Sałatkowy Zawrót Głowy

 KULINARNE INSPIRACJE UCZNIÓW Z ŻEROMSKIEGO

Dnia 12 kwietnia 2013 roku zorganizowany został przez nauczycieli wychowania fizycznego: Edytę Świderską, Katarzynę Niewadzi, Izabelę Jaciubek, Dariusza Lewandowskiego i Roberta Bodasińskiego coroczny konkurs sałatkowy, który to kończyk tydzień profilaktyki zdrowotnej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Opocznie. Konkurs prowadzony był dwóch kategoriach tzn.:

  • ,,Raj dla oka” w kategorii wygląd
  • ,,Niebo w gębie” w kategorii smak.

Do konkursu zgłosiło się 12 klas, a te wykwintne smaki i cudowny wystrój oceniali nauczyciele pracujący w szkole. Należy przyznać, że w tym roku pomysły i zaangażowanie młodych smakoszy przeszło oczekiwanie wszystkich w jury. Pomysły, smaki były tak wyjątkowe, że każdy z obecnych był zachwycony!!. Ale jak zawsze musi być ten NAJ…….., dlatego szanowne jury było obecne i miało nie łatwy orzech do zgryzienia. Dla sędziów wszyscy byli wygranymi, którzy spróbowali swoich sił i pokazali że mogą startować w niejednym kulinarnym konkursie.

I tak w kategorii ,,RAJ DLA OKA” najlepsze okazały się klasy:

 I a1 – 85 p.,  I c – 71 p.,  I f – 67 p.,  I a2 – 61 p.,  II f – 60 p.,  II a1 (2) – 52 p.,  II a1 (1) – 50 p.,  II g – 50 p.,  II c – 43 p.,

II a2 – 37 p.,  II b – 34 p.,  I d – 14 p.

 Natomiast w kategorii NIEBO W GĘBIE” prym wiodły:

 I d – 83 p.,  I f – 82 p.,  I a2 – 76 p.,  II g – 73 p.,  II f – 63 p.,  II a1 (2) – 62 p.,  I c – 60 p.,  II c – 57 p.,  II a2 – 47 p.,  I a1 – 41 p.,  II b – 30 p.,  II a1 (1) – 27 p.,

W trakcie konkursu można było zauważyć że uczniowie wykazali się dużą pomysłowością w przygotowania wystroju i smakiem wykonanych sałatek. Jury stwierdziło, że  z roku na rok konkurencja rośnie a smak wykonania i smakowitość dań jest coraz lepsza.

Poniżej przedstawiamy tylko zdjęcia sałatkowego piękna niestety tylko dla oka – chyba że ktoś potrafi zasmakować w wirtualnym świecie!