Mistrzostwa Rejonu w Piłce Siatkowej Chłopców

III miejsce ZSO w Opocznie

Mistrzostwa Rejonu w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych

Niestety Mistrzostwa Rejonu w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych nie dla ,,Żeroma”. Pomimo bardzo dobrych zawodów, które rozegrali 4 kwietnia w Tomaszowie Mazowieckim należy podkreślić, że pierwsze miejsce uciekło po przegranej z I LO w Tomaszowie Mazowieckim, a drugie miejsce otrzymali w prezencie od naszych chłopców zawodnicy z Tuszyna. Do zawodów zgłoszone zostały ZSO w Opocznie, I LO w Tomaszowie Mazowieckim, LO w Tuszynie oraz ZSP w Brzezinach. Turniej rozegrano systemem ,,każdy z każdym” do dwóch wygranych setów i 25 punktów i dwóch przewagi.

Wracając do naszej drużyny – ,,żal i smutek” takie słowa nasuwają się po zajęciu III miejsca w Mistrzostwach Rejonu. Ktoś zapyta dlaczego? Kiedy nasz zespół rozpoczynał rywalizację z Tomaszowem z góry wszyscy skazywali naszą drużynę na przegraną. Lecz po kilku piłkach widać było, że nasza ekipa łatwo nie odda zwycięstwa i powalczy do końca. W pierwszym secie to my nadawaliśmy ton grze – a wszyscy na hali w LO tomaszowskim oniemięli. Doskonałe ataki, 12 bloków a co najważniejsze brak błędów sprawiły że gospodarze byli tylko tłem a punkty głównie zdobywali nasi chłopcy ostatecznie wygrywając seta 25:16. W drugim secie sytuacja się odwróciła i w tej odsłonie lepiej zagrali chłopcy z Tomaszowa i wygrali 25:18. Tie brek to wymiana ciosów na początku seta do wyniku 8:7 dla gospodarzy. Później niestety cztery fatalne błędy naszych pozwoliły tomaszowianom odskoczyć i ostatecznie nie oddali prowadzenia wygrywając 15:12. Pomimo przegranej ekipa z Żeroma nie stała na straconej pozycji i chciała wywalczyć jak najlepsze miejsce co udowodniła w meczu z Brzezinami. Zawodnicy z naszego LO Opoczyńskiego zdeklasowali drużynę przeciwną pozwalając im ugrać w secie pierwszym 12 a w drugim 15 punktów. Tak więc o zdobyciu II miejsca decydował mecz z LO z Tuszyna drużyny, która grała w turnieju podobnie jak nasza ekipa. W tym meczu nasi chłopcy dokonali rzeczy, której nikt z przebywających na hali się nie spodziewał. Pierwszy set to coś co nigdy nie powinno się stać a jednak – nasz zespół prowadził piękną grę przez całe spotkanie prowadząc 6 – 7 punktami. Ten set przypominał grę z Tomaszowem  i kiedy na tablicy wyników widniał wynik 24:19 dla naszej drużyny praktycznie wszystko było jasne kto może zwyciężyć w tym secie. Lecz po zepsutej zagrywce i gradzie błędów z naszej strony po kilku minutach to Tuszyn prowadził 25:24!!!!!! Kolejne piłki to istny horror raz prowadziła jedna raz druga drużyna a tę grę nerwów lepiej wytrzymali chłopcy z Tuszyna wygrywając 35:33. W drugim secie nasz zespół pokazał, że są lepszą drużyną i wygrali 25:14. W tie breaku początek to totalne rozluźnienie i chaos w naszym zespole co spowodowało, że tuszynianie wyszli na prowadzenie 6:1. Nasi chłopcy gonili wynik do końca lecz zmotywowana ekipa LO z Tuszyna, nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa do końca korzystając z prezentu, który podarowali im nasi chłopcy wygrywając 15:13. No cóż jak ktoś powiedział w sporcie są wygrani i przegrani a w piłce siatkowej wygrywa ten kto popełni mniej błędów.

Skład zespołu ZSO w Opocznie:

Trener: Dariusz Lewandowski, wystawiający: Łukasz Nowak, atakujący: Rafał Zwoliński, Robert Szewczyk, środkowi: Jarosław Klata, Przemysław Pajchert, Marek Borończyk, przyjmujący: Tomasz Solecki i Bartłomiej Wujek, Szymon Pacan.

Wyniki meczy przedstawiały się następująco:

  • LO TUSZYN – ZSP BRZEZINY   2:0 (25:17,25:19)
  • LO ,,ŻEROMSKI” OPOCZNO – I LO TOMASZÓW MAZOWIECKI   1:2 (25:16,18:25,12:25)
  • LO TUSZYN – I LO TOMASZÓW MAZOWIECKI  0:2 (11:25,20:25)
  • ZSP BRZEZINY – LO ,,ŻEROMSKI” OPOCZNO   0:2 (12:25,14:25)
  • LO TUSZYN – LO ,,ŻEROMSKI” OPOCZNO   2:1 (35:33,14:25,15:13)
  • ZSP BRZEZINY – I LO TOMASZÓW MAZOWIECKI 0:2 (9:25,14:25)