Dnia 14 grudnia 2017 roku na hali I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców. Impreza ta na stałe weszła już do kalendarza imprez sportowych organizowanych w naszej szkole i cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. W tym roku w zawodach wystartowało 20 uczniów (8 dziewcząt i 12 chłopców).
Mecze rozegrano systemem brazylijskim. Każdy zawodnik brał udział w rozgrywkach do momentów dwóch przegranych meczów. Mecze rozgrywano do trzech wygranych setów, a każdy set do jedenastu punktów.
W kategorii dziewcząt wystartowały:
- Aleksandra Piekarz
- Kinga Wojton
- Wiktoria Domagała
- Patrycja Nowak
- Klaudia Chmal
- Aneta Białas
- Patrycja Deka
- Karolina Rzeźnik
Zawodnicy w kategorii chłopców to:
- Mateusz Gruszczyński
- Marcin Gruszczyński
- Bartłomiej Wiatrowski
- Adam Szewczyk
- Szymon Grabski
- Jakub Paduch
- Kamil Jaworski
- Szymon Skroś
- Patryk Raczyński
- Mateusz Dąbrowski
- Jan Czapka
- Szymon Skroś
Klasyfikacja końcowa :
Dziewczęta
I miejsce- Klaudia Chmal klasa IC
II miejsce- Aleksandra Piekarz klasa IIIC
III miejsce- Patrycja Nowak klasa IIIF2
Chłopcy
I miejsce- Adam Szewczyk klasa ID
II miejsce- Bartłomiej Wiatrowski klasa IIBE
III miejsce- Mateusz Dąbrowski klasa IC
Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a w szczególności zwycięzcom turnieju. Najlepsi zawodnicy będą reprezentować szkołę na Mistrzostwach Powiatu Opoczyńskiego w tenisie stołowym, które odbędą się już w styczniu.
Życzymy powodzenia!!!
Organizatorzy turnieju:
Izabela Jaciubek
Edyta Świderska
Robert Bodasińki