Licealiada 2022/2023 ……. Czas start !!!

Po znakomitym starcie drużyny sportowej Żeromskiego w XIII Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych w Spale, przyszedł czas na rozpoczęcie rywalizacji w ramach Licealiady 2022/2023.

Nasi sportowcy gotowi na nowe wyzwania wystartowali w Mistrzostwach Powiatu Opoczyńskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się na Stadionie Ceramiki Opoczno.
Piękna, słoneczna pogoda pozwoliła naszym zawodnikom na pokonanie wytyczonych tras we wspaniałym stylu. Dziewczęta ze szkół ponadpodstawowych biegały na dystansie 1000m, zaś chłopcy rywalizowali na dystansie 1500m. Każda szkoła mogła wystawić do zawodów 5 zawodniczek i 5 zawodników.
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego reprezentowali: Maja Pawlak (2g), Aleksandra Grzywacz (3f), Wiktoria Kuleta (1cd), Julia Ptaszek (1g1), Karolina Płuciennik (1g1), Mikołaj Gancarz (4c), Kacper Marańda (3b), Dawid Pajęcki (2b), Jeremi Danielik (3f), Mateusz Ścierwicki (4a).

Reprezentacja Żeroma spisała się ,,zawodowo” o czym świadczą następujące wyniki:

KATEGORIA DZIEWCZĄT:

  • II miejsce- Maja Pawlak
  • V miejsce- Wiktoria Kuleta
  • IX miejsce – Aleksandra Grzywacz
  • XI miejsce- Karolina Płuciennik
  • XII miejsce- Julia Ptaszek

KATEGORIA CHŁOPCÓW:

  • I miejsce- Mikołaj Gancarz
  • III miejsce- Kacper Marańda
  • VI miejsce- Dawid Pajęcki
  • IX miejsce- Jeremi Danielik
  • X miejsce- Mateusz Ścierwicki

Pięć najlepszych zawodniczek i pięciu najszybszych zawodników z powiatu, zapewniło sobie awans do Finału Wojewódzkiego. W tym zaszczytnym gronie znalazła się czwórka naszych biegaczy: Maja Pawlak, Wiktoria Kuleta, Mikołaj Gancarz i Kacper Marańda.
Kolejny szczebel zawodów, czyli wspomniany Finał Wojewódzki Indywidualnych Biegów Przełajowych, odbył się w Uniejowie. Na starcie stanęli najlepsi biegacze przełajowi z województwa łódzkiego. Naszą szkołę w kategorii dziewcząt ze szkół ponadpodstawowych reprezentowała wicemistrzyni powiatu- Maja Pawlak. Maja rywalizowała z najlepszymi z najlepszych na dystansie 1000m. Wielkie zaangażowanie, pasja i miłość do biegania daje Mai wiele radości, a przede wszystkim wspaniałe wyniki. Tak też się stało w Finale w Wojewódzkim, gdzie Maja rywalizując z 65 zawodniczkami zajęła wysokie 13 miejsce.
Oby tak dalej!

Opiekunami młodzieży na etapie powiatu byli: p. Edyta Świderska i p. Robert Bodasiński.
Opiekunem Mai podczas Finału Wojewódzkiego była p. Monika Bernacka.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i ich opiekunom.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne starty i sportowe sukcesy, a obfity w dobre wyniki i medale początek sportowego roku w Żeromskim wskazuje na to, że będzie ich jeszcze wiele.