I LO razem z ogólnopolską akcją Tropem Wilczym-Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Już po raz trzeci młodzież I LO uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Tropem Wilczym- Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie patriotyczno-sportowe odbyło się 26.02.2017 r. na terenie przy Zalewie Opoczyńskim.

III Opoczyński Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych miał na celu popularyzację wiedzy i treści historycznych na temat Żołnierzy walczących z komunizmem. Żołnierzy walczących o demokrację, ale także popularyzację biegania i zdrowego trybu życia. Wydarzenie rozpoczął marszobieg wszystkich uczestników wokół Zalewu Opoczyńskiego z Flagą Polski.

W biegu udział wzięło 135 zawodników w kategoriach: szkoły podstawowe (klasy I- III, IV-VI), szkoły gimnazjalne; ponadgimnazjalne oraz kategoria OPEN. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i medale oraz nagrody rzeczowe. Uczestnicy otrzymali pakiety startowe.

Odważniejsi uczestnicy wydarzenia mieli również możliwość zmierzyć swoje siły w strzelaniu do tarczy z krótkiej broni pneumatycznej, oczywiście po uprzednim instruktażu.

Zmarzniętych uczestników rozgrzała żołnierska grochówka przygotowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie.

Uczniowie naszej szkoły spisali się rewelacyjnie zajmując miejsca medalowe na podium w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Złoty medal zdobył Michał Franczak, srebrny Karolina Rzeźnik i brąz Katarzyna Smolarska. Nie zabrakło również nauczycieli, pani Izabela Jaciubek, która czynnie wzięła udział w biegu  i pana Krzysztofa Czajkowskiego nauczyciela historii.