Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

Dnia 13 listopada 2013 r. swoje zmagania rozpoczęli chłopcy. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn ze szkół: ZSS nr1 Opoczno, ZSPg nr1 Opoczno, ZS Prywatna Opoczno, ZSPg Drzewica, ZST Mroczków Gościnny oraz ZSO Opoczno (gospodarz). Organizatorami podobnie jak w dniu wczorajszym byli nauczyciele wychowania fizycznego z Żeromskiego (Izabela Jaciubek, Edyta Świderska, Dariusz Lewandowski i Robert Bodasiński). Sędziami głównymi na dzisiejszych zawodach byli panowie: Michał Przybylski i Robert Napierała.

W tym roku szkolnym drużynami rozstawionymi są w grupie A zespół – ZSPg nr1 Opoczno, który zmierzył się z Liceum Samorządowym w Opocznie i ZSPg z Drzewicy, w grupie B zespołem rozstawionym było ZSO Opoczno, które zagrało z ZS Prywatną w Opocznie i ZST w Mroczkowie Gościnnym. Mecze grupowe rozgrywane był systemem ,,każdy z każdym” dwie połowy po 8 minut. Do meczy półfinałowych awans uzyskały dwie najlepsze ekipy. Poniżej przedstawiamy wyniki meczy grupowych y klasyfikację końcową po meczach grupowych:

Grupa A:

ZSPg nr1 Opoczno – ZSS nr1 Opoczno        3:7

ZSS nr1 Opoczno – ZSPg Drzewica              8:6

ZSPg nr1 Opoczno – ZSPg Drzewica            8:4

Grupa B:

ZSO Opoczno – ZS Prywatna Opoczno        7:5

ZST Mroczków G. – ZS Prywatna                 6:7

ZSO Opoczno – ZST Mroczków G.               8:1

Przypominamy że do kolejnej rundy awans uzyskały dwa pierwsze zespoły z grupy. W półfinałach ZSS nr1 Opoczno, które zajęło I miejsce w gr. A zmierzyło się z ZS Prywatnych Opoczno, a ZSO które awansowało z gr. B z I miejsca rozegrało mecz z ZSPg nr1 Opoczno. Z meczu na mecz coraz lepiej grająca ekipa z Prywatnej pokazała że kondycyjnie wytrzymuje trudy turnieju najlepiej i w pierwszym półfinale łatwo pokonała Liceum Samorządowe 8:3. W drugim półfinale drużyna gospodarzy z Żeromskiego również gładko pokonała zespół z Ekonomika 12:1. Tym samym mecz o III miejsce zagrały Jedynka z Ekonomikiem w którym to starciu lepsi okazali się chłopcy z Liceum wygrywając 7:3. Natomiast w finale bardzo zacięty mecz rozegrali Żeromski i Prywatna. Mecz był bardzo pasjonujący, gdyż w pierwszej połowie wynik 3:2 dla Prywatnej nie wskazywał nic szczególnego. Dopiero druga połowa pokazała że lepiej trudy tego turnieju wytrzymali zawodnicy z Prywatnej wygrywając ostatecznie finałowy mecz 6:4. I to ta drużyna będzie reprezentowała nasz powiat na zawodach rejonowych, które przypominam rozegrane zostaną w Żeromskim.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

I miejsce ZS Prywatna Opoczno

II miejsce ZSO Opoczno

III miejsce ZSS nr1 Opoczno

IV miejsce ZSPg nr1 Opoczno

V miejsce ZSPg Drzewica

VI miejsce ZST Mroczków Gościnny

W zawodach organizatorzy prowadzili klasyfikację na najlepszego strzelca turnieju. Tu prym wiedli zawodnicy z Żeromskiego i Prywatnej. Przedstawiamy pięciu najskuteczniejszych zawodników a są nimi:

I miejsce                     Łukasz Nowak  12 bramek (ZSO w Opocznie)

II miejsce                   Radosław Deja  10 bramek (ZS Prywatna Opoczno)

III miejsce                  Bartosz Kowalczyk 8 bramek (ZSS nr1 Opoczno)

IV miejsce                  Tomasz Kryński 7 bramek (ZS Prywatna Opoczno)

V miejsce                    Jarosław Klata 6 bramek (ZSO Opoczno)

Należy podkreślić, że w turnieju zdobyto dużą ilość bramek a kolejne pięć miejsc należą się zawodnikom, którzy rzucili po 5 bramek. Łącznie rzucono 110 bramek czyli skuteczność dość wysoka jak na tak krótki okres gry. Na koniec organizatorzy wręczyli pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Starostę Opoczyńskiego Marka Ksytę trzem najlepszym drużynom turnieju gratulując wszystkim wspaniałej rywalizacji i wytrwałości gdyż ekipy startujące grały od godziny 9.00 aż do 14.00. Ponadto kierujemy duże słowa podziękowania dla uczniów, którzy pomagali od godzin porannych w przeprowadzeniu zawodów: Sylwii Kubiszewskiej (IIIB), Katarzynie Madej (IIIB), Jakubowi Kotyni (IIIB), Szymonowi Pacanowi (IIIC), Maciejowi Gajewskiemu (IIIC), Bartłomiejowi Wujkowi (IIIC).

Opiekunem zwycięskiej drużyny był pan Czarek Kądziela a skład przedstawia się następująco: Tomasz Kryński, Przemysław Konieczny, Cezary Robak, Damian Prusek, Michał Molin, Marcin Konieczny, Wojciech Tyczyński, Piotr Deja, Błażej Wach, Radosław Deja, Adrian Wajszczyk, Adam Kowalczyk, Bartłomiej Rusek.

Opiekunem drużyny z Żeromskiego był pan Robert Bodasiński, który prowadził chłopców: Paweł Zaręba (IIID/E), Jan Białek (IIIF), Łukasz Nowak (IIID/E), Przemysław Owczarski (IID), Tomasz Owczarski (IID), Piotr Majcherek (IIIB), Jarosław Klata (IIF), Kamil Stępień (IIID/E), Karol Tatar (IIIB), Paweł Baran (IIIC), Wojciech Wojciechowski (IID), Marcin Stańczyk (IIIB).