Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

„ Na miły Bóg życie nie tylko po to jest by brać…”. Wspólne odśpiewanie „ Tolerancji ” 2 grudnia przy opoczyńskim Pegazie rozpoczęło obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Wydarzenie zorganizowane zostało z inicjatywy stowarzyszenia „Ja-Ty-My” wspólnie ze Starostwem Opoczyńskim oraz Urzędem Marszałkowskim w Łodzi. W uroczystości brała udział społeczność naszej szkoły reprezentowana przez klasę IF wraz z wychowawcą Agnieszką Kubiszewską oraz pedagogiem specjalnym – Justyną Jasińską Nieć.

W budynku Starostwa Powiatowego uczestników powitała pani wicestarosta Maria Barbara Chomicz, a następnie uczestnicy wysłuchali koncertu „Uwolnić motyla”. Występom na scenie towarzyszyła wystawa prac wykonanych przez osoby z niepełnosprawnościami. Piękne i niepowtarzalne prace można było kupić podczas trwania uroczystości.
Sala konferencyjna została wypełniona po brzegi. W spotkaniu uczestniczyły osoby z różnych środowisk z niepełnosprawnościami oraz młodzież ze szkół powiatu opoczyńskiego. Nasi uczniowie przekonali się, że osoby z niepełnosprawnościami są wśród nas i są także społecznością naszej szkoły. Potrzebują również, jak my wszyscy, wspólnych spotkań, rozmów i zabawy, bo potrafią mówić o swojej chorobie, tworzyć, cieszyć się i bawić. Utrudniają im to często ograniczenia ruchowe dlatego bądźmy uważni i starajmy się pomóc.
W organizacji obchodów pomagali także nasi uczniowie – wolontariusze, którym składam serdeczne podziękowania.

Justyna Jasińska Nieć