Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców

MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

AWANS CHŁOPCÓW DO ZAWODÓW REJONOWYCH W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM!!!

Dnia 12 grudnia 2013 r. rozegrane zostały na hali sportowej w ZSPg w Drzewicy kolejne zawody Licealiady szkół ponadgimnazjalnych tym razem w tenisie stołowym. Zawody zorganizował i przeprowadził Piotr Podogrodzki nauczyciel wychowania fizycznego w tej szkole. Do zawodów przystąpiły zarówno dziewczęta i chłopcy reprezentujące szkoły: ZSO w Opocznie, ZSZ w Żarnowie, ZST w Mroczkowie Gościnnym, ZS Prywatnych w Opocznie, ZSPg nr1 w Opocznie oraz ZSPg w Drzewicy. Przy czym w kat. dziewcząt startowały 4 zespoły a w kat. chłopców 6 ekip. Każda drużyna złożona była z trzech zawodniczek i zawodników.

Dziewczęta ponieważ zgłosiły się 4 drużyny zagrały systemem każdy z każdym do trzech wygranych setów (4 mecze singlowe i 1 mecz deblowy). O wygranej decydowało wygranie trzech z pięciu w/w meczy. W tej kategorii każdy z zespołów żeńskich startujących miał swoją liderkę, która przeważała nad pozostałymi zawodniczkami ze swojej jak również innych ekip. W naszym zespole ciężar liderki objęła Agata Natkańska uczennica klasy IIa1, którą wspierały Kinga Szymaszek i Justyna Jędrasik kl. I f1 (rezerwową była Olga Wujek kl. 1 f1). Pomimo dobrej postawy naszych zawodniczek prowadzonych przez Edytę Świderską i Izabelę Jaciubek i dużej woli walki nie udało im się uzyskać awansu do zawodów rejonowych pomimo że zajęły bardzo dobre III miejsce. Wyniki poszczególnych meczy przedstawiały się następująco:

1 mecz ZSO Opoczno – ZSPg nr1 Opoczno          2:3 (0:3, 3:1; 0:3, 3:0, 0:3)

2 mecz ZSPg Drzewica – ZSO Opoczno                0:3 (0:3; 0:3; 1:3)

3 mecz ZSZ Żarnów – ZSO Opoczno                     3:2 (0:3, 3:1; 3:0; 1:3; 3:0)

W przypadku chłopców nastąpił podział na dwie grupy po trzy zespoły – mecze rozgrywane były do trzech wygranych setów a o awansie do półfinałów decydowało zajęcie pierwszych dwóch miejsc w grupie. Nasi zawodnicy grający w składzie: Kamil Jędrasik kl. III c, Łukasz Nowak kl. III d/e i Karol Tatar kl. III b (rezerwowy Dawid Kozera kl. I c/d) trafili do grupy śmierci (ZS Prywatnych Opoczno, ZSPg nr1 Opoczno i nasz zespół), gdyż każdy zespół mógł uzyskać awans – o awansie decydowały małe niuanse, silne nerwy i ogranie. W drugiej grupie zagrały pozornie słabsze drużyny (ZSPg Drzewica, ZST Mroczków Gościnny oraz ZSZ Żarnów) lecz w dalszych etapach pokazały że jednak to też dobre zespoły. Nas najbardziej interesowała grupa A. Każdy mecz naszych zawodników prowadzony przez Dariusza Lewandowskiego miał swoją dramaturgię i chwile trillera i happy endu. Pierwszy mecz zagrali z ubiegłorocznymi mistrzami ZS Prywatnych w Opocznie. Pomimo dużego oporu i litrów wylanego potu musieli uznać wyższość chłopców z Prywatnej i ostatecznie przegrali. W kolejnym spotkaniu spotkały się Ekonomik i Prywatna. Tu cała nasza drużyna przeżyła horror, gdyż wygrana Ekonomika całkowicie uniemożliwiała nam awans z grupy. A po trzech meczach to właśnie ta ekipa prowadziła 2:1. Kolejne mecze pokazały jednak że chłopcy z Prywatnej są mocni i przypieczętowali swój awans z I miejsca. Nasi chłopcy stoczyli niesamowity bój o wyjście z grupy właśnie z Ekonomikiem, który dzięki ambicji i dużej woli walki wygrali. A tak przedstawiają się wyniki meczy grupowych w naszej grupie.

ZS Prywatnych Opoczno – ZSO Opoczno            3:0 (3:2; 3:1; 3:0)

ZS Prywatnych Opoczno – ZSPg nr1 Opoczno   3:2 (3:1, 1:3; 2:3, 3:1, 3:2)

ZSO Opoczno – ZSPg nr1 Opoczno                       3:2 (2:3; 3:1; 3:2; 1:3; 3:1)

W półfinale spotkaliśmy się z pierwszą drużyną gr. B – kolejne niesamowite emocje. Każdy z meczy raz wygraną dawał ekipie z Drzewicy raz z naszej szkoły. Kiedy po czterech meczach był wynik 2:2 do walki stanął Kamil Jędrasik, który wygrała 3:0 dający awans do finału lecz sety były tak zacięte że do końca drżeliśmy o wygraną (11:9; 12:10; 12:10) – Kamil zachował zimną krew do końca!!!! W finale ponownie zagraliśmy z Prywatną i pomimo lepszej gry niż w fazie grupowej znów przegraliśmy 3:0. Pomimo to nasz zespół pojedzie na zawody rejonowe, które rozegrane zostaną w Tomaszowie Mazowieckim.

Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców:

  • I miejsce ZS Prywatnych Opoczno
  • II miejsce ZSO w Opocznie
  • III miejsce ZSPg w Drzewicy
  • IV miejsce ZST w Mroczkowie Gościnnym
  • V miejsce ZSPg nr1 w Opocznie i ZSZ w Żarnowie