Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt.

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

12 listopada 2013 roku na hali sportowej w ZSO rozegrane zostały zawody zaliczane do Licealiady – Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt. Do turnieju zgłoszone zostały cztery zespoły reprezentujące szkoły: ZSS nr1 w Opocznie, ZSPg nr1 w Opocznie, ZSPg w Drzewicy oraz gospodarz ZSO w Opocznie. Dziewczęta zagrały systemem ,,każdy z każdym” dwie połowy po 8 minut. Sędziami głównymi zawodów byli panowie Michał Przybylski i Robert Bodasiński. Po weryfikacji drużyn i losowaniu kolejność meczy i wyniki przedstawiały się następująco:

1 mecz ZSPg nr1 Opoczno – ZSS nr1 Opoczno (5:3)

2 mecz ZSO Opoczno – ZSPg Drzewica (6:0)

3 ZSPg nr1 Opoczno – ZSO Opoczno (2:6)

4 ZSS nr1 Opoczno – ZSPg Drzewica (4:8)

5 ZSPg nr1 Opoczno – ZSPg Drzewica (4:3)

6 ZSO Opoczno – ZSS nr1 Opoczno (13:1)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA ZAWODÓW:

I miejsce      ZSO Opoczno 6p (25:3)

II miejsce    ZSPg nr1 Opoczno 4p (11:12)

III miejsce  ZSPg Drzewica 2p (11:14)

IV miejsce   ZSS nr1 Opoczno 0p (8:26)

Podsumowując dziewczęta z Żeromskiego zdeklasowały pozostałe ekipy o czym świadczy fakt wygrania wszystkich meczy i ilość zdobytych bramek. Nasze dziewczęta pod każdym względem były najlepsze zarówno w zgraniu jak również skuteczności. Opiekunką damskiej drużyny jest p. Izabela Jaciubek, a skład drużyny stanowią: Aleksandra Zawada (IIIF), Izabela Walasik (IIF), Magdalena Składowska (IF2), Anna Kszczot (IF2), Patrycja Sadowska (IF2), Sylwia Kubiszewska (IIIB), Klaudia Bernacka (IIIB), Ewelina Jędrzejczyk (IIIB), Małgorzata Zawada (IIG), Weronika Zawada (IIG), Marta Wach (IIID/E). W turnieju prowadzona była również klasyfikacja na najlepszego strzelca i tu najlepszą okazała się Aleksandra Zawada z naszej szkoły, która zdobyła aż 14 bramek. Organizatorem zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego: Izabela Jaciubek, Edyta Świderska, Dariusz Lewandowski i Robert Bodasiński. Na zakończeniu była pani dyrektor ZSO Małgorzata Mróz Duda, która pogratulowała wszystkim startującym drużynom wręczając trzem najlepszym ekipom pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Starostę Opoczyńskiego Marka Ksytę.

Dziękując naszym dziewczętom za odniesiony sukces życzymy im jak najlepszego wyniku w zawodach rejonowych, które w tym roku odbędą się na naszej hali. Jutro zmagania chłopców może być ciekawie zgłoszonych zostało 6 ekip.