Piotr Kubiszewski w finale XLV Olimpiady Geograficznej

Historyczne wydarzenie –uczeń naszej szkoły PIOTR KUBISZEWSKI IIIc KLASA AKADEMICKA SGH zakwalifikował się do finału XLV Olimpiady Geograficznej z szansami na udział w międzynarodowych zmaganiach w Hongkongu.

Na ten sukces ciężko zapracował w dość nietypowych okolicznościach, bowiem pisemne zawody okręgowe zorganizowano 9 lutego – wówczas, gdy w naszej szkole odbywał się bal studniówkowy. Gdy na sali balowej (a taką stała się na ten wieczór szkolna hala sportowa) Pani Dyrektor wypowiedziała słynną maksymę „Poloneza czas zacząć”, na stronie internetowej Olimpiady Geograficznej opublikowano listę osób zakwalifikowanych do części ustnej zawodów okręgowych, które zaplanowano na 10 lutego o godzinie 8.15. Okazało się, że w grupie tej znaleźli się dwaj nasi uczniowie: Piotr Kubiszewski (IIIc KLASA AKADEMICKA SGH) i Kacper Konecki (klasa IIIc). Obydwaj uczestniczyli w balu studniówkowym. Jak przystało na zaistniałą sytuację po zejściu z parkietu wyruszyli do  Łodzi na zawody ustne. Pierwsza część zmagań miała charakter quizu multimedialnego, druga obejmowała publiczną wypowiedź przed jury i publicznością na jedno z wylosowanych pytań odnoszących się do geografii fizycznej, a dokładnej  należało scharakteryzować jedną z dwóch wylosowanych rzek z uwzględnieniem cech jej środowiska przyrodniczego oraz wykorzystania gospodarczego. Wypadli rewelacyjnie.

Piotr, który prezentował rzekę Wkrę zajął drugie miejsce w Okręgu Łódzkim. Kacper przedstawił zależności przyczynowo – skutkowe między poszczególnymi elementami środowiska na przykładzie Dunajca, zajął miejsce 14. Obydwaj uczniowie otrzymali piękne nagrody.

Komitet Okręgowy nagrodził również trzech nauczycieli geografii z województwa łódzkiego. Jednym z nich była pani Marzena Papis, opiekunka naszych olimpijczyków.

Warto dodać, że wszyscy uczniowie z naszej szkoły startujący w pisemnych zawodach okręgowych wypadli bardzo dobrze.

4 marca na stronie Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej podano do wiadomości publicznej listę uczniów zakwalifikowanych na zawody centralne w Kołobrzegu – widnieje na niej nazwisko naszego Piotra Kubiszewskiego. Z okręgu łódzkiego dalej przeszło tylko dwóch uczniów.

Gratulujemy wszystkim naszym uczniom biorącym udział w olimpiadzie, finalistom zawodów okręgowych pisemnych i ustnych. Gratulujemy Piotrowi, którego niesie fala sukcesów – można o nim rzec tegoroczny multiolimpijczyk, bowiem zakwalifikował się do trzech finałów – dwóch olimpiad ogólnopolskich i prestiżowego konkursu Politechniki Warszawskiej. Słowa uznania kierujemy do Rodziców i bliskich naszych uczniów.

Piotrze trzymamy kciuki i życzymy samych dobrych rozwiązań. POWODZENIA!!!