Mistrzostwa ,,Żeromskiego” w tenisie stołowym

MISTRZOSTWA ,,ŻEROMSKIEGO” w TENISIE STOŁOWYM

DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Dnia 9 stycznia 2015 roku w naszej hali sportowej rozegrane zostały kolejny turniej dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 12 zawodniczek i 22 zawodników reprezentujących poszczególne klasy. Rozgrywki prowadzone były systemem rosyjskim do dwóch wygranych setów do 11 punktów i dwóch przewagi. W kategorii chłopców wcześniej przeprowadzone zostały mecze kwalifikacyjne i dopiero po nich rozlosowano pary do gier właściwych. Wśród dziewcząt zagrały: Agata Natkańska, Katarzyna Wijata, Eliza Wiktorowicz, Martyna Chochuł, Kinga Szymanek, Kinga Witoń, Ewelina Stępień, Ewa Czyż, Olga Wujek, Natalia Borkowska, Magda Sapieja oraz Marta Stuleblak, natomiast w kategorii chłopców w głównych rozgrywkach udział wzięli: Dawid Kozera, Mateusz Górnik, Szymon Jakubczyk, Bartłomiej Chomicz, Patryk Wierzbicki, Mikołaj Meusiak, Karol Fiderek, Filip Seta, Wojciech Ruta, Marcin Michałowicz, Albert Sochański, Sebastina Szewczyk, Patryk Nojek, Kacper Kowalczyk, Piotr Fabianowski oraz Mateusz Przybyła. Do głównego finału meczy o miejsca I – IV awans uzyskali w kategorii dziewcząt: Agata Natkańska, która zmierzyła się w meczu o I miejsce z Eweliną Stępień. Wielokrotna finalista tenisa stołowego Agata nie dała szans młodszej koleżance i zwyciężyła nie przegrywając żadnego spotkania w dzisiejszych zawodach. W meczu o III miejsce mecz w którym zagrały Marta Stuleblak i Kinga Szymanek był bardziej wyrównany, jednak lepsza z wynikiem 2:1 okazała się Marta zajmując ostatecznie III miejsce. Poniżej przedstawiamy ogólną klasyfikację wszystkich startujących zawodniczek: Agata Natkańska III A1 (I), Ewelina Stępień I C  (II), Marta Stuleblak II F (III), Kinga Szymanek II A1 (IV), Kinga Witoń I A1B – Magda Sapieja I D (V-VI), Olga Wujek III F – Natalia Borkowska II C (VII-VIII), Eliza Wiktorowicz III F, Martyna Chochuł II A2B, Ewa Czyż II A2 oraz Katarzyna Wijata III F (IX-XII).

W kategorii chłopców w meczu o III miejsce zagrali: Patryk Nojek i Filip Seta. Patryk który zagrał dobre zawody nie dał szans Filipowi i wygrał 2:0 zajmując III lokatę. Mecz o I miejsce w którym spotkali się Mateusz Przybyła i Dawid Kozera był bardziej zacięty i stał na bardzo wysokim poziomie. W secie pierwszym lepszy okazał się Dawid wygrywając 11:9, drugi set to wygrana Mateusza 11:8. O wszystkim decydował tir break w którym Dawid osiągnął na początku przewagę aż 5 punktów i pomimo nerwówki w końcówce seta wygrał go do 9 zdobywając w ten sposób Mistrzostwo Szkoły na rok 2015. Tu również przedstawiamy końcową klasyfikację wszystkich startujących zawodników: Dawid Kozera IIC (I), Mateusz Przybyła IIIG (II), Patryk Nojek IIG/E (III), Filip Seta IIC (IV), Marcin Michałowicz IIG/E – Szymon Jakubczyk IC (V-VII), Sebastian Szewczyk IIIF – Albert Sochański IIID (VII-VIII), Kacper Kowalczyk IC, Patryk Wierzbicki IIC, Karol Fiderek IIF, Mateusz Górnik IIF (IX-XII), Piotr Fabianowski IIIC, Wojciech Ruta IIC, Mikołaj Meusiak IIG/E, Jakub Wróbel IIIE (XIII-XVI).

                           

Organizatorzy nauczyciele wychowania fizycznego: Edyta Świderska, Izabela Jaciubek i Dariusz Lewandowski pogratulowali wszystkim na koniec wspaniałej rywalizacji i osiągniętych wyników. Jednocześnie zaprosili wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji tej imprezy, której głównym celem obok sprawdzenia swoich umiejętności była wspaniała zabawa i co najważniejsze krzewienie kultury fizycznej wśród młodych ludzi.