolnionych rówieśników i oczarowała odbiorców. Scenariusz został napisany przez uczennice klasy medialno-artystycznej: Zuzannę Plutę oraz Julię Szpocińską. Śmiało możemy stwierdzić, że wszelki stres i obawy przed zadebiutowaniem na scenie były zupełnie zbędne. Nasze artystyczne przedsięwzięcie zostało ciepło przyjęte o czym świadczą ogromne oklaski, a także wspólne śpiewanie miłosnych piosenek. Obrazy naszych młodych artystek zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu (I piętro).
Dzień zakochanych został spędzony w wyjątkowo przyjemnej i romantycznej atmosferze. Dziękujemy naszym zdolnym koleżankom i kolegom z klasy medialno-artystycznej. Z niecierpliwością czekamy na kolejne występy!

Zuzanna Pluta, Agata Siedlecka, Julia Szpocińska klasa I E