Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego w Tenisie Stołowym

Dziewcząt i Chłopców

Dnia 21 stycznia 2015 roku odbył się w hali ZSO w Opocznie turniej drużyn dziewcząt i chłopców o Mistrzostwo Powiatu Opoczyńskiego wliczany do cyklu imprez sportowych ,,Licealiady”. W zawodach wystartowały 4 zespoły dziewcząt i 6 zespołów chłopców reprezentujących szkoły: ZSO w Opocznie, ZSS nr 1 w Opocznie, ZSPg nr 1 w Opocznie, ZSPg w Drzewicy, ZS Prywatnych w Opocznie oraz ZST w Mroczkowie Gościnnym. Dziewczęta zagrały systemem ,,każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 11 punktów i dwóch przewagi, natomiast chłopcy podzieleni zostali na dwie grupy w których również grali do dwóch wygranych setów 11 punktów i dwóch przewagi.

W kategorii dziewcząt kolejne mecze miały następujący przebieg:

  • ZSO OPOCZNO – ZSPg nr1 OPOCZNO   3:0
  • SLO OPOCZNO – ZSPg DRZEWICA   3:0
  • ZSO OPOCZNO – SLO OPOCZNO   3:2
  • ZSPg nr1 OPOCZNO – ZSPg DRZEWICA   3:0
  • ZSO OPOCZNO – ZSPg DRZEWICA   3:0
  • ZSPg nr1 OPOCZNO – SLO OPOCZNO   1:3

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejsce ZSO Opoczno

II miejsce SLO Opoczno

III miejsce ZSPg nr1 Opoczno

IV miejsce ZSPg Drzewica

Podsumowując najlepszą drużyną zawodów w kategorii dziewcząt była nasza ekipa, która pomimo ciężkiego pojedynku stoczonego i wygranego z Liceum Samorządowym 3:2 nie przegrała żadnego spotkania. Nasze dziewczęta grały bardzo równo i w dwóch pozostałych spotkaniach wygrały je w stosunku 3:0.Wyrazy uznania należą się zespołowi z Jedynki, który o włos mógł zająć miejsce Żeromskiego. Ostatecznie dziewczęta z LS zajęły II miejsce. Na trzecim miejscu uplasowały się dziewczęta z Ekonomika a IV miejsce przypadło ekipie z Drzewicy.

Skład drużyny z Żeromskiego:

Agata Natkańska, Stępień Ewelina, Marta Stuleblak

Odmienny przebieg miały rozgrywki chłopców. Tu w przypadku grupy B gdzie dwa pierwsze miejsca zajęli odpowiednio zawodnicy reprezentujący ,,Ekonomik” Opoczno i Drzewicę, Jedynka poza rywalizacją. Tak w grupie A każda z drużyn miała po jednym zwycięstwie i o awansie decydowały zdobyte sety. Tu najlepiej wypadli nasi chłopcy z Żeroma, na drugim miejscu sklasyfikowany został zespół z Mroczkowa Gościnnego a dopiero III miejsce przypadło ekipie z Prywatnej, która w ubiegłym roku zajęła I miejsce. Poniżej przedstawiamy wyniki meczy grupowych:

 Grupa A:

ZST MROCZKÓW GOŚCINNY – ZSO OPOCZNO   1:3

ZSO OPOCZNO – ZS Prywatnych OPOCZNO   2:3

ZST MROCZKÓW GOŚCINNY – ZS Prywatnych   3:1

Grupa B:

ZSPg nr1 OPOCZNO – SLO OPOCZNO   3:0

SLO OPOCZNO – ZSPg DRZEWICA   0:3

ZSPg nr1 – ZSPg DRZEWICA   3:2

Mecze półfinałowe:

ZSO OPOCZNO – ZSPg DRZEWICA   0:3

ZST MROCZKÓW GOŚCINNY -ZSPg nr1 OPOCZNO   0:3

Tak więc łatwe zwycięstwa odniosły drużyny z grupy B, które bez żadnych problemów zwyciężyły ekipy z grupy A. Mecze o III i I miejsce okazały się rewanżami meczy grupowych. W meczu o III miejsce tym razem zawodnicy z Mroczkowa stawili duży opór drużynie z Żeromskiego i przegrali minimalnie mecz o III miejsce 2:3, natomiast w meczu o I miejsce rewanż zespołowi z Drzewicy wyszedł na dobre i ta ekipa wygrała 3:1 zajmując I miejsce w zawodach. Poniżej przedstawiamy wyniki meczy finałowych:

ZSO OPOCZNO – ZST MROCZKÓW GOŚCINNY   3:2   (miejsca III i IV)

ZSPg nr1 OPOCZNO – ZSPg DRZEWICA   1:3   (miejsce II i I)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA CHŁOPCÓW:

I miejsce ZSPg DRZEWICA

II miejsce ZSPg nr1 OPOCZNO

III miejsce ZSO OPOCZNO

IV miejsce ZST MROCZKÓW GOŚCINNY

V miejsce ZSPr OPOCZNO

VI miejsce SLO OPOCZNO

Skład drużyny z Żeromskiego:

Dawid Kozera, Mateusz Przybyła, Patryk Nojek

Podsumowując zawody stały na dobrym poziomie, każda z drużyn starała się dać z siebie jak najwięcej by zająć jak najwyższe miejsce. Do zawodów rejonowych awans uzyskały w kategorii dziewcząt: Żeromskim z Opoczna oraz Jedynka, natomiast w kategorii chłopców: ZSPg Drzewica i ZSPg Ekonomik.