Przemysław Babiarz – Mistrz Mikrofonu w „Żeromskim”!

24 kwietnia 2023 roku na zaproszenie Dyrektora Szkoły Pani Anny Pręcikowskiej – Skoczylas mieliśmy przyjemność gościć Pana Przemysława Babiarza- polskiego dziennikarza, komentatora sportowego oraz konferansjera. Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością: Wicestarosta Powiatu Opoczyńskiego-Pani Maria Barbara Chomicz oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Barbara Stępień.

            Pan Przemysław Babiarz jest absolwentem Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Był ambasadorem zorganizowanych w Krakowie Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku, współpracuje z Caritas Polska, Szlachetną Paczką, Salezjańską Organizacją Sportową „Salos” oraz akcją „Cała Polska czyta dzieciom”. Jest też mówcą motywacyjnym, który prowadzi autorskie szkolenia i wykłady z zakresu power speech.
           Spotkanie rozpoczęło się miłą niespodzianką dla Pana Przemysława Babiarza – jego wejściu towarzyszyła muzyka z teleturnieju Va Banque, którego jest gospodarzem. Następnie sprawozdawcy sportowi – Franciszek Zięba i Maciej Kowalski z klasy II A odtworzyli niezwykle emocjonującą relację z biegu 4×400 metrów kobiet na Mistrzostwach Europy w Monachium w 2022 r. Polki zdobyły tam srebrny medal: „Tak się biega w Raciborzu! Tak się biega w Katowicach! Tak się biega w Polsce!” Gość słuchał relacji naszych kolegów i szczerze pogratulował młodym, zdolnym komentatorom.
            Następnie odbył się wywiad z Panem Przemysławem Babiarzem przeprowadzony przez uczennice klasy II C – Monikę Adamkowską i Aleksandrę Zych.  W trakcie wywiadu gość udzielał odpowiedzi na przeróżne pytania, np.: „Czy zgadza się Pan ze stwierdzeniem, że lekka atletyka jest królową sportu?”; „Idzie Pan „na całość” w teleturnieju Va Banque?”, „Czy jest jakaś szczególna, regionalna potrawa z Podkarpacia, którą Pan najbardziej lubi?”. Mówca motywacyjny, którym jest Pan Przemysław Babiarz, barwnie i szczerze odniósł się do wszystkich zadanych pytań. Pięknie podziękował Monice i Aleksandrze za profesjonalnie przeprowadzony wywiad. Cała społeczność szkolna słuchała z uwagą wywiadu, a trzeba podkreślić, że nasz gość wypowiada się z niezwykłą dbałością i troską o poprawność języka ojczystego. Kolejną niespodzianką było spotkanie Pana Przemysława Babiarza z Panią Wandą Panfil, zdobywczynią Korony Maratonów Świata. Wzruszenie obojga było ogromne, a spotkanie niezwykle emocjonujące i serdeczne.
           Mistrz Mikrofonu wziął też udział w przygotowanym mini-teleturnieju Va Banque poprowadzonym przez uczennicę klasy II F – Zofię Brodnicką. Spotkanie uatrakcyjnił występ uczniów ze Studia 107. Konferansjerami byli: Alicja Jaworska z klasy I E i Jan Sobczyk z klasy I F, a o obsługę techniczną zadbali uczniowie klasy II C: Jakub Będkowski, Patryk Jurek, Kacper Stańczyk i Wiktor Zięba. Wszyscy obecni na spotkaniu podkreślali charyzmę, kulturę, takt językowy i osobisty oraz serdeczność Pana Przemysława Babiarza.
            Spotkanie zakończyło się przemową Pani Dyrektor  Anny Pręcikowskiej – Skoczylas, która w ciepłych słowach podziękowała za wspólnie spędzony czas, który na pewno był niezwykle inspirujący i wpłynie na motywację młodzieży do  posługiwania się poprawną polszczyzną.