Niecodzienne spotkanie…

kancelaria

W dniu 28.02.2018 roku 18 osób z klasy III AB  I LO  wraz z opiekunem p. J. Plucińskim miała zaszczyt i ogromną przyjemność wziąć udział w spotkaniu w Pałacu Prezydenckim z udziałem prezydenta RP  Andrzeja Dudy.

Całe wydarzenie było uroczystą inauguracją akcji Narodowego Czytania z udziałem Pary Prezydenckiej. Jak wspomniała małżonka Pana Prezydenta jest to wyjątkowy rok: to setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Jego myślą przewodnią mają być wolność i niepodległość. Dlatego też jako lekturę wybrano ,,Przedwiośnie” S. Żeromskiego.

Nasi uczniowie uczestniczyli również w ” Lekcji RP poświęconej idei niepodległościowej w literaturze polskiej”, poprowadzonej przez panią Annę Czartoryską-Schiller,panią dr Edytę Gracz-Chmurę, pana prof. Krzysztofa Kellera, który jednocześnie był moderatorem dyskusji oraz pana prof. Artura Grabowskiego.

Lekcję niepodległościową rozpoczął znany wszystkim dźwięk szkolnego dzwonka, a w trakcie czytania ,,Przedwiośnia”, odbywały się krótkie dyskusje związane z przeczytanymi wcześniej fragmentami.

Po skończonym wykładzie, podczas wykwintnego poczęstunku przygotowanego przez Pałac Prezydencki nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję na bliższe poznanie Pary Prezydenckiej. Pan Prezydent chętnie pozował do zdjęć, natomiast jego żona Agata Kornhauser-Duda prowadziła długie rozmowy z uczniami naszego liceum.

Na koniec mieliśmy okazję zwiedzić Belweder, co z całą pewnością było niesamowitym przeżyciem dla uczestników wycieczki.

Ta lekcja połączona z wizytą w Pałacu Prezydenckim,  była czymś niezapomnianym dla naszych uczniów i pozostanie w ich pamięci na zawsze 🙂