Mistrzostwa Rejonu w sztafetach pływackich dziewcząt i chłopców

REJONOWE MISTRZOSTWA W SZTAFETACH PŁYWACKICH

W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM

Dnia 15 listopada 2013 r. w Tomaszowie Mazowieckim rozegrano zawody pływackie dziewcząt i chłopców. Przypominamy, że były to zawody wchodzące w skład Licealiady szkół ponadgimnazjalnych. Jest to ciężka konkurencja, gdyż skład drużyny stanowi aż 10 pływaków, którzy pokonują dystans 50 metrów każdy. W powiecie od lat prym wiodą zawodnicy z Liceum Samorządowego w Opocznie, a na drugim miejscu plasuje się zespół z Żeromskiego w Opocznie. I to te właśnie ekipy reprezentowały nasz powiat na zawodach rejonowych. Oprócz naszych drużyn wystartowały dwie szkoły z Tomaszowa Mazowieckiego tzn. I LO i II LO. Zespoły dziewcząt i chłopców z Żeromskiego popłynęły na bardzo dobrym poziomie i pomimo zajętego IV miejsca uzyskały doskonałe wyniki. Rywale jednak byli za silni. Należy podkreślić, że drużyna chłopców do 10 zmiany była na III miejscu lecz w końcówce przegrała z II LO tylko o 6 sekund. Dziewczęta do 5 zmiany utrzymywały dobrą III pozycję lecz na kolejnych zmianach rywalki odskoczyły. Na uwagę zasługuje fakt że nasze zespoły damski i męski składają się z zawodniczek i zawodników, którzy nie uczęszczają do żadnej sekcji pływackiej, a czasy które osiągnęli są naprawdę godne uwagi. Dziewczęta poprawiły rekord szkoły wynikiem 6.98.12, natomiast chłopcom, którzy osiągnęli wynik 5.33,12 zabrakło tylko i aż dwóch sekund do jego poprawienia.

Doskonale na zawodach spisali się nasi rywale pływacy z Liceum Samorządowego, którzy w kategorii dziewcząt na ostatnich czterech zmianach straciły II miejsce i ostatecznie sklasyfikowane zostały na III miejscu, a chłopcy nie dali żadnych szans pozostałym zespołom pewnie wygrywając całą rywalizację. Ostateczna klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:

Kategoria dziewcząt:

I miejsce          I LO Tomaszów Mazowiecki

II miejsce        II LO Tomaszów Mazowiecki

III miejsce       Liceum Samorządowe z Opoczna

IV miejsce       Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Opocznie

            Kategoria chłopców:

I miejsce          Liceum Samorządowe z Opoczna

II miejsce        I LO w Tomaszowie Mazowieckim

III miejsce       II LO w Tomaszowie Mazowieckim

IV miejsce       Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Opocznie

             Pomimo przegranej nasi pływacy uważają się za wygranych, gdyż niektórzy poprawili i ustanowili swoje rekordy życiowe. Jednak żal pozostaje ale jak to stwierdzili za rok będzie lepiej i niech tak zostanie. Nasze ekipy prowadzone były przez Katarzynę Niewadzi i Dariusza Lewandowskiego, a składy drużyn z Żeromskiego przedstawiają się następująco:

Dziewczęta: Aleksandra Jurek (IIC), Martyna Śpiewak (IID), Anna Orłowska (IIIF), Katarzyna Lewocha (ID), Karolina Chamernik (IIIC), Martyna Czarnecka (IID), Katarzyna Turczyńska (IF), Karolina Benesiewicz (IF), Julia Bojanowska (IIF), Marta Stuleblak (IF1), Weronika Knap (IIF), Klaudia Chmal (IC/D).

Chłopcy: Maciej Józefjaka (IIF), Damian Piekarski (IIF), Piotr Kołodziejczyk (IIF), Hubert Kupis (IIIC), Jakub Majsterek (IIC), Marcin Mell (ID), Aleksander Stępień (IIF), Jarosław Klata (IIF), Bartłomiej Chomicz (IF1), Bartosz Dębowski (IIIF), Paweł Baran (IIIC), Maciej Paduch (IIID/E), Szymon Chmal (ID).

            Nasi pływacy wystartują jeszcze w Mistrzostwach Żeromskiego, organizowanych przez Katarzynę Niewadzi i Dariusz Lewandowskiego, które przypominamy odbędą się na miejskim basenie w Opocznie dnia 18 listopada 2013 r. (poniedziałek) w godzinach 9.30-11.30. Organizatorzy przewidzieli rywalizację zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców na dystansach 25 metrów, 50 metrów, 100 metrów oraz mieszanych sztafet pływackich (3+2) każdy zawodnik pokonuje dystans 25 metrów. Ogólnie do zawodów zgłoszonych zostało 34 pływaków. Zapowiada się wspaniała zabawa i sportowa rywalizacja. Są to po raz pierwszy organizowane tego typu zawody w szkole co jeszcze bardziej wzmaga dreszczyk emocji.

<video controls="controls" autoplay="autoplay">
  <source src="MOV05593_x264.mp4" type="video/mp4" />
</video>