Miłosz Grudziecki najlepszy w kraju z Indeksem Politechniki Warszawskiej

22 marca 2018 roku to był niesamowity dzień – trzech uczniów naszej szkoły znalazło się w pierwszej dziesiątce w kraju, w tym jeden z nich Miłosz Grudziecki (klasa IIIab) triumfował zajmując pierwsze miejsce w Konkursie Politechniki Warszawskiej „Zaplanuj swoją przestrzeń”.

Konkurs Politechniki Warszawskiej „Zaplanuj swoją przestrzeń” miał charakter trzyetapowy. I etap polegał na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę z matematyki, geografii, przedsiębiorczości, rysunku technicznego. Już na pierwszym etapie uczniowie naszej szkoły spisali się znakomicie uzyskując bardzo wysokie wyniki, ale do rywalizacji finałowej zaproszono tylko maturzystów – 40 najlepszych osób z całego kraju. W gronie tym znalazło się pięciu uczniów z naszej szkoły: Dominika Ciszek (IIIab), Sylwia Popecka (IIIab), Weronika Franaszczyk (IIIc), Miłosz Grudziecki (IIIab) oraz Paweł Gągorowski (IIIeg).

W finale, zorganizowanym na terenie Politechniki Warszawskiej, w części pierwszej uczniowie musieli zmierzyć się z trzema opisowymi zagadnieniami:

  • Rzuty i skala,
  • Rodzaje przestrzeni publicznej i przykłady jej zagospodarowania na przykładzie wybranego miasta wojewódzkiego,
  • Źródła i sposoby redukcji hałasu.

W czasie przerwy, w oczekiwaniu na ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych do ścisłego finału, uczestnicy zwiedzili nowoczesny kampus Politechniki Warszawskiej. Przedstawiona w jednym z budynków liczba π przyprawiała o zawrót głowy.

Po atrakcyjnym spacerze wszyscy zgromadzili się na ogłoszeniu werdyktu jury. Ku naszej ogromnej radości do ścisłego finału, w którym znalazło się 10 uczestników,  zakwalifikowali się: Miłosz Grudziecki z piątego miejsca, Dominika Ciszek z szóstego miejsca i Sylwia Popecka z siódmego miejsca. Emocje były ogromne. Finaliści ze znakomitych szkół. W tej części rywalizacji każdy z zawodników losował dwa pytania, na które należało udzielić odpowiedzi w wyznaczonym, jednakowym dla wszystkich czasie. Na tym etapie ważna była wiedza, ale i opanowanie, umiejętność zwięzłej rzeczowej wypowiedzi, jej styl.

Liczyliśmy na miejsce na podium, ale wynik konkursu przerósł nasze oczekiwania, czemu daliśmy wyraz podczas komunikatu kończącego zawody – euforia radości.

I miejsce w kraju zajął nasz Miłosz Grudziecki, VI miejsce Sylwia Popceka, VII miejsce Dominika Ciszek. Dodatkowo Miłosz zdobył indeks Politechniki Warszawskiej – najlepszej i największej uczelni technicznej w kraju.

Przewodnicząca jury na oficjalnym podsumowaniu rywalizacji konkursowej powiedziała „I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie to kuźnia talentów. Brak słów uznania dla wspaniałego zwycięzcy Miłosza, który zachwycił komisję konkursową”.

Z całego serca GRATULUJEMY naszym Laureatom i ich Rodzicom. Dzięki Wam niemożliwe staje się realne.