Są mocni – najlepsi w województwie i na drugim miejscu w kraju

Grudzień dla uczestników XLVI Olimpiady Geograficznej to okres oczekiwania na wyniki etapu empirycznego, tego najbardziej pracowitego i czasochłonnego, którego nie da się wygooglować – trzeba ruszyć nie tylko głową, ale i wyruszyć w teren, zauważyć niedostrzegane wartości, sformułować zależności przyczynowo – skutkowe. I wreszcie są, więc z radością się nimi dzielimy.

I miejsce w Okręgu Łódzkim i II miejsce w kraju zdobyli ex aequo dwaj nasi uczniowie: Maciej Kluska i Wiktor Świątkowski (IId KLASA AKADEMICKA SGH) uzyskując 99 na 100 możliwych punktów – CHAPEAU BAS!!! Tuż za nimi na II miejscu w okręgu, z wynikiem 98/100, uplasowała się Aleksandra Wiktorowicz (IIId). Rewelacyjnie wypadli również nasi pozostali uczniowie: Wiktoria Wijata (IIIf) – 91/100 pkt, Aleksandra Zięba (IId KLASA AKADEMICKA SGH) – 90/100pkt, Adrian Adamus (IIId) – 85/100pkt i Kacper Konecki (IIIc) – 79/100pkt.

Adrian Adamus i Kacper Konecki zmierzyli się z bardzo trudnym zagadnieniem społeczno – ekonomicznym. Podjęli się oceny wpływu inwestycji transportowej na  jakość życia mieszkańców Opoczna. Adrian analizował oddziaływanie stacji kolejowej Opoczno Południe, zaś Kacper obwodnicy Opoczna.

Wiktoria Wijata, Aleksandra Wiktorowicz, Aleksandra Zięba, Maciej Kluska i Wiktor Świątkowski wykonali opracowania dotyczące krajobrazu wybranych miejscowości jako zapisu działalności człowieka w środowisku. Wiktoria Wijata i Ola Zięba swoje badania prowadziły na terenie Przysuchy. Ola Wiktorowicz i Wiktor Świątkowski zajęli się Opocznem, zaś Maciej Kluska swojej analizie poddał Sławno.

SERDECZNIE GRATULUJEMY całej siódemce, WSPANIAŁYM LAUREATOM ogromnego sukcesu. Wyrażamy podziw dla Waszej naprawdę ciężkiej pracy i mocno trzymamy kciuki za realizację Waszych celów w kolejnych zmaganiach. Herosi umysłu, opoczyńskie orły.

W jednym z lokalnych mediów niegdyś pojawiła się informacja „Opoczyńskie ludźmi stoi” i Ci młodzi ludzie to potwierdzają. Gratulujemy również Waszym bliskim – Rodzicom/Opiekunom.