Poznajemy Tatry

W dniach 16.05 – 20.05.2022 r. miała miejsce wycieczka w polskie Tatry uczniów z klas: 3C, 2A2, 2AF2, 3A, 3B, 1C (w sumie 44 osoby), pod opieką pana Krzysztofa Czajkowskiego, pani Iwony Pęczek oraz pani Haliny Mikołajczyk.

Tatry to najwyższy masyw górski w Karpatach Zachodnich, na granicy Polski i Słowacji. Są to jedyne góry w naszym kraju o charakterze alpejskim, o widokach zapierających dech w piersiach. Każdy, kto raz ujrzy te góry, będzie chciał powracać tu bez końca.
Pierwszym punktem naszej wycieczki był przystanek w Krakowie.
Mieszkaliśmy w przepięknej, malowniczej miejscowości- Murzasichle, w pensjonacie „U Teklorza”. 17 maja, po obfitym śniadaniu☺, wyruszyliśmy do Zakopanego. Odwiedziliśmy stary cmentarz na Pęksowym Brzysku, gdzie m.in. pochowany jest Stanisław Marusarz i jego siostra Helena, mistrzyni sportów narciarskich, kurierka tatrzańska i żołnierka ZWZ-AK. Następnie udaliśmy się na pieszo na Gubałówkę, z której podziwialiśmy panoramę Zakopanego oraz Śpiącego Rycerza. Frajdą dla nas był zjazd kolejką z Gubałówki.
18 maja wyruszyliśmy na Murowaniec, na Halę Gąsienicową. U wejścia do schroniska umieszczona jest tablica pamiątkowa poświęcona polskiemu poecie okresu pozytywizmu- Adamowi Asnykowi. Z uśmiechem na ustach, wolniej lub szybciej, w towarzystwie pięknej pogody pokonaliśmy trasę 20 km.
19 maja, Doliną Kościeliską, dotarliśmy na Halę Ornak do schroniska PTTK. Podziwialiśmy piękną naturę: drzewa, krzewy, chmury, strumyk, kwiaty, góry i znów mieliśmy w nogach 20km. Niespodzianką dla nas był grill zorganizowany przez właścicieli pensjonatu.
W piątek 20 maja nastąpiło wykwaterowanie. Dla rodziców oraz bliskich i dalszych znajomych zakupiliśmy regionalne przysmaki m.in. oscypki.
Jak było?
Śmiechom nie było końca…☺☺☺, a wieczory umilały nam wspólne gry i zabawy integracyjne.
P.S. Podróżowaliśmy autobusem Mercedes-Benz w kolorze złotym. „Tak jakby królewskim… Tak jakby luksusowym…”