Porozumienie o współpracy między I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Opocznie a łódzkimi mediami: TVP3, DZIENNIK ŁÓDZKI, RADIO ŁÓDŹ

18 listopada 2022r. dzień jak każdy inny, a jednak wyjątkowy dla I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie. Zostanie on niewątpliwie w pamięci na długie lata, gdyż wpisał się w historię naszej szkoły, za sprawą uroczyście podpisanej umowy pomiędzy redaktorami naczelnymi, prezesami i dyrektorami a przedstawicielami władz powiatu i dyrektor I LO w Opocznie. Celem podpisanej współpracy jest rozbudzanie, ukierunkowywanie i poszerzanie zainteresowań umożliwiając w ten sposób podjęcie świadomej decyzji dotyczącej dalszej edukacji oraz współpraca łódzkich redakcji z uczniami kształcącymi się w klasie medialno-artystycznej. Wyjątkowa oprawa, zaproszeni goście oraz malujące się na twarzy uczniów podekscytowanie sprawiły, że uroczystość miała wyjątkowo podniosły charakter.

Porozumienie o współpracy podpisał starosta opoczyński Marcin Baranowski, wicestarosta Barbara Chomicz, dyrektor szkoły – Anna Pręcikowska – Skoczylas oraz przedstawiciele mediów: Mirosław Malinowski, Dyrektor i Redaktor naczelny Polska Press Łódź – Dziennik Łódzki, Arkadiusz Paluszkiewicz, Prezes i Redaktor naczelny Radia Łódź 3, Marcin Szypszak – Dyrektor i Redaktor naczelny Telewizji Polskiej S.A. z siedzibą w Warszawie, oddział terenowy w Łodzi TVP3.
Swoją obecnością zaszczycił nas również Robert Telus – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Towarzyszył nam również: portal Mazopolska.
To pierwszy wspólny projekt, w którym siły łączą łódzkie media. Cieszę się, że ma to miejsce akurat w naszej społeczności szkolnej i jestem pewna, że najważniejsze zajęcia to te praktyczne, wtedy kiedy mamy możliwość poznania od kulis pracy redakcji i czerpania wiedzy od pasjonatów dziennikarstwa. Chciałabym, aby uczniowie wiedzę zdobywali nie tylko poprzez teorię, ale także poprzez praktykę – podkreślała, dyrektor szkoły – Anna Pręcikowska – Skoczylas dziękując wszystkim partnerom medialnym. Skierowała również wiele ciepłych słów w kierunku swoich licealistów. Rangę uroczystości nadały przemówienia zaproszonych gości, którzy jednogłośnie przyjęli nasze zaproszenie do udziału we współpracy podkreślając, iż chcą wyposażyć uczniów w taką wiedzę, która pozostanie z nimi już na zawsze oraz zaszczepią  pasję do dziennikarstwa. Cenne rady, wskazówki na życie, specyfika pracy dziennikarskiej oraz możliwości, które otwiera przed nami ukończenie kierunku medialno-artystycznego, to tematy przewijające się w czasie wystąpień. Bo dzięki poznaniu struktury organizacyjnej wszystkich mediów i pracy z doświadczonymi dziennikarzami uczniowie już po liceum będą wiedzieli czy pasjonuje ich praca w radiu, telewizji czy prasie.
Młodzież z zainteresowaniem przysłuchiwała się temu, wyobrażając sobie, w której z życiowych ról chcieliby się odnaleźć.    Następnie namiastkę swoich umiejętności i nieprzeciętnych talentów zaprezentowała młodzież licealna, w krótkim programie artystycznym. Każdy z nas zapewne snuje w swojej wyobraźni plany i marzenia związane z wybranym przez nas profilem, mocno w to wierząc, że zawarte porozumienie pomoże nam spełnić nasze marzenia o medialnej karierze.