Pierwszy udany kiermasz za nami!

stypendia

stypendia1

„Żeromski” współpracuje z Fundacją Świętego Mikołaja od 2016r. Oprócz gromadzenia środków na stypendia, Fundacja jest też inicjatorem konkursu „Solidarna Szkoła”. Konkurs skierowany jest do wszystkich szkół biorących udział w programie Stypendia św. Mikołaja. Uroczysta gala, odbywa się co roku pod honorowym patronatem Pierwszej Damy RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy. Podczas uroczystości ogłoszeni są zwycięzcy i wyróżnieni w czterech kategoriach. Celem jest uhonorowanie szkół, które zbiorą na swoim koncie najwięcej środków pieniężnych, które zostaną przeznaczone na stypendia dla uczniów.

Uczniowie naszej szkoły na początku listopada zorganizowali kiermasz słodkości. Klasa IIG wraz z wychowawcą p. Eweliną Cichańską-Szwaczyk w perfekcyjny i „słodki” sposób zadbała o nasze kubki smakowe. Rozpływające się w ustach ciasta, przepyszne babeczki, czy ciastka na miarę mistrzów kuchni! Wszyscy byliśmy pod wrażeniem zaangażowania uczniów w przedsięwzięcie. Tradycyjnie, zebrane środki zostaną przeznaczone na stypendium dla zdolnego ucznia naszej szkoły, ale wesprą też konkurs „Solidarna Szkoła”. Do akcji włączyli się wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji. Udało się zebrać całkiem sporo, bo ponad 1000zł. Dziękujemy!!!
W imieniu przyszłego stypendysty, Dyrekcja szkoły serdecznie wszystkim dziękuje za zaangażowanie, wsparcie i okazaną pomoc. Wasz gest naprawdę ma znaczenie! Stypendium będzie stanowiło realną pomoc w rozwijaniu pasji i talentów naszych uczniów w tym opłacenie zajęć dodatkowych, zakupu sprzętu sportowego, czy materiałów plastycznych.
Cel jest szczytny dlatego zachęcamy wszystkich do wsparcia finansowego. Każda kwota – nawet drobna – jest ważna i bezcenna, bo to pomoc dla potrzebujących uczniów Żeromskiego.
Nr konta szkoły:
29 1090 0004 9149 0000 0000 0438
Odbiorca:
Fundacja Świętego Mikołaja,
ul. Przesmyckiego 40,
05-500 Piaseczno

 

Dziękujemy!!!
Dyrekcja oraz szkolny koordynator Ewa Sędkowska