Piotr Stępień – Mistrz nad Mistrzami

3 lutego 2019 roku uczeń naszej szkoły PIOTR STĘPIEŃ (IIIc KLASA AKADEMICKA SGH) został MŁODZIEŻOWYM MISTRZEM POLSKI W KICKBOXINGU!!!!!! Wygrał „na swojej ziemi”, przy gorącym dopingu oddanej publiczności, 500 metrów od domu. To jest klasa!!!

Eksperci twierdzą, że to była znakomita walka, pojedynek wieczoru, imponujący pokaz siły. Piotr do walki przystępował jako faworyt i nie zawiódł. Wielu twierdzi, że pracą rąk przypomina legendarnego dwukrotnego mistrza olimpijskiego w boksie Jerzego Kuleja. Precyzyjny, szybki, nie uderza na oślep, potrafi kontrolować pojedynek, jest w nim chęć podążania w wyznaczonym celu. Prawy sierpowy to jego ogromny atut.

Kto by przypuszczał, że młodzieniec o dłoniach pianisty od lat na ringu nie daje szans rywalom. Fenomenem jest jego gibkość, poczucie rytmu, siła i wytrzymałość. Piotr potrafi panować and stresem, a każdy pojedynek daje mu poczucie własnej wartości, pewność siebie. Wspaniały chłopak z Opoczna. Przypomnijmy, że w 2018 roku został uznany WZOREM OSOBOWYM GODNYM NAŚLADOWANIA.

W opinii samego Piotra I runda miała charakter badawczy, III – gdy organizm jest na tzw. długu tlenowym to walka na charaktery.

Ta walka to rodzaj pożegnania z juniorami, bowiem za miesiąc Piotr trafi do seniorów. Piękna postawa Piotra urzeka nie tylko na ringu. Po walce podziękował przeciwnikowi i o to w tym chodzi. Już Józef Grudzień, wprawdzie bokser, ale mistrz olimpijski mawiał „Być sportowcem, to być najlepszym, a przynajmniej do tego dążyć”. W tym kierunku podąża nasz Piotr.

Legendarny Kubańczyk Pablo Romero twierdził, że „Ring to nie tylko walka, to holistyczne laboratorium, gdzie myśl i serce biorą górę nad motoryką”. Brawo Piotrze, jesteśmy dumni z Twojego seraficznego osiągnięcia i postawy. Tak czynią najlepsi.

Gratulujemy Rodzicom, bliskim i życzymy, by Twój sen pięknych marzeń się ziścił.