Oaza Zieleni – „Nasze Ekologiczne Pracownie – Edycja 2022”

Od 3 grudnia 2022 roku uczniowie naszej szkoły mogą cieszyć się z nowego, nowocześnie urządzonego punktu dydaktycznego. Kwota przeznaczona na realizację inwestycji czyli 53 560,00 złotych to nagroda otrzymana przez szkołę w Konkursie „NASZE EKOLOGICZNE PRACOWNIE – EDYCJA 2022”.

Punkt dydaktyczny zlokalizowany jest we wschodniej części placu szkolnego i znacząco podniósł walory estetyczne całego otoczenia. Obejmuje dwie strefy: strefę wytchnienia i strefę poznawczą. W strefie wytchnienia znajduje się tzw. „zielona wątroba” czyli rośliny fitoremediacyjne i ławki.  Strefa poznawcza jest przeznaczona dla uczniów na realizację materiału z biologii, geografii oraz treści wychowawczych. Znajdują się w niej 3 ławostoły, multilabirynt, dwa światłowidy, gra dydaktyczna, kostka wiedzy oraz plenerowa stacja meteorologiczna.
Wniosek konkursowy został przygotowany przy bardzo dużym wsparciu i pod kierunkiem Pani Dyrektor Anny Pręcikowskiej – Skoczylas przez zespół nauczycieli bloku przyrodniczego. Koordynatorem projektu była pani Renata Sijer we współpracy z  panią Teresą Tępińską, panią Marzeną Papis, panią Anetą Wijatą i panią Jolantą Gapys.
Już dziś z niecierpliwością wyczekujemy wiosny, by cieszyć oczy widokiem zielonej przystani, która będzie dla nas wytchnieniem i inspiracją do dalszych działań.